Zoisova štipendija

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

27. okt 2009 11:04

Tudi mi jo imamo in sicer 183,00 evrov za 2. letnik gimnazije. Spela

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

27. okt 2009 11:13

KlavdijaB, saj moj sin je tudi ni obdržal na prehodu iz srednje na faks -  rabil bi 4,1 povprečje, imel je pa 4,0, ob tem, da smo oziroma sploh nismo prebrali zadnje pogodbe (za četrti letnik),  kjer je bilo opozorjeno, da se bo sistem štipendiranja spremenil, javno pa so ob tem začeli opozarjati tik pred iztekom šolskega leta - ampak tako je pač bilo.

No za pridobitev štipendije na faksu za drugi letnik je bil tudi mal "prekratek" -namesto povprečja 8,5 je imel 8,4 - takle mamo.

Štipendije ni več, kakšen dodaten evro si mora sedaj prislužiti na drugačen način - kar tudi ni napak - standard se je znižal in dečko naj se bolj potrudi.

Sicer je "priden" in marsikje angažiran in uspešen, kar tudi veliko šteje, ampak od tega v tem trenutku pač ni nobenega cvenka.

rrr

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. okt 2009 11:39

spela, a ste že odločbo dobili? klavdija

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

27. okt 2009 13:35

Ja, v četrtek, v petek pa je imela nakazano štipendijo za september. Spela

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

27. okt 2009 18:06

Jaz ne razumem, eni jo že imate, drugi pravijo, da jo bomo dobili konec meseca oz. v začetku novembra... vanjatajnsek

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. okt 2009 18:26

moja je še tudi ni dobila, zgleda, da sproti, ko odločbe pišejo tudi nakazujejo. torej moja še ni dobila ne odločbe ne štipendije, samo po točkah in po povprečnih ocenah vidim, da jo dobi tako po enem kot po drugem kriteriju. klavdija

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

30. okt 2009 9:52

Moja hčerka je študentka 1. letnika. Letos je prvič vložila za Zoisovo štipendijo. Po objavljenih podatkih izpolnjuje dva kriterija. Glede na hud tempo na faksu in pripovedovanje študentov višjih letnikov, jo že zdaj skrbi, če bo imela dovolj dobro povprečje za ohranitev štipendije (vem, ja, saj še odločbe ni dobila, toda vseeno ...). Kako je v takih primerih: ali štipendija miruje ali je možno tisto leto zaprositi za državno štipendijo. P.s. Vem, da po zakonu miruje, vendar po drugi strani tudi ne presega cenzusa za državno štipendijo. V takem primeru (npr. mirovanje za eno leto) bi bilo finančno bolj ugodno, da Zoisovo zavrne in sprejme državno. Vložila je za obe štipendiji, katera pa bo prej odločena, pa še ni znano. jankica Sporočilo je spremenil(a) jankica dne 30.okt 2009 09:59

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

30. okt 2009 12:27

Še od mene; 20. oktobra je prejel odločbo o izpolnjevanju pogojev za pridobitev štipendije, v petek 23. oktobra pa je bila štipendija nakazana. Od lanske se je "povišala" za nekaj več kot 20 evrov. Desanka

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. okt 2009 12:50

Tale štipendija res zelo prav pride! Pri nas sta jo dobila oba sinova, vendar se starejši (študira računalništvo) zelo jezi, ker je pogolj zgolj povprečje ocen in ne tudi zahtevnost fakultete, ki je ocenjena z največ kreditnimi točkami ( nekako tako se reče ) od vseh fakulete pri nas. Mlajši bo pa moral biti zlati maturant, če jo bo hotel prenesli n afaks. Bomo videli če bo šlo. Je pa to res kot prva plača, moj iso bili presrečni ko so dobili prvo odločbo! Z možem sva jih peljala na večerjo tako da primerno zabeležite ta dogodek v družini! Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 30.okt 2009 12:53

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

30. okt 2009 22:52

TORTICA je napisal/a:
vendar se starejši (študira računalništvo) zelo jezi, ker je pogoj zgolj povprečje ocen in ne tudi zahtevnost fakultete

Ali ne velja tudi, če je uvrščen med najboljših 5% študentov v svoji generaciji (na svoji fakulteti)?

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti