Ličenje zelenih oči

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. avg 2009 15:34

ja. se mi vse razpaca, pa črta ni ravna, pa ni čisto ob trepalnicah,... kleo

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

19. avg 2009 15:38

A misliš s tekočim črtalom? Trije pripomočki: mirna roka, kvaliteten tekoči tuš, vatirana paličica. Postopek: 1) puder za podlago 2) jaz najprej narišem črto - z drugo roko narahlo, ampak narahlo povlečeš veko, tako da čopič laže drsi ob trepalnicah; če čopič minimalno "zdrsne", zadevo saniraš z vatirano paličico; če zdrsne preveč, je škoda že narejena; 3) šele nato nanesem senčilo; 4) ko je senčilo gor, preverim črto in jo po potrebi popravim. Nasveti iz bridkih izkušej: - v začetni fazi, ko ti zadeva še ne ratuje najbolje, nikoli ampak NIKOLI tega ne delaj, če se ti mudi. Ker moraš zaradi razmazane črnine popravljati mejkap celega očesa (z neposredno okolico). - če imaš senčilo v prahu in najprej naneseš to, nato pa se domisliš, da bi bila morda dobro narisat še črto - nak. Tekoči tuš se bo namreč razlezel v senčilo, sploh če je slabše kvalitete, tako da zadeva zgleda kot par počenih kapilar. Zato je po mojih izkušnjah v takšnih primerih veliko boljše tekoče senčilo, ki ne praši, se ne nabira v grudice in se takoj posuši. Takrat lahko črto tudi še naknadno popravim. Moja izkušnja. Koliko je v skladu z nauki vizažistov ne vem, meni kar uspeva, je pa res, da se moraš zverzirat. Sporočilo je spremenil(a) Košuta dne 19. 2009 15:37 Košuta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. avg 2009 15:57

Ja lepo veko ob strani mal potegneš in narišeš. Sicer imajo tudi una črtala, ki nimajo čopiča, so trša, kot flumastri, pa so tudi v redu... Se spomnim sebe v srednješolskih klopeh, ko sem nosila kleopatrsko črto tja do ne vem kam... Risano vsako jutro, ajej, sem si vzela uro časa za to... : ) : ) lidka [sonce]

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. avg 2009 16:18

Lidka zdaj ko si omenila kleopatrsko črto sem se spomnila na mojo worst nightmare: ženske s črno obrobljenimi ustnicami... Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti