Če gostu v lokalu takoj "pokasiramo"?

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

11. mar 2009 8:01

Vendelina jr. je napisal/a:
Sem vstala ob 5.30 z namenom, da si pobarvam narastek in ta trenutek imam na glavi barvo in malo tole berem....je zgodnja ura in morda zaradi tega počasneje dojemam...ampak, ljudje božji, zakaj pa hodite na kave, če vas potem nervira, če natakarja ni takoj, ko bi vi plačali? A hočete tisto "ja okom, ti skokom" ali kaj? Ali pa uboge natakarje na telekomando? Pa na kavo se gre iz gušta, da se kakšno reče ali pa da si človek vzame time out. In če si človek vzame time out, a je tako težko lepo reči: bi rad(a) takoj plačala - pa saj se bodo ljujde potrudili, da boste takoj plačali. Če se gre pa iz gušta na kavo ali na kaj drugega, potem pa, ljudje, vzemite v zakup cel ritual od čakanja na natakarja, skranje razpoloženja na lepem vrtu, konverzacije, pa kakšen časopis se prebere in potem se na koncu tudi plača. Enkrat bo že nekdo hotel tisti denar, ni vrag.Če pa človek ni pri volji, da bi se vklopil v celoten ritual, potem si naj pa samraztopi neskavo v topli vodi in naj da mir.Vendelina jr.

Točno tako! Jaz sicer nimam barve na glavi, dojemanje je pa vseeno uri primerno...

Tudi jaz ne razumem ljudi, ki pridejo drečljat in živčanit...pa naj bo za kavo, ali pa za pivičko. Kavo lahko na brzaka natočiš iz 21458 avtomatov, ki jih je za vsakim vogalom , mrzlo pivo kupiš v trgovini, klepečeš pa s tistim, s katerim ti je do klepetanja, lahko tudi na pločniku, če je ravno nuja... Ko je čas in dobra volja, pa se spraviš uživat v družbi in tekočini.

Ognjič

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

11. mar 2009 8:49

Vendelina jr. bolj se ne bi mogla strinjat. Sem že mislila, da sem edina,ki gre na kavico iz užitka in si zanjo DEJANSKO vzame čas. sa_ sha

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. mar 2009 8:59

He, he. Zato pa jaz hodim namesto na kofe kam drugam zdaj. Problem je v tem, če imaš 30 min časa, med odmorom na šihtu, nimaš ravno čas za "gušt", pa izležavanje. Takrat mora bit hitro. In tisti kafiči, ki strežejo takim strankam, in so na poziciji blizu nekih služb. Ja bohpomagaj, a ne morejo tega mal naučit osebja? A je bolj importnat, da natakarica ša mal kadi zdraven, pa čveka po mobiju pa zija predse. Tko da tudi pomahat ne moreš, kolikokrat sem šla za šank plačat, ker ni bilo nikjer nobenega... Jaz govorim o odnosu lokala do gostov. (pa podobno je s strežbo v gostinskih lokalih, kar poglejte mnenja, pa boste videli, nad čim se ljudje pritožujejo najbolj). Ko imam čas za gušt, si ga tudi privoščim. In takrat mi je čisto vseeno, kdaj prinese račun, kdaj plačam ipd. lidka [sonce]

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. mar 2009 9:00

Sploh niste razumele...če se že odločam( redko kdaj) da grem na pijačo, najprej jo naročim, nato jo takoj plačam, in potem uživam pol ure poleg pijači in na sončku, to še ne pomeni, da eksam pijačo in grem, uživam tako kot vi brez bojazni, da bi morebiti pozabila plačati...

lp

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2009 9:07

BTW, barvanje je super uspelo, kljub zgodnji uri Še ena zgodbica, resnična, jasno: Kakih dvajset let nazaj je en par iz Ljubljane letoval v Dalmaciji in tako sta se znašla tudi na pijači na famozni splitski Rivi (kdor pozna, razume, kdor tam še ni bil, naj pa čimprej nadoknadi ta minus). In tam, kjer ljudje iz sprehajanja in naključnih pogledov naredijo dober teater, kjer vse vrvi od veselja do življenja in veselja do zafrkancije, kjer je "đir" doma, tam sta ta dva Ljubljančana sedela in njej se je na eni točki zazdelo, da se natakar zafrkava in pogovarja s polovico mesta in da hodi mimo njiju in ne vzame naročila.... In se je natakar prikazal, z nasmehom od ušesa do ušesa in je šlo takole: - Dobar dan, izvol'te? Nakar se je ona obregnil v SH spiki: Pa dobro, gdje ste dosad? Pa čekamo vas već pola sata... Kar natakarja ni niti malo zmedlo in je odvrnil: A ja san te čeka cili život pa tek si sad došla..... Tko je shvatio, shvatio je. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. mar 2009 09:07:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti