Debelost

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. mar 2009 20:15

Moja preveč obilna, bolj široka kot dolga, babica, je tehtala okroglih 100kg skoraj celo življenje in je umrla v starosti dobrih 95 let.

Dedek pa bolj suh, no, normalen, pa je dočakal samo 70 let. A sje premalo kil krivo? Mislim da ne.

Drži se gesla: jedeš malo skidaš salo, pa bo uspelo tistim, ki hujšajo. To je glavno,hehe

Kyara

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

13. mar 2009 21:28

@kayra: točno tako. tvoje geslo drži. @hedonist: lepo da se tokrat strinjava. :) piva nisem nikoli pil v večjih količinah, je pa zagotovo ena izmed stvari, ki pomagajo, da se jih znebiš. v ameriki imajo celo vrst čisto spodobnih "light" piv, ki nimajo manj alkohola ampak manj kalorij... ne vem, kako je s tem trendom tu. 5 kil pa ni noben problem ;) @mamamia: lepo da ti je vseč pogrevanje vode. glede aktivnosti pa rečem le, da je dobra družba ;) večina problemov s telesno težo je predvsem v glavah. tam se začne. se strinjam tudi s spancem, je zelo pomembnen, ker spočit človek, je veliko bolj zbran in umirjen. ne vem koliko hujšaš med spanjem, se pa znebiš stresa, ki je glavni dejavnik debelosti. zelo pomembno je tudi da mogoče obrneš jedilnik na glavo, večerja za zajtrk in zajtrk za večerjo ;) šport pa je pomemben ne le zaradi kilgramov ampak razmerja med mišicami in maščobo. mišice pri isti teži zavzemajo veliko manj volumna. včasih ni treba shujšati niti kilograma, zadosti je že da spremeniš razmerje v prid mišicam in je; zato mamamia, ti kar nadaljuj z gibanjem ;) gibanje pospešuje metabolizem, kar je bolj pomembno, kot kalorije, ki jih izgubimo pri športu. mišice so tudi tiste, ki rabijo kalorije, ne maščoba. maščobo samo prenašamo... ;) je pa za zdravje in rejenje najslabša kombinacija maščob in rafinirnih OH in sladkorjev. ta kombinacija rodi špeh, uničuje delovanje hormonov, kar pomeni še več špeha... na koncu pa še infarkt. najbolj neučinkovita dieta pa je stradanje. stradanje organizma telo samo navadi kako živeti z manj. se pravi, ko nehaš stradat, je tisto kar je bilo prej malo preveč zedaj veliko preveč... ps, moj cilj je "sixpack" do poletja! ;) i wish! :) cellnet

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. mar 2009 9:45

cellnet piva nisem nikoli pil v večjih količinah, je pa zagotovo ena izmed stvari, ki pomagajo, da se jih znebiš. v ameriki imajo celo vrst čisto spodobnih "light" piv, ki nimajo manj alkohola ampak manj kalorij... cellnet
Saj pivo nima kalorij, kalorije ima tisto kar zraven piva pojemo K Kako mi je pa to zdaj ratalo? Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 14. mar 2009 09:46:27

sarlotka  

član od: 5.8.2005

sporočila: 64

14. mar 2009 9:54

"Večina problemov s telesno težo je predvsem v glavah. Tam se začne." Samo ta stavek bi malce preoblikovala Vsi problemi se začnejo v glavi. Glede tople vode pri hujšanju....nekatere osebe potrebujejo večkratno razlago, da jim klikne. Zato jim tole ne bo škodilo. Ostali pa, od viška ne boli glava Khm, vsaj pri temi ne sarlotka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. mar 2009 14:42

KARMINA je napisal/a:
Saj pivo nima kalorij, kalorije ima tisto kar zraven piva pojemo K

 

Kot pravijo na internetni strani Laškega, http://www.pivo-lasko.si/slo/o_pivu/tekoci_kr , je pivo tekoči kruh.

 

Če ima 100 g kruha cca. 100 kcal, ga ima 100 g (pribl. 1 dl) piva 40 - 50kcal.

In 0,5 l  200 - 250 kcal , kar je enako kot tretjina tablice čokolade

Nasja

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

14. mar 2009 14:52

Ja drži, le da kruh nima na 100 g 100 kcal. Okoli 250 kcal pa že... Somaya Sporočilo je spremenil(a) Somaya dne 14. mar 2009 14:53:25

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. mar 2009 15:41

Ups, lapsus:

100 g kruha ima vsaj 200 kcal, drži.

Ampak tisto o pivu in čokoladi pa tudi.

 

Nasja

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

14. mar 2009 19:17

Jaz pa takoooo rada pivo pijem. Za čokolado se ne sekiram toliko ker je ne maram preveč, ampak pivo! Ampak sem pogruntala, da takrat, ko ti zadiši pivo, če popiješ 2 dcl radenske isto prija. Pa še to, da se da odžejati samo s hladno pijačo tudi ne drži. Odžeja nas lahko tudi sok ali voda. Hladna pijača nam da samo občutek da nas ohladi. To so vse pogruntavščine iz lanskega morja. Z današnjim dnem pa sem začela na tešče piti 2 žlički domačega jab. kisa pomešanega z malo vode. Da mi malo pokuri slanino, ki se mi je nabrala okoli trebuha. Naj bi, baje. Bomo videli. pe3ca

neznan uporabnik

14. mar 2009 19:57

zakaj shujšati?debeluhi so srečni ljudje. debate o velikih začetnicah se pojavljajo samo na kulinariki. povejte,če bi dobili pismo vse pisano z malimi črkami : bogat sorodnik v ameriki vam je zapustil miljon dolarjev.bi vas nespoštovanje pravopisa zelo motilo.pa lep pozdrav. hmm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. mar 2009 19:30

pe3ca je napisal/a:
Jaz pa takoooo rada pivo pijem. Za čokolado se ne sekiram toliko ker je ne maram preveč, ampak pivo! Ampak sem pogruntala, da takrat, ko ti zadiši pivo, če popiješ 2 dcl radenske isto prija. Pa še to, da se da odžejati samo s hladno pijačo tudi ne drži. Odžeja nas lahko tudi sok ali voda. Hladna pijača nam da samo občutek da nas ohladi. To so vse pogruntavščine iz lanskega morja. Z današnjim dnem pa sem začela na tešče piti 2 žlički domačega jab. kisa pomešanega z malo vode. Da mi malo pokuri slanino, ki se mi je nabrala okoli trebuha. Naj bi, baje. Bomo videli. pe3ca

 

Hm, ne ve4m, če bo kis pokuril samo slanino, da ti ne bo skuril še sluznice, pa bo luknjica v želodcu. Je kaka druga stavr natešče boljša, da pokuri slanino, kot jabolčni kis, vsaj nekako se mi dozdeva ...

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti