Kebab

klepetulja  

član od: 8.1.2005

sporočila: 2

9. jan 2005 9:44

Ojla, sem si tole mal bral in sem reku gremo z fanti na Nazorjevo mal prigriznt. Nazadnje smo bili pri kebabciju in vam povem, da sem presenecen. Nisem mogle verjet, da je zadeva z istim imenom lahko tako drugacna, tako boljsa. Se sploh ne more primerjat, okus, meso, omake, velikost, sem sokiran. Od zdaj naprej samo se na Nazorjevo. Kolega je jedu s falaflom, se mi je zdelo, da je se boljse kot moj mesni. Najbolj pohvalna zadeva. Sem mel zraven bejbo, pa sem ji narocil palacinko. Se mi zdi, da je bla z nutelo, ceprav je imela en vonj tudi po kokosu, ampak k je moja draga to probala, jo je v hipu minila tecnoba s katero sva se ubadala cel vecer. Sem palacinko sam probu, testo se kar stopi v ustih. Do jaja.... ZAKON taler Nazorjeva! MOCNO PRIPOROCAM! Ce je v Kamniku isto, Aleluja Kamnicanom in seveda zdaj nam Ljubljancanom. Cena sicer zgleda mocna, ampak ce vse skupaj sestejes, moja logika je itak taka: Raj dam tolar vec pa da je orank kakor tolar manj pa da je povprecno, saj kupujem sebi, na sebi pa ze ne bom sparal kajne? Aiwa klepetulja

Marija81  

član od: 28.9.2005

sporočila: 4

29. sep 2005 20:59

Mi radi jemo Kebab,samo pri nam v nemciji je vsaki vasi Kebab,imate v Sloveniji dost Kebab Marija81

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

29. sep 2005 22:04

Če se že odločim za kebab ga vedno vzamem v Kamniku na obvoznici (tam blizu hodim v službo) in je ena A. Dokler je bil prvi lastnik je bil res enkraten, ampak tudi sedaj ni slab čeprav je za dva odtenka slabši. Kakšno leto ali dve (če ne celo več) ko se je odprl, mislim da, prvi kebab v Ljubljani smo seveda šli probati tudi tega in moram povedati, da smo bili vsi zelo razočarani. Bomo šli pa še na tega na Nazorjevi SONJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. sep 2005 9:17

V Mariboru pa je zakon kebab z glavne avtobusne posatje na Mlinski ulici. Na srečo so zdaj eno poslovalnico odprli še v središču mesta, tako da ni treba pešačit tja proti postaji, da pojedo dober kebab. Mislim, da je donner. Mamamia mamamia

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

5. okt 2005 15:53

A ni nekdo omenjal takega lokala v Kranju. Kje pa je? Hvala za odgovor McNena

pavlesvn  

član od: 18.12.2004

sporočila: 7

11. okt 2005 13:22

S kebabi v Sloveniji je tako, da večina pripravljalcev kupuje tovarniško igotovljene bloke, ki jih uvažajo iz Nemčije. Le dva lokala v Ljubljani ne počneta tega, sivcer je pa to totalna konfekcija, kot McDonald ali podobno. Totalna konfekcija. kebab mi je zelo všeč, je pa tipični serujski izdelek, seveda mnogo boljši od tistih bednih nemških klobas v štručkah ali Mc Donalds faširungah. Torej, kar se tiče hitre prehrane, priporočam kebab in tudi Subway, ki ga pa v Evropi srečaš le redko, tam velja samopostrežba in si naročiš po želji. Vedno se moraš zavedati, da v teh verigah surovine niso kvalitetne, gre za ostanke, slabše kose vsega, podobno kot v pizzerijah, kjer uporabljajo sire iz razpočenih in defektnih hlebcev,plesen pač postrgajo, salame najnišje kakovosti, enako velja za ostale umetelnosti. Žal pri takih rečeh ni težko prikriti slabe kvalitete, narod pa seveda kupuje in je. Slovenija ni nikakršna izjema. sAM SEM IZ TE ši egršsgbolj priporočam kebab kod pavlesvn

pavlesvn  

član od: 18.12.2004

sporočila: 7

11. okt 2005 13:30

S kebabi v Sloveniji je tako, da večina pripravljalcev kupuje tovarniško izgotovljene" bloke" mesa, ki jih uvažajo iz Nemčije. Le dva lokala v Ljubljani ne počneta tega, sicer je pa to totalna konfekcija, kot McDonald ali podobno. Kebab mi je zelo všeč, je pa tipični serijski izdelek, seveda mnogo boljši od tistih bednih nemških klobas v štručkah ali Mc Donalds faširungah. Torej, kar se tiče hitre prehrane, priporočam kebab in tudi Subway ponudbo, ki ga pa v Evropi srečaš le redko, tam velja samopostrežba in si naročiš po želji. Vedno se moraš zavedati, da v teh verigah surovine niso kvalitetne, gre za ostanke, slabše kose vsega, podobno kot v pizzerijah, kjer uporabljajo sire iz razpočenih in defektnih hlebcev, plesen pač postrgajo, salame najnižje kakovosti, enako velja za ostale umetelnosti, gre za dobavo ostankov, ki jih ne moreš razpošiljati v trgovine, potem jih pa poceni prodaš picopekom, ti pa nadevajo do onemoglosti, v glavnem so to kar nekaki priučeni spretni fantje, ki imajo "občutek", važno, da je "iz krušne peči"! Na ta način smo v SLO degradirali veliko vrst hrane iin pijače. Žal pri takih rečeh ni težko prikriti slabe kvalitete, narod pa seveda kupuje in je! Slovenija ni nikakršna izjema. Sam sem iz te stroke in sem se včasih čudil, kaj vse ljudje pojejo, še zadovoljni so na koncu!! Po mojih izkušnjah je hrana glede senzorike, zdravja in še česa veliko slčabša kot pred npr. 30 ali 40 leti. Pa saj je podobno pri vsem blagu! Ovce so pač zato, da jih strižemo! Pavle pavlesvn

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. okt 2005 13:42

pavlesvn je napisal/a:
Le dva lokala v Ljubljani ne počneta tega
In katera sta ta dva lokala v Ljubljani? Marija

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

11. okt 2005 13:53

Marija, tudi jaz čakam na odgovor glede teh dveh lokalov. Sem pa tudi hvaležna pavlesvn-ju, da mi je odprl oči glede nadevov na picah. Bi bilo koristno izvedeti, kje pa imajo sploh "kvalitetne" pice iz prvovorstnih materialov. Domača pica ni nikoli tako okusna kot kupljena ali pa sosedova. Pa nič ne pomaga recept. V pričakovanju odgovora lep sončen pozdrav McNena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. okt 2005 14:47

Upam, da je tisti na Nazorjevi OK. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti