Simptomi pljučnice

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

27. apr 2009 16:47

Mene zanima, KornelijaPT. RadaJem

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

27. apr 2009 18:32

O.K. Uporabljala bom prispodobe in poskušala biti čim bolj enostavna. Moram prvo dati en uvod: Trej, "jaz" in "moje telo" sta dve bitji. "jaz" razpolagam z mojim telesom. Če "lomim" to se pokaže na mojem telesu. Ampak, telo ima preprosti "besedni zaklad". "jaz" pa sem lahko na raznih stopnjah duhovne rasti. Lahko sem v "nižjih razredih", lahko v "višjih", lahko v "srednji šoli", lahko na "faksu" ali pa že moram narediti "doktorat". Telo se bo ozdivalo z svojim "besednim zakladom" torej, vedno na nek isti način neglede na kateri stopnji duhovne rasti se nahajam. Duhovno rast in razvoj lahko zamislimo kot eno pot a metode zdravljenja kot "servisne postaje" katere popravljajo naše "prevozno sredstvo" (naše telo") katerega smo zasr.... ko smo "lomili" na tej poti. Ampak, če ti serviser samo popravi avto a ti ne razloži zakaj se ti je pokvaril, lahko že ko ga izpelješ iz delavnice, ga ponovno pokvariš. Tako, pravi serviser ti bo tudi to povedal zakaj se ti je avto pokvaril, oz. kaj in kako moraš voziti na drugačni način, da se ti ne bi pokvaril ponovno že pri "prvih kilometrih". Torej, metoda zdravljenja mora doseči ne samo telesno odravitev ampak na nek način še kakšno globljo "strukutralno spremembo" v tvoji "duši", da bi le čim dlje časa ostal zdrav. Ko si na niski stopnji duhovne rasti, si na najbolj materijalnem nivoju. Takrat ti medicina in njej ekvivalentne metode (zeliščarstvo) lahko odlično pomagajo. Ampak, kako plezaš višje v svoji duhovni rasti, tako so ti potrebne tudi drugačne metode zdravljenja pri, medicinsko gledano, popolnoma enakih diagnozah. Zaradi tega, ker čoveštvo na nek način vse eno raste (čeprav še vedno smo zelo veliki divjaci --saj to so tudi naše sedanje vojne pokazale!!!) tako določene metode zdravljenja, katere so dosedaj bila zelo učinkovite, več niso tako oz, nikakor več niso učinkovite. Mi pa silimo v staro, kot če bi v šoli višje letnike hoteli napraviti z snovjo nižjih letnikov. Zaradi tega postajamo vse bolj bolni, vse bolj nezadovoljni, vse bolj agresivni zaradi nezadovljstva. Vrtimo se v svojme zaprtemu "peklu". To je čas, ko smo bolj ali manj svi že na "višji stopnji" masikdo še na "doktoratu". To pomeni, da je duhovna rasti zelo visoka. In tako v terapiji masikaj odpada kaj je prej (lahko do pred nekaj leti), bilo čudovito učikovito. Ali naj nadaljujem? Vas zanima naprej kaj in kako? Če vas zanima, bom naprej pisala. KornelijaPT

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

27. apr 2009 18:44

KornelijaPT, nadaljuj prosim. Pa če ti ni odveč, ali lahko poveš, v kateri knjigi si to prebrala? Hvala. RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. apr 2009 18:51

Imela pred enim letom podobno izkušnjo kot vida70 pred več leti. Zdravnica je bila okej, rentgen je delal, antibiotiki so prijeli, ampak še dva meseca kasneje nisem zmogla brez ustavljanaj narediti sprehoda od Cankarjevega doma do Moderne galerije in od Moderne Galerije do Grafičnega centra..... Dasiravno mi je bilo kmalu po tej izkušnji, ki mi je omogočila, da sem nehala kaditi, postalo jasno, da sem s to boleznijo čistila tudi razloge za kajenje in da se je vse skupaj preprosto moralo zgoditi, si mislim,..... hvala vesolju, da obstajajo farmacevti, ki znajo antibiotike (bom drugič reševala svet in razmišljala o njihovih profitih). Hvala vesolju, da pridem do zdravnice in dam tisto zzzs kartico in moje zavarovanje to storitev krije, hvala vesolju, da obstaja vsa kemija, ki me čisti v akutnih fazah....ker, če me kemija ne bo očedila v akutni fazi, potem bom v štartu brez materialne osnove za to, da spet pridem v skladnost s celotnim univerzumom. Pa tudi, tista izkušnja, ko se mučiš do vecejke, ker to predstavlja velik telesni napor - to je tudi okej. Se vsaj naučiš ceniti stvari. Se vsaj naučiš, da ni nič zdravo za gotovo. In si blazno vesel, ko čez nekaj dni prideš do vecejke brez ustavljanja..... Vendelina jr.

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

27. apr 2009 19:15

pa še moja izkušnja s pljučnico.Imela sem jo februarja, tri dni vročino tja do 40 in še malo. Skoraj nisem kašljala niti nisem občutila, da težko diham ampak počutila sem se za umret. Komaj sem se toliko dvignila, da sem popila čaj in aspirin ( ker sem mislila, da je virus sem se zdravila kar sama ) potem pa so me otroci spravili k zdravniku in so ugotovili 480 CRP in me takoj odpeljali v bolnišnico za pljučne bolezni. lp pat pat

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

27. apr 2009 19:36

Mogoče bi brez antibiotika prej dojela sve te lekcije!!! Ampak, to je tudi kot v šoli. Slabi učenci govorijo da je dobro da obstoje enke saj jih po tem prisile, da se naučijo. Pa ni tako. Moramo vse gledati "en korak" pred tem. Torej, če smo pripravljeni se učiti lekcije, po tem ni nam treba dobivati enke. Na žalost v tej življenjski šoli smo v glavnem vsi zelo slabi učenci. Torej, če bi človek TAKOJ ZAČEL razmišljati, da je zbolel, ker je nekaj "lomil" (mariskdaj to le ni tako očevidno) pa si pustil trpeti nekaj dni, po tem mu "preklikne" in dojame. In je lahko stvar rešena v nekaj dneh v popolnosti. Pa brez antibiotika in brez nekaj meseci trpljenja.(Govorim ne iz neke teorije ampak in konkretnega življenja!) Ampak, ker se zanašamo na čudotvostnost medicine in vedno mislimo da je čarobna palčka ki nas bo režila vsega zla kaj smo si ga nakopali pa brez da neradimo svojih lekcij, zaradi tega se razvleče. Torej, grobo bi povedala tako:"ravno zaradi farmaceutov in brezplačnega zdravljenja smo postali komot in prepričani da nas bojo rešili vsega trpljenje. In tako, namesto da bi svoj problem preboleli v nekaj dneh, se pa razvleklo na nekaj meseci. Veste, vse se da promatrati z več strani. OPOZARJAM: NISEM POVEDALA DA KAR TAKO NEHATE Z VSO TERAPIJO IN PRIČAKUJETE DA SE BO ČUDO KAR TAKO ZGODILO.! Enostavno sem napisla samo da poskušam prikazati!!!!!! To kaj sem napisala je resnica, ni pa tako preprosto kot je videti na podlagi tega kaj sem napisala!!! Torej naprej: Določene metode zdavljenja so vse "od Boga dane" ampak dane so ZA DOLOČEN ČAS (misli, zgodovinski čas), ZA DOLOČENO POPULACIJO IN ZA NJEN DOLOČEN NIVO DUHOVNE RASTI". To pomeni, da se ne da kar tako prenesti iz ene sredine v drugo in iz enega časa v drugo. Tako napr je jasno da akupunktura v Kini katero oni študirajo veliko let in je samo del ene velike celotnosti, lahko brez operacije in z nekaj uboda z iglo pozdravi aktuno vnetje slepiča brez operacije. Ampak pri nam to le ne "užge" tako kokar tam. Pa tudi homeopatija, ki je "za te višje stopnje" ne da se kar tako prenesti iz Nemčije ali iz Avstrije k nam ker tukaj so drugačni ljudje kokar so tam. Torej, homeopatija je, po mom mnenju najbolj kompletni sistem, ki je najbolj primeren za naš čas. Ne pozabiti, da so za njo dali Nobelovo nagrado pred 10-15 leti (ne vem več točno! Dobil jo je grški homeopat Vithoulkas) Ampak niti to ni vse isto. V svetu ( a pri nam še veliko bolj) marsikaj se "prodaja " kot homeopatija a z tem nima nobene veze. Pri nam se proširila avstrijska šola ampak, ona koristi "zastarelo tehnologijo" katero je že sam avtor homeopatije odvrgel da ni dovolj učinkovita.(Preberite 6. izdajo ORGANON-a od Hahnemanna--avtorja homeopatije). Ta "stara tehnologija" uporablja niske potence ki praskajo samo po površini. Razen tega so odbacili ono kaj je bistveno in ključno v homeopatiji: Teorijo o miazmah. Oziroma, zozili so na nek minimum a večina pojma nima kaj to sploh je. Ne meni verjeti! Preberite ORGANON (ampak to zadnje, šesto izdanje!) Pa še pogledajte na: www.ravi-roy.de Ja, tudi z tukaj uporabljanim nizkim potencama se da marsikaj dobrega narediti in pozdraviti zadeve v nekaj dneh kaj medicina ni sposobna niti po večih letih. Ampak vse eno ne delujo dovolj globoko in nikakor na nagenjenost do bolezni. V Sloveniji so bila tre homeopata ki sta se vkvarjala z to "novejšo tehnologijo". En je že takoj na začetku "prodal dušo"--sedaj je že pokojni. Drugega homaopata so obsodili ker so mu obesili nekaj za kaj ni bil kriv ampak vse samo zaradi "preganjanja čarovnic". Treti je tudi oblaten in "sežigajo ga kot čarovnico". Za novejše pa ne vem kako zadeve stojijo. Ampak, niti to ni ta zadnja stopnja v zdravljenju. Ima še nekaj, ki je tudi nad homeopatijo. Ta je najbolj učinkovita..... Ali naj nadaljujem? KornelijaPT

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

27. apr 2009 22:01

Ja, prosim nadaljuj. LP, Eva

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

27. apr 2009 22:57

KornelijaPT očitno se imaš za duhovno zelo zrastlo osebo. Pričakoval bi, da bi vsaj preverljive podatke pisala po resnici. Hahnemann ni nikoli dobil Nobelove nagrade (in je tudi ne bo)! Samo ne mi rečt, da je alternativna nobelova nagrada isto kot Nobelova nagrada. Vnetje slepiča da se da pozdraviti z akupunkturo? A bi lahko prosil za kak relevanten link z primeri , ker je to, kar trdiš preprosto neverjetno. lp Vlado

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

28. apr 2009 6:19

Dragi Vlado! Prosim te lepo, da samo vlastito kritiko meni uporabiš sam na sebi, a to je :".... da bi vsaj preverljive podatke pisal (prebral) po resnici..." Namreč, tudi jaz to pričakujem in od tebe in od drugih. A to je ključ tudi do zdravlja (ampak o tem pozneje). Torej preberi še enkrat: ali sem jaz napisala da je Hahneman dobil Nobelove nagrade? Bila na seminarju v Nemčiji, ko so pokazivali članek iz neke Nemške revije (ne homeopatkse!). Naprej nisem preverjala zadevo saj meni ni bila potrebna. Vem pa, da sem še nekjer naletela na ta podatek. Na podlagi česa "trdiš", da se "imam za duhovno zelo zrelo osebo"? Po tem bi na ta način lahko zmerjali tudi vse tiste, kateri na teh forumih tako z veseljem pomagajo z svojim izkušnjam dajajoč nasvete drugim. Dok sem jaz "lenarila" kaj se kuharije tiče, oni so zapravljali čas in denar a sedaj sem jim hvalžena, ker meni ni treba preiti vse te njihove trnove poti ampak mi dajajo v nekaj besedah "esenco" da bi še jaz lahko uspešno kuhala in pekla. Noben jih ne zmerja, da se imajo za prepametne (ker so se naučili nečesa, česa jaz nisem). Ampak, saj so zaslužili, da jih imam za PAMETNE IN BOLJ RAZVITE (na področju kuharije)! Jaz sem jim hvalžena. In sem mislila, da bom pa jaz njim in tudi tebi Vlado, dala pa esnco tega "kuharskega recepta" o tem kako "speči dobro življenje in zdravje" z čem sem sama zapravila veliko let in denarja. Vlado!? Zakaj verjamemo drugim receptom a tem o življenju, katere posredujem v "instant obliki" pa te obdaja z neko zajedljivostjo? A ko se pa tiče nagrad teh ali drugih: ali ni vse eno? Saj se da preveriti. Saj so reference. Saj treba pokukati samo čez mejo. Ali pa, do česa sem hotela še sama priti v svojem razlaganju, treba poskusiti. Enako tako kot kuharski recept. Ti se zdi čuden? Meni je tudi marsikaj v kuhariji "čudno" in "neverjetno". Saj to ni moj poklic in z tem se nisem vkvarjala. Ampak ni čudno tistim, ki se z tem že vkvarjajo. Če hočem pomoč, po tem jim moram verjeti. Saj toliko, da NATAČNO SELDIM NJIHOVEM RECEPTU. Ne potrebujem verjeti a priori. Ampak ne morem nekaj, kaj meni ni znano, odbaciti tek tako kot neveljavno. In enako tako imam pravice premisliti kaj tvegam, če poskušam slediti danem receptu. No ja, nekaj jajc, moke, sladkorja....Sedaj pa ocenim, ali mi je bolj stalo da se naučim nečesa novega za kaj vredi malo tvegati, ali pa mi se ne izplača tvegati. Ampak, če nisem poskusila, nimam pravice OBSODITI da je recept neveljaven! Torej, prosim te Vlado, sledi sam svojim lastnim napotkom: PREVERI. Ampak prvo preveri to kaj sem jaz napisala in ali si dobro razumel. Vem da ne znam pisati dobro in pravilno. (Nisem nikoli uspela dobo naučiti slovenščine). Razen tega (a na to me hčerka kar naprej opozarja) da je meni marsikaj normalno, a drugim ni. Spet enako kot v kuhariji. Če dobro kuharico vprašaš kako je napravila jed, po tem niti ne zna povedati, ali pa pove v nekaj vesedah, saj njej je "normalno" marsikaj dok meni, začetniku, še to mora povedati da moram vklopiti štedilnik! Torej, če vas zanima to kaj pišem, bom pisala. In ne bom užaljena, če me opozorite, da nekaj niste razumeli od tega, kaj sem napisala. Z akupunkturo se nisem vkvarjala. Ni mi ležala. Naredila sem samo dvotedenski seminar. En teden nama je predaval krasen profesor (je bil uradni profesor Medicinske fakultete v Zagrebu in spec fiziater). On je bil na izposabljanju iz akupunkture v Kini, mislim v Šangajski univerzitetni bolnišnici. On je pripovedoval, med ostalim tudi to kako so akupunkturo zdravili veliko večino vnetih slepičev. Tudi takšne katerih (kot se je izrazil profesor) je trebalo "že včeraj" operirati. Brez operacije, po parih urah tretmana, so šli doma popolnoma ozdravljeni z popolnoma normalnimi laboratorijskimi izvidi. To se da tudi z homeopatijo. Pa ne v neki oddaljeni, čudni deželi ampak tudi pri nam. V Mađarski tudi ni bilo homeopatije. Začela je šele po teh burnih devedesetih. Pred leti sem na TV gledala njihov dokumentarec o tem, kako so njihove ekipe hitne pomoči opremljene in ozposobljene tudi v homeopatiji. Tako da marsikaterega hudega bolnika, dok ga pripeljejo do bolnice, več operacija ali drugi vkrepi niso potrebni, saj je homeopatsko zdravilo že učinkovalo. In, dragi MIkrob, to, kaj sem zgoraj napisala, je nadaljevanje moje prejšnje razlage. Namreč, čeprav zveni neverjetno, pravo zavedanje in ozaveščanje lahko, kot po čudu, pozdravi marsikatero bolezen. Ja, seveda, občasno treba veliko korakov in veliko tega česa se moramo resnično zavedati da bi DO KONCA pozdravili kronočno bolezen. Ampak po vsakem koraku, katerega človek naredi natačno kako treba, se že opazi sprememba. Ponujam vam poskus! Nič ne tvegate, samo svoj ego.Seveda, to na ta način bo podobno, če bi na maketi hotela razložiti kako treba podreti staro stavbo. Na maketi je to preprosti ampak v življenju pa ni tako. Torej v takšnem demonstrativnem poskusu moramo odbrati nekaj preprostega, neko preprosto težavo. Če mi jo zaupate, bom vas vodila korak po korak a pričakujem da mi sledite. Pa bote videli kako to gre. KornelijaPT

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

28. apr 2009 12:22

Pat, si ti ziher, da si imela CRP 480? Se ne spoznam, do kam lahko CRP seže, ampak men ta cifra deluje za umret. Moj najvišji CRP v času pljučnice je bil 97, pa so se že vsi dohtarji držali za glavo. lp vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti