Simptomi pljučnice

neznan uporabnik

29. sep 2010 20:39

Tegale pa nisem zapopadla, Tulka. Pomoč?

japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. sep 2010 20:49

no, če kdo spi med telovadbo, je razlog za alarm... ne?

tulka

neznan uporabnik

29. sep 2010 21:07

Ojoj, haha......!!

japaja

NatkaNataly  

član od: 3.10.2016

sporočila: 3

3. okt 2016 20:51

Pozdravljeni,

 

mi morda lahko kdo pomaga oz. pove, če je seznanjem s tem.....kaj pomeni da imam CRP 47 ? Je to morda zaradi 

 začetka pljučnice, začetka angine in vnetje obeh ušes... kar mi je seveda ugotovila zdravnica?  Predpisala mi je tablete FROMILID 500. Izkašljujem belkasto oz, zelenkasto sluz. Včeraj me je sicer bolelo tudi na sredini hrbta toda ta bolečina je nekako izzvenela. Dobila sem tudi herpes na ustnicah. Danes sem bila na kontroli ponovno..........angine nimam več, vnetje ušes...en uho je ok, drugi pa še malce vnet, pravi da pljučnice verjetno več nimam čeprav mi notri v pljučih še malo piska tako, da mi je dala napotnico še za slikanje pljuč. Se pravi, da je veliko boljša diagnostika kot pred enim tednom. Pljuča me ne bolijo, ko diham ne slišim piskanja...samo če se hočem odkašljat se še vedno sliši nekaj hropenja toda ko to izkašljam je zopet boljše. Izkašljujem veliko manj kot sem.

 

Mislite da je to vzrok povišanemu CRP ? Malo me skrbi zakaj me je dala še na sikanje pljuč glede na to, da mi je rekla, da je dosti boljše in da misli, da pljučnice ni več...da je samo še nekaj vnetja......antibiotike pa sem dobila še enkrat.

 

Hvala lepa in lep dan pa najlepša hvala za vaš odgovor že vnaprej...

 

 

NatkaNataly

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

3. okt 2016 21:26

  Pozdravljena, draga nova  članica, odgovor na tvoje vprašanje ti bo dala samo tvoja lečeča zdravnica, takšno je moje mnenje, pa čimprejšnje okrevanje ti zelim.

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

3. okt 2016 21:35

Natka, očitno si akutno stanje prestala. Seveda te je dala na slikanje pljuč, da se prepriča kakšno je stanje. Ne bodi zaskrbljena, zdaj prejemaš drugo dozo antibiotikov,slika pa bo verjetno ok. Veš včasih se pa zgodijo tudi virusna obojenja in ne pomaga skoraj nič ( po nasvetu mojega zdravnika zdravila za alergijo).

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. okt 2016 22:06

Natka, tako kot sta svetovali predhodnici. Zaupaj zdravnici, počivaj in kmalu bo spet vse ok. Jaz bi bila zelo presenečena, če te ne bi poslala na slikanje pljuč.

 

naor

NatkaNataly  

član od: 3.10.2016

sporočila: 3

3. okt 2016 22:59

Mopsika, Trixi in Naor......najlepša hvala za vaše prijazne besede, ki mi zelo veliko pomenijo. Vsem skupaj želim lep preostanek večera. :)

NatkaNataly

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2016 6:25

Eno je zaupati zdravnikom, ampak poznati tiste temeljne parametre, ki se testirajo na krvi in urinu, pride pa zelo prav. CRP je vrednost reaktivnega proteina jeter in je ob normalnem zdravju tam nekje do 10, pri anginah in srednje groznih stvareh pride nekje do 25, pri pljučnici gre še na več, vsekakor je pa pri vsaki zadevi nad 50 treba biti zelo pozoren in obisk infekcijske klinike ni izključen.

Je pa tako, da je CRP nekako historičen podatek: recimo, če si že na antibiotikih, bodo najprej prijeli antibiotiki, CRP bo pa padal kak dan-dva kasneje. Važno je, da se pri infekciji tole spremlja redno, da se vidi, kakšen je trend.

Moj topli nasvet: ko se pozdraviš - čeprav, če imaš pljučnico, boš še nekaj časa fino polomljena in brez energije - lepo preguglaj bolezen in se nauči temeljnih parametrov. Ker je tako, da če je človek kot božji volek pri zdravniku in mislil, da bo zdravnik mislil namesto njega in predpostavil vse, kar se z bolnikom dogaja - se zelo moti. Zdravnik pomaga toliko, kot je aktiven pacient. 

Vendelina jr.

NatkaNataly  

član od: 3.10.2016

sporočila: 3

4. okt 2016 10:10

Hvala lepa vsem še enkrat za odgovor. Izvid je ok....izvedela sem danes. Hvala vam za vašo pomoč in tolažbo. Lep dan

NatkaNataly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti