Nepreverjeni recepti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

tema odprta - 5. mar 2009 18:24 | ogledi: 3.296 | odgovori: 32

Joj kok sem jaz jezna Sama nase pa na tisto klinčevo knjigo.

Tko me jezi, ker so nekateri recepti objavljeni, ampak sploh niso preizkušeni. A se je še komu kdaj to zgodilo? Najraj bi nekam poklicala.

Jaz mam zdej tle zažgano, surovo.. pa pečica se smodi...! groza

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2009 18:37

Čakaj, katti, najprej - kako pa veš, da je kriva knjiga oz., da je recept nepreizkušen? Kako je lahko zažgano in surovo hkrati?  Si lahko malo bolj določna? Ali je KulSlo pač namesto enega od domačih, ki bi mu potožila? Če je najhujše, kar sr ti je zgodilo, ena sfižena reč v pečici....................

In kam bi poklicala? Najprej se 

umiri, prepreči še večjo packatrijo, potem se usedi, še enekrat preveri recept, tvoje postopke,......pa boš videla..... Zdaj pač je, kar je. Včasih je pač treba tudi iz takih reči potegniti kak nauk. 

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. mar 2009 18:45

Katti, a ti to o kakšni knjigi?

Enkrat me je mož peljal na kosilo za moj rojstni dan v eno restavracijo v absolutno naj-veleblagovnici. Naj povem, da so tok nobel, da razen American Express ne vzamejo nobene druge kartice, gotovina je seveda OK. Kosilo je bilo malo dražje, se mi pa še vedno (po 6 letih) sline cedijo. Potem sem kupila še njihovo kuharsko knjigo (preko Amazona, ker niso hoteli vzeti niti najine Visa ali Master kartice). Potem sem naredila štiri ali pet receptov iz njihove knjige in niti eden ni ratal. Da je bilo vsaj povprečno, sem vse popravljala z začimbami itd.

Knjigo z veseljem podarim nekomu, ki jih zbira...

Moja mama je poskusla peč po Paul Bocouse-jevih receptih, pa ji tudi ni nič ratalo.

Torej, ne vse knjige ne dajo dobrih rezultatov...

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. mar 2009 18:51

Rimljanka, se strinjam s Katti. Velepoštovana Martha Stewart je začela printat svoje knjige pred kakimi 25 do 30 leti. Enkrat jo je ena občudovalka (20 let nazaj) v neki knjigarni pri podpisovanju knjig vprašala, zakaj ji recepti iz njenih knjig nikoli ne ratajo, pa jo je Martha brezobzirno nahrulila. Kasneje se je izvedelo, da so bili recepti kar tako pobrani in natisnjeni....

Mislim, da so naši na Kul SLo bolj uspešni zato, ker mi amaterji, vse prej preizkusimo...Sama se res ne bi rada blamirala in naredila nekaj, kar tako, povprečnega...

Vanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. mar 2009 19:21

katti  sorči, ampak sem se prav nasmejala nad izbruhom jeze. Pa buhnedej da misliš, da ti privoščim, le všeč mi je, če zna kdo na tak način zbruhat svojo jezo. Če malo bolj pomislim, bi jaz tudi rajši tu potožila, kot doma...ker tu ne bi videla, da se kdo reži, doma bi se mi pa...ker je menda strašno smešno, če jaz *izdim .

Boš videla, kako boš jutri zadovoljna, ko se bo vse bleščalo zjutraj od zglancane pečice...

Ognjič

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

5. mar 2009 20:26

hej zato pa mam jast najraje našo kulinariko,kjer so receti preverjani.No ja sej tud proti kuharski oddaji,kjer vidi kako kaj delejo nimam nič in kaj tud preizkusim ampak kulinarika je pa le kulinarika.Sem že tud pekla po kakšnih revijah pa vse skupi ni najbolj ratal. chappy

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. mar 2009 20:38

No, no, sem vse preverla, že pred pripravo pa vmes in še na koncu, tko, da tokrat napaka res ni moja.

Sem enkrat delala Lunice po receptu iz te strani pa mi ni ratalo, ampak je bla krivda moja, ker sem pozabila dodat eno pomembno sestavino. Če bi se mi to zgodilo pri krofih, tudi ne bi bila taka reč, saj ne uspejo vedno itd...

Res sem bla ful huda, ampak zdaj sem se že pomirila.Tud doma so vdili moj obup

Pekla sem skutno pogačo; lahko, da ni kriv avtror, lahko je tiskarska napaka pa vseeno mogli bi preverit pred izdajo.

Skor bi pozabla Vanja o knjigi se gre, ja. In ti kar verjamem, da si naletela na tako knigo.

katti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2009 20:42

Moj količnik je približno takšen: na dva verodostojna je približno petdeset neverodostojnih. Tista dva sta postala verodostojna, po tem, ko sem se priključila tej komjuniti. Ponavadi so napisane premajhne količine - me je izkušnja naučila, daj več. In pripravim večje količine. Pa recimo kakšna minutaža pri peki in te stvari. Jaz pač raje pečem 20 minut na 180 kot pa 5 minut na 200 (ker testo prehitro vzhaja)in potem 14 mnut na 180... In vse to sem se naučila tudi zahvaljujoč slabo napisanim receptom. Je pač treba najti v vsakem slabem tudi kak element, ki te kaj nauči. Ker, katti, lady, entre nous, ti v bistvu nisi jezna na knjigo (saj avtorjev sploh ne poznaš), ampak si jezna nad tem, da si hotela nekaj pripraviti in ni uspelo in je šel po vodi tvoj trenutek glorije in zdaj kot majhna punčka malo cepetaš. Daj no, svet se ni podrl, kuhinja ni zgorela, zastrupil se ni nobeden in če dobro premisliš, saj vsi preveč jemo, en dan z manj hrane je celo zdravilno....In namesto da cepetaš od jeze, pomisli, kako imaš krasno življenje, da te tako razburi en kaj-pa-vem, zažgan biskvit, drugih oblakov pa ni na vidiku.... Skratka, pomiri se, pa malo sadja in vode in that is it. Te lepo pozdravlja nekdanja rekorderka v kuharskih fijaskih - pa vidi me sad... Vendelina jr.

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

5. mar 2009 21:08

chappy je napisal/a:
hej zato pa mam jast najraje našo kulinariko,kjer so receti preverjani.No ja sej tud proti kuharski oddaji,kjer vidi kako kaj delejo nimam nič in kaj tud preizkusim ampak kulinarika je pa le kulinarika.Sem že tud pekla po kakšnih revijah pa vse skupi ni najbolj ratal. chappy
Ja, kulinarika je zakon! tamala69

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. mar 2009 22:51

In v knjigah ter revijah, posebno tistih, ki so prevedene iz tuje literature, kar mrgoli napak pri raznih receptih. Kot npr. pri biskvitu napišejo, da je potrebno uporabiti kvas namesto pecilni prah, ali pa pri velikonočnem kruhu na 500 gr moke potrebujemo 400 gr sladkorja, pri maslenih keksih manjka maslo itd. Zato je potrebno vsak recept natančno proučiti, preden se lotimo peke. Verjamem pa, da je za kakšne začetnike težko, saj še nimajo izkušenj. regina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. mar 2009 23:08

Strinjam se z regino, do veliko napak pride pri slabih prevodih, žal... Po mojih izkušnjah se najbolje obnesejo recepti iz starih kuharskih bukev ali pa tisti, ki gredo iz rok v roke - ga dobiš na primer od svoje mame, babice, prijatelja, soseda... Sem se pa tako kot Vendelina jr. naučila prilagajati sestavine in brati navodila z malo zdrave pameti, pa gre.

katti, verjamem, da si jezna... ampak Ognjič je pokazala eno krasno svetlo plat medalje... mi daš prosim recept za tole čudo, jaz bi tudi morala očistit pečico

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti