Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

vladimirac  

član od: 5.4.2010

sporočila: 1

5. apr 2010 17:13

Sem doma iz Ivančne,redim piščance za meso in jih tudi prodajam.Prebiram forum in vidim da niste neumni.Res je pri nas ne dobiš piščanjčjega mesa,da bi bil krmljen brez kupljenih krmil.Jest jim dodajam res samo malenkost teh krmil ,drugače pa domače žito . Je pa tko ,tisti ki je videl broilerje v farmi ,ki rastejo max 40 dni in ne vidijo svetlobe,so natlačeni ,da se komaj premikajo,in hodijo po dreku in še kaj drugega bi se dalo povedat(youtube). Jest jih redim v hlevu ki je v njem veliko naravne svetlobe ,zelo zračen in velik in se piščanci lahko mirne volje gibljejo ,nastiljam jim vsaki dan tako da so čisti ko suza,redim jih cca 85dni do teže 2.3kg.Jest priznam ,niso bio so pa sigurno 80% boljši od tistih v prodajalnah ,pa še sveže prodajam .Koljem 1 maja lahko mi naročite,jih pa vozim v lj tako da dostava ni problem 041936454 vladimirac

kajsterak  

član od: 6.4.2010

sporočila: 2

6. apr 2010 18:04

Živjo! Hrana, še posebno piščanci so nekaj neverjetnega!? Kot samostojni raziskovalec in avtor "Biotronike/novaveda", ki temelji na raziskavah energij izdelkov oblačil in hrane in ko izmerim energije piščancem- nemorem verjeti, kaj lahko ljudje vse pojedo in ostanejo zdravi, saj so trgovinski piščanci popolnoma negativni!? Na tržnici lažje najdem bolj ali manj z nevtralno energijo prepojenega piščanca, še boljša je ponavadi kura, ki je pa lahko skoraj popolno nevtralne energije, kar pomeni, brez škodljivosti za pripravo hrane, kar tudi pomeni da ima meso svoj pravi ukus, medtem ko meso/ piščanec z negativno energijo ima smrad ko ga termično obdelujemo in enako pri konzumaciji! To je predvsem razlog, ker piščanec ni naraven, naraven piščanec pa je tisti, ki naravno živi v naravnem okolju in se hrani z naravno hrano, ki je večji del zelenjava, naravni minerali in nekaj naravnega zrnja. Nenaraven pa je tisti, ki živi v ujetništvu z malo zaprtega prostora, ko vse življenje ne vidi ne Sonca niti Meseca in se ob tem še hrani z intenzivno umetno hrano, vse živjenje ima samo trpljenje, je zato njegovo meso in celični zapis v njem takšen, kot je negativna energija, ki je pojem trpljenja in zla in ko človek to energijo konzumira, to energijo sprejme njegovo telo, kjer se s posredovanjem krvi vse prenese v človekove celice! In stari pregovor pravi: "Kar seješ to žanješ"!, Kar daješ to tudi prejemaš! kdor drugem jamo koplje sam notri pade! Ne bi smel človek imeti naravo/žival za NORCA!, misleč : "Kaj me briga tumasta žival, važno je, da uspem ustvariti čimvečji dohodek , ker je to edino merilo sodobnega človeka!? Kaj nam to pomaga, če na eni strani ustvarimo veliki dohodek, ko medtem na stotisoče ljudi izgublja svoje zdravje, manje je sposoben za delo, zdravstvena skupnost pa tudi z vrhunsko medicino več ni kos ljudem zasigurati zdravo življenje! Kdo, je tukaj koga nasankal? Človek piščanca ali pa piščanec človeka? Ne ve se kdo bolj trpi, ali piščanec v suženjstvu ali človek v bolnicah? Sam pa imam le rad pohanca, ko mi lepo zadiši, ko ga zagriznem! Za razumevanje se vam vsem zahvaljuje in lepo pozdravlja: Kajsterak kajsterak

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

6. apr 2010 19:23

Jaz imam pa malo drugačen problem. Doma vzredimo cca 10 belih piščancev ( petelinov) vsako leto. Taka vzreja brez krmil traja 4- 5 mesecev. Piščanci so krmljeni s koruzo in pšenico ter se pasejo po travi. Zelo zrastejo, saj tehtajo neto tudi 4 kg. Vendar pa jih naši družinski člani ( predvsem mlajši - cca 30-letni) ne marajo. Pravijo, da imajo specifičen okus in preveč čvrsto meso. Raje imajo tiste s farm kjub temu, da se zavedajo negativnih argumentov.Ali ima še kdo take probleme ? LP silven Sporočilo je spremenil(a) silven dne 06. 2010 19:26

kajsterak  

član od: 6.4.2010

sporočila: 2

6. apr 2010 21:59

cellnet je napisal/a:
še to: ne bi bilo boljše slediti načelu, jem malo in to izbrano, kot pa da kupujem kilograme nekvalitenega mesa, sem že pri 10ih predebel in končem pri 40ih z infarktom in raakom debelega črevesa... cellnet
Hvala Bogu, da sem končno našel neki pameten in poučni stavek- od št. 3 pa vse do št. 7- bil sem vtrajen in obimist! Seveda vsi bi radi zdravo in ukusno jedli pa predvsem:" da bi bila: "VELKA KURA"!? Nišče pa se več ne spomni, da je zdravo jesti le male količine hrane- po starem izreku: JEJ MALO PA - DOBRO hrano, če hočeš biti zdrav! Bog ti nebo dal zdravja če si požrešen! Nekoč so ljudje bili bolj zdravi samo zato, ker se je meso in boljša hrana jedla, samo za praznike in nedelje in ne tako kod danes, ko vsaki dan jemo vsaj en obrok od nekega mesa, ga del pojemo ostalo pa kar na smeti - "Pa ko bi bilo še cenejše"!? Za razumevanje se vsem zahvaljue in pozdravlja; kajsterak kajsterak

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

6. apr 2010 22:08

Zadnič sem se pogovarjala z eno kolegico iz ene perutninarske proizvodnje v Sloveniji, ne bom izpostavljala imensko firme. Piščance vzgojijo v 38 dneh, jajčka dobijo iz Irske, hranijo pa jih z gso sojo iz Brazilije. Toliko o domačem, Slovenskem izdelku... nitta

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

6. apr 2010 22:29

kajsterak ,kaj od vsega naštetega pa še ni bilo povedano ali slišano?? Drugače pa tisti piščanci na tržnici,razen svetlih izjem seveda,niso kaj drugega,kot trgovinski.Kot jajca.Kupijo v Perutnini,prodajajo pod domače itd... Topla voda je že izumljena sara_k

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

6. apr 2010 22:53

kajsterak je napisal/a:
[Nekoč so ljudje bili bolj zdravi samo zato, ker se je meso in boljša hrana jedla... kajsterak
Jaz sem sicer veliki privrženec čimbolj sonaravnega kmetijstva in si zelo želim, da bi Slovenija sprevidela, da je ekološko kmetijstvo idealno za našo državo.. To pa, da so bili ljudje nekoč bolj zdravi, se mi zdi zelo relativno. Če pogledaš pričakovano življenjsko dobo leta 1900, se je vrtela okrog 45 let. (V Rimskem imperiju baje 25 let!) Seveda je izrednega pomena razvoj medicine v našem času, ampak moja poanta je, da je veliko bolj moreča težava velikega dela sveta, da množice stradajo in od lakote umirajo, kot negativna energija (kako pa se to meri??) naših piščancev. perpetua

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2010 13:52

kajsterak je napisal/a:
Živjo! ----------------------------------------------------- Kot samostojni raziskovalec in avtor "Biotronike/novaveda", ki temelji na raziskavah energij izdelkov oblačil in hrane in ko izmerim energije piščancem- nemorem verjeti, kaj lahko ljudje vse pojedo in ostanejo zdravi, saj so trgovinski piščanci popolnoma negativni!?------------------------ kajsterak
Pri Zevsu! Pustimo vsebino razmisleka ob strani, ampak koliko muke pa ti delaš lektorjem. Tista dolga tipka v spodnji vrstici tipkovnice, tisto, veš je presledek in ga velja čestokrat uporabiti. Pa deklinaniranje bi veljalo vaditi, priporočam vajo zjutraj, opoldne in zvečer. Zlasti zvečer, ko bodo šle kure spat, pa boš več časa za lep jezik. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. apr 2010 14:17

Če prav razumem Kjsterak , si nek nov slovenski guru na zvezdnem nebu duhovnosti/prehranjevanja, mesija/odrešenik razumevanja pogubnih vplivov, ki jih hote/nehote akumuliramo ob slabi/nezdravi hrani,..............OK, namen mi je jasen, ni pa mi jasno, kako za vraga meriš negativno energijo mrtvih kur po tržnicah. Bi bil vesel pojasnila, da se bom vedel paziti tudi sam. lp hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. apr 2010 14:37

kajsterak je napisal/a:
Živjo! Hrana, še posebno piščanci so nekaj neverjetnega!? Kot samostojni raziskovalec in avtor "Biotronike/novaveda", ki temelji na raziskavah energij izdelkov oblačil in hrane in ko izmerim energije piščancem- nemorem verjeti, kaj lahko ljudje vse pojedo in ostanejo zdravi, saj so trgovinski piščanci popolnoma negativni!?
Še bolj neverjetno je tole, nimam besed... lp, proxima (a.k.a. Eminenca)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti