Polet z balonom

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2009 14:48

In si zdajle baronica ali ne?

Loni Makaroni

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

12. maj 2009 9:07

Hehe vsak, ki poleti z balonom je baron/baronica in obvezno sledi po poletu krst. Nikoli se to ne izvaja v košari (šampanjec lahko pijete tam, običajno če je kakšna priložnost kot so poroke, rojstni dnevi, obletnice...), ker je potreben kraj pristanka za poimenovanje bodočih baronov/barones. Kar se tiče domačega kraja je pa tako, da imamo v Sloveniji veliko balonarskih klubov po vsej sloveniji, največ na štajerskem in v okolici Ljubljane, z njimi pa se da dogovoriti za kraj vzleta tudi kje drugje. Pozimi se lahko z balonom načeloma leti skozi cel dan, če so le vremenske razmere dobre (ker je balon izredno podvržen vremenskim razmeram, postane lahko nevarno če se leti, ko so le-te slabe). Poleti pa le zjutraj in pozno popoldan zaradi inverzije. Kaj se dogaja po poletu je odvisno s kom letite :) V Ljubljani se dogaja bolj kot ne masovni turizem, z 12 potniki. Drugi klubi imajo balone, ki lahko prevažajo pilota + okoli 3 potnike. In če se ujamete, obvezno po poletu sledi še nadaljno druženje. Panika je popolnoma odveč pri poletu. Čez košaro nihče ne pade, sicer pa pilot pred poletom vedno razloži kje se je najbolje zadrževati. Tudi piha ne na balonu, ker se premika skupaj z zračnimi tokovi, razen ko pridete v navzkrižje z dvema, takrat malo zapihlja. :D Če imate darilni bon, ga kar izkoristite, da vam ne bo kasneje žal. Polet ni adrenalinski, je zelo tih in resnično lahko uživate v lepem razgledu. Lep pozdrav vsem :) ewschy

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

12. maj 2009 20:19

Ewschy, hvala za izčrpen odgovor. Z možem se dogovarjava, da bi rezervirala termin med 21 in 24.5., če bo seveda še prosto. Bon, ki mi je bil podarjen, pa je od Balonarskega kluba Litija. V košari je lahko do 7 potnikov in ponujajo tri destinacije (LJ barje, LJ in Dolenjska). Odločila-tako na pol-sem se za Dolenjsko. Kakšna pa so primerna oblačila? Verjetno v zraku ni prav toplo. tamala69

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 20:56

Jaz sem šla pozimi, ker so me naši jadralci in zmajarji uspeli prepričati, da je lepši razgled kot poleti, ko je ozračje bolj onesnaženo. In imeli so prav, bilo je krasno.

Oblečena pa sem bila običajno za tisti letni čas, samo nogavice sem obula malce debelejše.

Loni Makaroni

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

15. maj 2009 19:17

Mi bi radi za poročno darilo kupili polet z balonom za 2 osebi. Pa me zanima, če je cena (npr. pri Merkurju) za eno osebo, ter če se da dogovoriti da gresta oba naenkrat? Ali kako majo to organizirano? Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

18. jun 2009 12:01

Jaz se odpravljam v balon ta vikend, če bo lepo vreme. V Mariboru je ta vikend balonarski festival. Pri Merkurju je cena 70 € z njihovo kartico in čakaš en mesec. Cena je za eno osebo, gre pa jih več v balon. gianja

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

18. jun 2009 16:04

Jaz pa še nisem uspela dobiti termina, ki bi nama z možem obema ustrezal. Tako da žal še nisem letela. Upam, da bom kmalu. tamala69

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

21. jun 2009 18:45

Jaz sem danes letela z balonom na športnem letelišču v Skokak, kjer je bil balonarski festival. Leteli smo proti Pragerskem, pristali pa pri strelišču v Gaju. Blo je super dobro, le pilot je preizkušal naše živce in nas je namočo do kolen v jezero. Jaz nisem vedela, da to sploh izvajajo, tak da sem mislila, da je konec z nami. Pa nad gozdom smo se malo oplazli vejo. Res enkratno doživetje, poletu je sledil še balonarski krst in moje balonarsko ime je Plemenita Baronesa Vrhloška. Ime pa se dobi po kraju pristanka. To morte probat gianja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jun 2009 20:51

Čao, ooo, jaz komaj čakam, da gre naša družba izkoristit darilne bone, ki smo si jih lani/letos podarjali za rojstne dneve. Sedaj jih imamo že vsi, samo malo se težko ujamemo za skupen termin. Res, komaj čakam.... no, saj malo adrenalina bo prisotnega, ker še nihče ni nikoli letel z balonom, pa bo malo treme.... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

27. avg 2012 8:48

Malo obudim staro temo s temle razmišljanjem, ki sem ga dobila po mailu... Pohvala vsem gasilcem, reševalcem, policiji... In v razmislek nam, voznikom. Kaj bi lahko naredili, da bi šlo še bolj gladko, hitreje? Kako se obnašamo v prometu?

http://blog.zdravstvena.info/balonarska-nesreca-23-8-2012-

 

 

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti