Dopust 2009

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. avg 2009 18:59

EŽOJ za današnjo pošto!!!

tulka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2009 21:33

tulka je napisal/a:

EŽOJ za današnjo pošto!!!

F r i n a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8724

5. avg 2009 21:58

Da ga niso indijanci skalpirali!!!! Mogoče je našel kakšno "skvo", pa ga je popeljala v svoj igvam.

 

Pozdravček!

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

6. avg 2009 0:55

Evo, spet jaz ( bom pa mogel izmislit kaksen boljsi zacetek ), pa mamaF kje si tistega Forda izbrskala, videl sem ga " tako, cez cesto ", ce bi hotel bi lahko prisel blizje, pa nisem jaz od tistih, ki bi ga to zanimalo, tile americani so pa usekani na znane osebnosti. Tukaj je nekaj, cemu recejo " theathar in the wood " ( pravzaprav v Oskoshu, jaz sem sedaj v Thunder Bayu, prispel po dveh dneh precej zbit, pa si tecem nikamor ne grem, le na racunalnik, namestil sem se v studentskem kampusu univerze, 30 $/dan, hvala za vprasanje ), in se vsak vecer nekaj dogaja: bodisi, da dodeljujejo priznanja prostovoljcem, kaksen filme, kaksna skupina spila, zmeraj so zadeve po dve, zacne se nekje okrog pol sedmih zvecer, traja pa do polnoci ali kaj takega, jaz sem prkrat bil na zacetku, potem jaz imam rad svoj mir, da se uredim in grem spat ob enih pol desetih. O tej prireditvi in organizaciji EAA lahko vse izbrskate na internetu, za tiste, ki se jim ne ljubi, pa par besed: Organizacijo E(xperimentalA(ircraft)A(ssociation) so ustanovila dva brata Tom in Pol Pobrezni, pilota iz druge svetovne vojne. Ko se je letalstvo zacelo zares, se kar so bili ljudje, ki so doma delali letala, drzave so to preprecevale ( predvsem iz varnostnih razlogov ). Brata sta zacela komunicirati z drzavo in pridobila dolocene koncesije - pooblastila in so spravili samogradnjo na legalno raven. Letala v samogradnji morajo imeti natpis ven in noter " experimental ", doloceno je da samograditelj ugradi najvec 51% prefabriciranih delov............. Potem so se pojavile skupine lstnikov vojaskih letal pa se kaj. Kot sem nekje tam prebral: vsak ljubitelj letalstva je posebna zgodba za sebe, tukaj pridejo vse te zgodbe skupaj in ustvarijo praznik letalstva. Organizirano je vse po amerisko, na siroko in ziher. V tem tednu je menda okrog 800.000 obiskovalcev in je treba poskrbet tudi za stranisca, kemicna, ki jih je dovolj, niso posrana in poscana, razporejena po celom prostoru, da so pri roki ( seveda, razen takrat, ko te fejst tisci ), papirja tudi nikoli ne zmanjka...........skratka vse kot se sika. Povedati je treba, da je to prireditev za " bogatine ". A si predstavljate, da nekdo prileti s Floride z lastnim letalom in je tukaj cel teden. Tisto prenocevanje v sotoru pod krilih letala je le afnanje. Drugac, mogli bi videti bivalnike: taksnih pri nam nisem videl, kot ta najvecji avtobusi ( tri akse, bi rekli uni od foha ) in takih je ogromno, so pa tudi navadni ( ne posebej bogati ), ki so privlekli s sabo prikolico, kot je mi imamo za gradbeni material, v prikolici so sotori ( kaj, a mislite, da ameriska familija prebiva v enem sotoru ), zari, mize, stoli, skratka vse kaj rabijo. V celem tednu nisem videl vec kot dvajset crncev, njih ni pa veliko med bogatejsimi ( v avtobasih iz oskosha do sem jih je vsaj polovica ). A ja: vstopnina dnevna je 36$-jev ( za neclane ), za clane EAA, tedenska 107$-jev Americani ( pa tudi kanadcani ) so zelo prijazni in komunikativni, kar tako sedim pred sotorem, mozakar na biciklu se ustavi, halo, kdaj ste prisli, od kod ste................, takoj se zacne pogovor, v avtobusih nasploh se veliko pogovarjajo, salijo ( ko se peljes v Ljubljani z avtobusom, kot da vsi gredo na pokopalisce na pogreb dragega pokojnika in so globoko potopljeni v misli onjegovih................ ). Moje sicer mnenje o Amariki kot drzavi, zibelki demokracije, ki jo ( demokracijo ) pelje v Irak, na krilih bojnih letal in ceveh tankovskih topov ze verjetno poznate, ne morem tega obsojat konkretnega Larry-ja s katerim se pogovarjam: situacija je enaka, kot, da bi mene en afganistanski patriot obtozeval, da sem poslal slovenske vojake v Afganistan pobijat patriote ( ali vsaj pomagat tistim, ki to pocnejo ). Tudi tusev je dovolj, in so razporejeni po celem kampu, le v spici je guzva in je treba cakat. To so tipski kontejnerji, imajo deset kabin za tusiranje, ni nobene regulacije vode toplo/mrzlo, tece zmeraj zadosti topla je le ventil odprto/zaprto, tus visi na cevi, in z eno roko tiscis ventil, da voda sploh tece, z drugo se lahko umivas, potem zamenjas roko. Slacilnica je skupna pred tusi, in to je mal o zoprno. Bodoci, da so kontejnerji tipski prdvidevam, da je tako tudi v zenskem delu ( me je mikalo, da se enkrat zmotim, in ostanem tam se enih petnajst minut se opravicevat). Toliko se za enkrat spomnem iz Oskosha, a ja: ce koga zanima ( lahko mal pobrska ) tudi zenske so v letalstvu, trenutno se spomnem edino Emilije Eberhardt ( se mi zdi, da se tako pise ) pa Pancho Burnes, slednja se pojavi v nekaj filmih o letalstvu, kot " gostilnicarka " v letalskem oporiscu Edvards ( le da je resnicna osebnost in je tamo delala )............ to je pa spet druga zgodba, pa rusi so imeli celo eskadrilo zensk v drugo sv, vojni. V Oskoshu, so jih prosili, da se zglasijo, mislim, da jih je bilo cca 500, americani od vsega naredijo cirkus: podelili so jim majice ( se mi zdi da rdeckaste ) in so naredili skupno fotografijo. Bodi za enkrat dovolj, upam, da vas prevec ne morim, vidite kako je ce me pustijo zastonj na racunalnik. Pa se to: osebno se ni zdi kanadska anglescina lazje razumljiva kot ameriska, nekam bolj jasno izgovarjajo, pa sem se prvih dni kar privajal. -Kako goljufajo americani: tisti " moji " americani ( ki so me pobrali ), ko so slisali koliko je kamping ( 25 $/dan ), so jamrali, da je drago ( en je res bresposlen pilot, odpuscen pred kratkim zaradi krize, drugi je pilot helikoptera v Sietlu, tretji je lastnik nepremicninske agencije ) in so se zlagali, da smo prileteli z letalom, z letalom je priletel en njihov znanec, s prijateljem, in je okrog letala bilo sest sotorov, placali pa nismo nic. -Kako jaz goljufam kanadcane in americane: ( pa ne vem ce so me pogruntali, ce so, niso nic povedali ). Goljufam tako, da se ne preoblacim tako pogosto, kot bi se mogel, sparam perilo, srajce, majce. Olajsevalna okolicsina mi je, da ni tako toplo in se nikoli ne prepotim, pa se druga olajsenalna okoliscina: sprej deodorant tako smrdi, da prekosi vse druge vonjave. Kuplen po mojem principu: ni vazno kolilo stane le da je kvalitetno ( po anglesko " as cheap as is possible " ). Zdej pa me ze boli un prst za tilkat, lep pozdrav iz Thunder Bay-a ezoj

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

6. avg 2009 8:59

Ežoj uživaj še naprej in veselo poročaj. Nas nič ne moriš, te je prav luštno brat. Pa prosim za nadaljevanje. reza

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4313

6. avg 2009 10:03

Ojla, sama sicer nisem že dooolgooo bila na dopustu, ampak nekaj bi vprašala tiste, ki ste se potepali po Grćiji: trenutno sta tam sin in njegova prijateljica in sta ful razočarana nad hrano. Sta na otoku Kos v nekem apartmajskem naselju. Pravita, da kadarkoli prideta jest, je hrana mrzla (tista, ki bi sicer morala biti topla), izbor jedi je skromen, sin je celo rekel, naj se spomnim, kolikokrat je v svojih devetnajstih pustil meso - menim, da se to ni zgodilo nikoli - no tam je meso pustil v petih dneh že dvakrat. Predvidevala sem, da je to bila kakšna jagnetina, ki je mi res nismo vajeni, pa je rekel, da je bila svinjina. Verjetno hrana ni najpomembnejši del dopusta, vsekakor pa človek pričakuje, da bo ob silni hvali grške kulinarike, vseeno le deležen delčka tega. Z ostalimi zadevami sta pa menda kar zadovoljna - največ pa itak šteje, da sta skupaj.

Kakšne so pa vaše izkušnje v zvezi s hrano v teh allinclusivevariantah

rrr

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

6. avg 2009 10:09

Allinclusive je odvisno od hotela. Ponavadi pride pa ceneje kot nočitev z zajtrkom, ampak čez dobro večerjo v taverni ga pa vsaj zame ni. Z njihovimi dobrotami: polnjeni paradižniki, mesnimi krogljicami v paradižnikovi omaki, musako, pastitio, kleftiko, juvetsu itd...

Ko smo jedli zunaj smo bili razočarano redko, morda v 10% primerih. Večerje v hotelu so pa bolj tako tako. Če je bife je vedno malo postano, saj drugače ne gre. Ampak da bi bilo prav slabo pa pri nas nikoli ni bilo. Da ne bi vedel kaj jesti. Verjeto sta šla v hotel, ki ne daje poudarek na hrano ;-) Več sreče upam prihodnjič.

Povzetek: To kar navajate ni tipično za Grčijo, čeprav je hrana v tavernah ponavadi boljša kot v all inclusive (a pride dražje).

Jernej - zasebno mnenje

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4313

6. avg 2009 10:13

No, saj sta rekla, da si bosta kljub temu, da je "tošl" bolj plitev, vseeno privoščila eno konkretno večerjo v kakšni taverni, da bosta dejansko kaj od teh pregovornih dobrot poizkusila.

rrr

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

6. avg 2009 13:51

terezija je napisal/a:
Ežoj uživaj še naprej in veselo poročaj. Nas nič ne moriš, te je prav luštno brat. Pa prosim za nadaljevanje. reza
Se pridružujem Tereziji. Ežoj, kar izčrpno poročaj. Jaz večkrat na dan pogledam, če je že kaj novic... tamala69

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

7. avg 2009 3:27

O.K. pa dejmo ( pa mi je le ratalo izmislit drugacen zacetek ), kljub mojemu goljufanju sem ( po prihodu v Thunder Bay, ostal brez vsega cistega perila, srajc............. Srecom, tukaj v kampusu na vsakih nekaj sob ( recimo 15 ) je pralnica s pralnim ( 2$ ) in susilnim strojem (1,5 $ ), tako, da sem vse uredil. Tukaj se lahko pocutim kot doma tudi glede medvedov: po celem kampusu ( uporabljam kar njihovo besedo, ker ni klasicen st. dom kot pri nam, tisto v Torontu je bilo podobno nasim studentskim domovom ) so nalepljeni listki, da so v blizini opazili medveda ( morda je kar isti iz Ljubljane, ki se se kar potepa ) in ce ga opazimo ( jaz ga nisem ) naj se ne priblizujemo ampak poklicemo................. Vceraj so po celem kampusu montirali pred stranisci nekaksne " skatlice " ki so namenjene dezinfekciji rok, po moje se pripravljajo na zimo, ko se ( morda ) pricakuje " pandemija " prasicje gripe. Dvodnevno avtobusno potovanje iz Oskosha do Thunder Bay-a je slo lazje kot sem pricakoval, ceprav se mal cudno zacelo. Namrec, ze v Milvokiju je bilo treba zamenjat avtobus, bodoci da je nas mal zamudil ( zaradi prometa ), avtobus za Chichago je bil poln in ni sprejemal vec potnikov. Naslednji avtobus bo kmalu, pravijo. Res pride odnekod, skoraj poln, sprejme nekaj potnikov ostalim ponudi vozovnice za Amtrak ( ameriske zeleznice, postaja je v isti stavbi kot grayhound ). Vecina potnikov sprejme, jaz tudi, kaj pa cem, vprasam kako pridem v Chkagu od zel. postaje do avtobusne, da ujamem avtobus za Clevelend , vas problem, mi odgovori. Premlevam, kaj bom ce ostanem v Chichagu in ne bom mogel naprej, najdem knjizico z vsemi hostli v ZDA in Kanadi, gledam kje bom prespal. Po prihodu v Chicago vzamem taxi, taksist pravi, to je cist za vogalom, no, ko imate tezko prtljago je boljse, da ste vzeli taxi, 4$ za voznjo ( dam pet, pa mi je zal, da nisem dal se vec, lahko bi me nategnil kot majmuna in me pol ure vozil okoli ). Na avtobusni postaji sem ravno v casu odhoda avtobusa za Cleveland, avtobus poln, pripeljejo se enega in sem gor. V Cleveland-u ( postaja umazana, dva pisoarja zabita, dve pipi za prane rok ne delata, vse poscano, smrdi............... ), zamenjam spet avtobus za Buffalo, tam se enktat za Toronto. Na meji kanadska kontrola: vsi dol z avtobusa, vse stvari s sabo, pol je le pogovor, nisem videl, da bi koga kaj pregledovali ( kam greste, imate kaj sorodnikov v Kanadi, koliko denarja imate, imate kreditne kartice............. ) delalo je enih pet policajev in je bilo hitro. V Torontu ( sa spoznanje bolj cist kot prej ), imam dve uri casa, denarja mi zmanjkuje, grem na bankomat ( kartica maestro ), me zavrne ( res ni onega znaka na bankomatu ), grem na drugega: enako. Pocasi me stiska v stomaku ( eurocard je prazna, sem placeval letalske prevoze, ravno je obracunsko ondobje do osmega, ko se sprosti , pa se zapovrh sem jezen sam na sebe, prej sem kupil v tisti knjigarni se eno knjigo, pa mi morda ne bi bilo treba, bi bilo boljse da sparam kes ), Grem v eno banko vprasat, kaj zdej. Pravi, mi ne sprejmemo, vprasajte na nasprotnem vogalu je Royal in se nevem kaj banka. Grem tam, na vhodu bankomat, takoj opazim znak maestro, dvignem denar in nazaj na avtobusno postajo. Nazaj grede opazim se ena tri bankomata in vsi so imeli tisti znak za maestro. Stopim na avtobus za Thunder Bay in sem tukaj. Utrujenost je pocasi prisla za mano. Pozna mi se tudi, da sem v ZDA spal v sotoru, na tisti 1 cm penasti gumi ( a je armaflex? ), za vzglavnik sem imel v brisaco ovit polover. Tukaj se skopam in problecem v cisto in prvic po devetih dneh prespim v postelji. Drugac, pokrajina v ZDA v teh ravnih dezelah ( Viskonsin, Illinois, Indiana, New York, to so tiste skozi katere sem se vozil ) je videti popolnoma urejena, vsak kvadratni meter je urejen, ostrizen, zagrajen, ce je kaksen ind. obrat.............res ne vidis pedlja zenlje, ki ne bi bil urejen. Podobno je v Kanadi do Toronta. Po Torontu se zacno farme, vcasih prav velikanske, velika zitna polja, ravno so zeli, postopoma se teren spremeni v bolj kamnitega, cesta je ponekod usekana skozi kamnino, pokrajina se spremenila od cisto ravne do valovite, in je cista divjina. Ce je kje naselje parih his, okoli je urejeno, travica pokosena, meter naprej se zacne marava: vecinoma gozdovi, vcasih mesani, vcasih ( ne spomnem se besede: smreke, borovi........ ). Kamnina je nekaksna temna, in so vsi potoki in jezerca videti nekam temna, ni, da bi videl modre barve nasih rek in potokov. Bodi za enkrat dovolj, boli me ze un prst ( saj ze veste kateri ) ezoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti