Biocera pralna krogla

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

5. mar 2009 15:58

Jaz ne razumem, na podlagi česa perejo te krogle? (priznam, nisem se poglabljala v priložene linke) In v čem je razlika med zeleno in oranžno? strelka

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

5. mar 2009 16:16

V barvi. Razlikujejo se zelene in oranžne od rdeče-modrih. Keramični kristali s pomočjo dolgih IR žarkov aktivirajo vodo in ji omogočijo globlje prodiranje v tkanino in povečajo pralno moč. MPK proizvaja anione, ki tkanino mehčajo in umazanija odpade z vlaken brez uporabe praška. Ravno tako iz vode odstranjuje klor, zmanjša njeno površinsko napetost in spet povečuje pralno moč. MPK vodi omogoča podoben PH faktor, ki ga dosežemo z dodajanjem praška. Na kratko. Lp harmonija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. mar 2009 16:16

O pralnih kroglicah ne vem veliko, pa se z njimi tudi ne mislim prevec ubadat. Ampak daljsi kot je seznam "dobrih" lastnosti, manj mu verjamem. Ce se prav spomnim so leta nazaj ze enkrat prodajali neke "magicne kroglice", ki so bile aktualne kako leto, potem pa je vse potihnilo. Njihova funkcija je bila cisto mehanska, in podoben efekt naj bi dosegli tudi ce bi v pralni stroj vrgli eno ali dve tenis zogi. v branje priporocam tole: http://www.greenlivingtips.com/articles/167/1/Laundry-balls. LP, R.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. mar 2009 17:01

Rebecca, saj ni kaj za verjeti v kroglice. Veš, na svetu je polno vsemogočih kroglic, ki imajo razno namembnost.

Harmonija, ta kroglica sedaj stane 60€,oziroma če sem natančna, 59,90€ zakaj pa imajo akcijsko za 45€ pa nisem povprašala. Niti me ne zanima, glavno da sem jaz pred 1 mesecem dala 45€. Ne delam v trgovini, nisem trgovka, pač pa vam vsem "riktam" vreme. Torej je moja profesija vreme in vremenski pojavi.

Moja dobra volja pa je, če grem jutri v to trgovino in pogledam, če so še v akciji ali ne, če jih sploh še imajo.

Pere se pa res odlično, pa če mi kdo verjame ali ne.

Kyara

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

5. mar 2009 17:45

Za te kroglice še nisem slišala. Glede na informacije iz prve roke, verjamem, da delujejo in jo bom tudi nabavila. Samo jaz nameravam malo počakati, da se bo pocenila. Po izkušnjah sodeč niti ne bo dolgo trajalo. Spomnite se na začetno ceno arcopal porcelana, čudežne krpice... karlinka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. mar 2009 17:49

ja kaj je potem razlika med kroglami na trgu, samo v barvi ali.... ?

katti

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

5. mar 2009 18:40

Kyara, kar brez slabe volje. Hotela sem samo povedati, da trgovine uporabljajo marketinške trike za cene s popusti, variantami 2 za ceno enega, itd. Kdo od nas pa že ni kdaj nasedel? Jaz jih ne dobim v trgovini, zato je že ves čas cena 45 € in bo taka ostala tudi še potem, ko bodo trgovine ukinile popuste. In tudi jaz nisem trgovka, ne po poklicu, ne po duši. O tvoji dobri volji pa sploh nisem podvomila, da ne bo nesporazuma. V debato sem se vtaknila samo zato, ker magično pralno kroglo poznam in sem z njo resnično zadovoljna, pa še perilo je čudovito oprano. Lp harmonija

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. mar 2009 19:05

mene tud mika tale krogla... sam me zdej zanima a je treba s praškom al ne?????????? bannanna_v_slo ;)

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. mar 2009 19:28

Harmonija, saj tudi jaz nisem slabe volje. Samo sem dobila slab občutek.

No pa fajn bodite in lepo perite.

Kyara

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

5. mar 2009 20:42

Vsem hvala za odgovore. Mene ste s svojimi mnenji prepričali, da bom kroglo kupila. Zaupam vam, ste res dobra družba. Lep pozdrav! tamala69

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti