Zamenjava dobavitelja elektrike

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

29. jul 2011 18:48

bibaleze je napisal/a:

Dobavitelja sem zamenjala lani novembra, to pa zato, ker bi morala pri El.LJ za plačilo elektrike po dejanski porabi to storitev plačati 2,5€ mesečno.

Pri GENi sem od novembra lani. Pri El. LJ sem plačevala za el. energijo 102€ mesečno, pri GEN i pa glede na dejansko porabo, ki jo sporočiš od 1. do 3. v mesecu, od 55 do 70€.

V peti mesecih leta 2010 sem pri EL.LJ preplačala skoraj 200€, ki so mi jih vrnili po zamenjavi dobavitelja šele na mojo izrecno zahtevo!

Pripomnim naj, da imamo enotarifni števec in 3 x 25 A, priključna moč 10 kW.

bibaleze

 

pozdravljeni, mene pa zanima kako naj si zračunam koliko sem že preplačala, (plačujemo pavšal) v primeru, da tudi sama zamenjam dobavitelja.

 Sem mislila menjat že prejšnji mesec, pa so nam prav hinavsko prejšnjo položnico nekoliko zmanjšali, tako, da skoraj ni bilo razlike z drugimi ponudniki, oziroma je bilo celo manj.

 

anitram1

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

29. jul 2011 22:54

anitram1 je napisal/a:

pozdravljeni, mene pa zanima kako naj si zračunam koliko sem že preplačala, (plačujemo pavšal) v primeru, da tudi sama zamenjam dobavitelja.

 Sem mislila menjat že prejšnji mesec, pa so nam prav hinavsko prejšnjo položnico nekoliko zmanjšali, tako, da skoraj ni bilo razlike z drugimi ponudniki, oziroma je bilo celo manj.

 anitram1

obstaja program, najdeš ga na internetu, npr: 

http://www.agen-rs.si/primerjalnik/index.php?

dosti bolj enostavno pa je, da ti katera pošlje svoj račun od GEN-I in si boš sama preračunala na tvojo porabljeno količino. jaz ti lahko pošlje skeniran račun, imamo dvotarifni števec in 7kW moč, vendar šele v nedeljo, ker nisem doma. 

GEN-I ima zelo dobro spletno sporočanje mesečne porabe, lahko pa se odločiš za pavšal, če se ti ne da mesečno beležit porabe. 




Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 29. 2011 22:57

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. sep 2011 9:09

Pozdravljeni!

Zanima me, če ste še vedno zadovoljni z menjavo dobavitelja elektrike? V kratkem nameravamo tudi mi zamenjat distributerja. Hvala za informacijo.

 

LP!

fakin712

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. sep 2011 9:14

Mi smo zadovoljni z Gen-i, računi so bili v najhujši zimi zaradi ogrevanja nižji 100 EURO na mesec!!! Praktično se je ogrevanje cena nam razpolovila ;-) Potem so tudi na Elektro LJ. menda ukinili tisti progresivni obračun (kazen), samo to so zaradi konkurence. Vesel sem, da smo le dobili konkurenco pravo in so zdaj normalne cene za potrošnike.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. sep 2011 9:22

Jernej hvala za odgovor. Saj se mi je zdelo, da bo tako. Pri priči bomo menjali distributerja.

 

LP!

fakin712

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. sep 2011 9:34

Edino kar so "leseni" pri Gen-i je njihova spletna aplikacija. Če števec pride čez 00000 spet vneseš porabo in se mu "zabluzi", tako da smo dobili račun 1800 EURO in je bilo treba reklamirati in ročno so potem vnesli. Žal njihovi programerji do danes niso popravili napake, tako da ko je VT prišel tudi čez 00000 sem raje poklical za odčitek.

Sicer pa nimamo težav, v energiji kakšne razlike ni ;-) Omrežje pa itak plačuješ tistemu, ki ima "kable", mi torej el. Ljubljani. Tudi okvare oni rešujejo. 

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

19. sep 2011 10:01

Jaz sem ravnokar izpolnila obrazec za povpraševanje, kalkulator mi je izračunal prihranek 6 eur na mesec. Upam, da bo to res.

 

rosie

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

20. sep 2011 18:28

Kaj pa Petrol? Ima kdo dobre izkušnje z njimi? Poznam primer, kjer plačujejo 15 € manj mesečno. Jaz pa še vedno cincam.

buča

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. sep 2011 19:18

Katerega koli od teh dveh boš izbrala, bo položnica nižja, kot pa če si pri El. LJ. Razen seveda, če je tvoja poraba ekstremno nizka.

tjas

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

20. sep 2011 20:43

menjat distributerja !!

Vsi distributerji po defaultu (samoumevni distributerji, ki so še z eno nogo v socializmu) izdajajo previsoke račune, ker pač lahko.

Preživijo samo zato, ker smo ljudje preleni zamenjat distributerja, kar je 5 minut dela in se bojimo, da če zamenjamo bomo pa čez noč brez elektrike......

Razlike so minimalne, vendar se v parih letih nabere kar nekaj razlike.

Isto kot mobilni telefon, paket ti ni všeč, operater ti ni všeč, MENJAT !

 

archi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti