Miss universe 2009 slo

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. maj 2009 11:53

anita80 je napisal/a:
totalna polomija tale izbor. ... potem pa še te kao SLOVENKE, dajte no anita80
Zelo grdo si to napisala! A če bi se pisale "Peteršiljček" al pa "Novak" in bi rekle, da je glavno mesto ZDA Podplat, bi bilo pa OK? Si kdaj raziskala svoje korenine in si prepričana, da si ti pa avtohtona, al kaj? Bi se bolj po naše slišal priimek npr. Muller? Po naše ne, nobel pa, kajne? In ta moj zapis seveda z zaplankanostjo teh miss nima nobene veze, pogrelo me je le tisto "kao SLOVENKE"! Ognjič

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

11. maj 2009 12:03

Mene je pa zmotilo to, ko je zmagovalka izjavila, da v Sloveniji ni socialnih problemov. Hm, blagor nam. korenckova

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

11. maj 2009 12:16

Dej Ognjič ne razburjaj se in ne moraliziraj....Aniti08 dam prav! Meni je bilo dovolj, da so odprle usta?!?! Naj ti povem, da je tudi moj priimek na ić. In sem ponosna na svoje korenine, ki po očetu izhajajo iz Dalamcije. kruhy

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

11. maj 2009 12:27

Hej, je vačsih fajn malo razburkat vodo, a ne? Čeprav ne vedno, se pa tule zelo nagibam na Vendelinino stran, ker mislim, da je bila poanta njenega razmišljanja v tem, da je to situacija, pred katero je slej ko prej postavljena vsaka takale pupa, še prav posebej, če se spušča v manekenske in miss-kaj-vem-česa- vse vode. In da pri osemnajstih in več še niso imele take izkušnje, ob tem, ko danes že trinajtletniki ekspeirmenitajo s sexom....no halo, ne me basat! In ne, ežoj, jaz nisem razumela kot napad na vrednoste morale... , iz lastnih izkušenj samo vem, kako hitro lahko padeš v tako skušnjavo in kako rado se takrat pozablja na osnovno življenjsko zavarovanje. Tako da, moje izkušnje govorijo v Vendijin prid, sicer pa vsakdo ve zase. Kar se tiče glavnih mest, so takak vprašanja vsako leto pa bi se - vsaj jaz - malo prej pozanimala, okoli tega KAO SLOVENKE.... ja, me moti. Zelo moti. Izjeno moti....in preden zdaj kdo eksplodira, moje korenine so južno od Kople, jaz sem pa slovenist! Tako da me moti najbrž že zato, ker sem: 1. dovolj zrela, izkušena, razgledana, pametna... 2. dovolj stara, da bi ji lahko bila mama, pa vem, v kaj se otrok spušča 3. pa še vedno ne dovolj LEPA pa naivna, da bi se lahko prijavla, smrk, smrk helenag helenag

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. maj 2009 12:29

Mene je sicer ta izraz tudi od začetka malo pogrel, ker pa prireditve nisem gledala sem sklepala tako, da verjetno gospodične niso obvladale slovenskega jezika... (Kolikokrat pridejo k nam taki po državljanstvo, da je kar žalostno). Edino v takem primeru bi razumela. Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

11. maj 2009 12:50

Očitno bo moralo še veliko vode pod kakim mostom preteči, da bodo nekateri malo bolj odprti. Pa se bojim, da taisti, ki ves čas razlagajo, kako je v velikih zahodnih mestih fajn.......................ko je vse tako odprto, ko ni zaplankanosti...........

Tisto o "kao Slovenkah" pa je žaljivo, ja., pa nestrpno tudi.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. maj 2009 13:32

Prepričana sem, da bi se isto zgodilo tudi pred 20-imi, 30-imi leti in prej. Vsekakor, veliko ljudem manjka tiste razgledanosti, ki je nekajkrat omenjana v temle forumu.

Dejstvo je, da je dosti bolj enostavno priti pred kamero kot je bilo pred 30-imi leti. Potem se tiste, ki si mislijo, da so najlepše, iz kakršnegakoli razloga najdejo na eni taki oddaji in po mnenju publike naredijo norca is sebe.

Nah ja, stupidity ni izključno ameriška. Po moje se zgodi nekaj podobnega povsod, le da so Američani potiskali kamere v obraze ljudi dosti prej, kot pa so jih v katerikoli drugi državi.

Vanja

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

11. maj 2009 13:39

Rimljanka, žal ne bo nikoli preteklo dovoj vode, da bi nekateri lahko bili zmožni "odprto" razmišljat. Priznati moram, da me je komentar o "kao Slovenkah" zelo presenetil, ker tega na tem forumu pač nisem vajena. Da ne govorim o nepoznavanju slovenskega jezika, kajne Anita80, žerija namesto žirija, pa tudi kaka vejica vam je ušla :) Lahko je kritizirati druge, samo prej je treba pri sebi razčistiti. Ne vem, kaj so vam "Neslovenci" hudega naredili? Ravno tako živijo v naši državi, najbrž je bila punca tu rojena, nekoč bo po vsej verjetnosti plačevala davke, tako kot ostali, tako da vaš komentar ne zdrži. Ampak, kot že rečeno, nam tudi poplava ne pomaga več :) Gigi_84

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

11. maj 2009 13:41

Nisem nestrpna, pa tudi ne rasist... daleč od tega Sem drugače z Juga Slovenije, pozanimana o svojih koreninah - in sem Slovenka.... moti me le to, da včasih slovenci ne znajo slovensko in ne drugo.... Na račun tega da sem z juga sem že dostikrat slišala... Gre za predstavitev Slovenije ali pač samo za lento? lp anita80

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. maj 2009 13:52

kruhy je napisal/a:
Dej Ognjič ne razburjaj se in ne moraliziraj....Aniti08 dam prav! Meni je bilo dovolj, da so odprle usta?!?! Naj ti povem, da je tudi moj priimek na ić. In sem ponosna na svoje korenine, ki po očetu izhajajo iz Dalamcije. kruhy
Punči draga, jaz nič ne moraliziram! Mene je le pogrel stavek o "kao SLOVENKAH". In meni je tudi čisto vseeno, komu daš ti prav, precej poveš o sebi že s tem, da takšne bedarije sploh gledaš. Jaz pa nisem na "ić"...da ne bi zdaj kakšne nepotrebne besede o postavljanju v bran "svojim" letele. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti