Sladice brez jajc????

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

tema odprta - 15. maj 2009 15:29 | ogledi: 15.669 | odgovori: 14

Pozdravljene!

Ker več glav več ve, se obračam na vas. Mama ima težave z žolnikom in trebušno slinavko, zato ima precej rigorozno dieto. Ker kuham zanjo, sem se znašla v stiski. Z glavnimi obroki še funkcioniram, pri sladicah pa se vse neha. Rada bi vedela, če katera pozna kakšno sladico, ki bi bila brez jajc, s čimmanj maščobe in po možnosti brez mlečnih izdelkov. Meni se zdi kot znanstvena fantastika, in dlje, kot do jabolčnega zavitka nisem prišla. Mi lahko, prosim, pomagate??

Če je morebiti bila kakšna podobna tema že odprta, se opravičujem. Že v naprej pa hvala.

jana

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

15. maj 2009 15:39

Poskusi s kakšnimi recepti za vegane, oni med drugim ne jedo jajc in mlečnih izdelkov (ce se ne motim) :) Lizzie Pa pe tole sem nasla: In še recept za okusno sladico – breskov kolač: 2 lončka moke ½ lončka sladkorja 2 čajni žlički pecilnega praška 1 čajna žlička cimeta ¼ žličke soli ½ lončka veganske margarine ¾ lončka sojinega mleka 1 čajno žličko vanilijevega sladkorja ½ lončka breskev, narezanih na kocke Pa dober tek! Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 15. 2009 15:40

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. maj 2009 16:02

mai, veliko keksov lahko naredis brez jajc, razmerje moka:maslo:sladkor = 3:2:1, poglej pa tudi pod aljazevi .... je vec receptov za kekse. Pa biskvit brez jajc. meni je vsec tudi "apple crisp", recept je v bazi. Potem tisti enostavni recepti: plast piskotov, na kompotu kuhan puding, cez smetana oz. slag pena, pa ponarejeni cupavci - kjer kekse z luknjo (cajne kolutice) nadevas s kremo, povaljas v kokosu. Razne kroglice - rumove, figove, korenckove, jabolcne, kokosova rolada, cokoladna salama.... bananko (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4948), itd. Pa se kaj bi se spomnila , ce seveda lahko je sladkor, ali pa mora tudi tu pazit? http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4779 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7902 http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Kolac_brez_jaj LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 15. 2009 16:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. maj 2009 16:05

Puding, pripravljen s sadnim sokom. Sama sem imela težave s trebušno slinavko in bila dve leti na zelo rigorozni dieti, a sem smela jesti beljake, mlečne izdelke pa tudi, a zgolj iz posnetega mleka. Tako da s sladicami ni bilo težav. Razen jabolčnega češnjev in višnjev zavitek, borovničev. Pa sadne solate, a brez lubenic, melon, grozdaj, češenj (velika vsebnost saldkorja, vsaj jaz sem imela te omejitve), zato pa recimo gozdni sadeži v omaki, mešano sadje (hruške, jabolka, breskve, marelice) z meto in podobno. A je kak poseben razlog, da ne sme mlečnih izdelkov? Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. maj 2009 16:07

Recepti, ki jih je omenila rebecca, vsaj večina, pri meni zavoljo slinavke niso prišli v poštev (nobene čokolade, maslo je bilo strogo prepovedano, suho sadje in oreški prav tako, sladkor v minimalnih količinah, smetane sploh nobene, kaj šele šlag pena ...). Tako da je malo odvisno od tega, kakšne so težave s slinavko. Brez jajc ni problem naredit peciva ali saldice, vrag je, če moraš pazit še na ostale sestavine. Mamamia mamamia Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 15. 2009 16:08

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

15. maj 2009 17:58

Hvala punce, zlate ste. Ja mamamia, se strinjam, rebeccini recepti, vsaj po večini, ne pridejo v poštev. Pa vseeno, hvala za trud. Mlečnih izdelkov ne sme, ker ji povzročajo napade. Ravno včeraj je spila še ne pol deci posnetega mleka in smo bili spet pri zdravniku. Skuham ji kompot, ampak to ni to. Rada bi pojedla kakšne kekse ali biskvit, pa nimam idej, kako ji ustreči. Seveda suho sadje in oreški odpadejo, čokolada prav tako. Pri sladkorju zaenkrat nima omejitev. Želela sem ji narediti tisto pecivo z albert keksi in čežano, ter pudingom. Pa so v keksih jajca! Res ne vem, kako bi ji ustregla. jana

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

15. maj 2009 19:49

Vanja, hvala za recepte, a zanjo ne pridejo v poštev. Sveže sadje in orehi, mandlji, lešniki, odpadejo. Bom pa z veseljem katerega izmed njih poskusila za ostalo družino. Sem pa že kar malo bedasta od vseh teh menijev, takšnih in drugačnih. Pa bo bolje, da se le pozdravi. Čeprav so obeti bolj slabi. jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 15. 2009 19:50

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. maj 2009 20:12

Sem pozabila napisati: vse dobro tvoji mami! veverica

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

15. maj 2009 20:35

Hvala vsem. Res ste zakon!!!! jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti