Pomladni oblačilni report

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2009 9:22

lidka, ja, takle mamo Moški del je navdušen! Da je bolj naravno (ker po naravi sem rjava), oči mi zelo ven izstopijo. Sicer pa se mi že spira, ker je bila le svetla podlaga in las odprt. Jaz se bolje pučutim v svetli, pa sem se tudi že navadila, no. Do poletja bom že svetla, itak. Pa frizerka ve, kakšna je tista, po tvoje "famozna" barva, tako, da ne bo problema. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. feb 2009 9:24

Kleo: "Pač nimam denarja da bi si vsako sezono kupovala nove cunje, kaj šele da bi sledila modnim smernicam, pa bi zelo rada."

 

Tudi tu velja, da nismo tako bogati, da bi lahko (vse) poceni kupovali. Zato je kar v redu nasvet, da je potrebno izmeti nekaj osnovnih kompletov in jih potem vsakih nekaj sezon dopolnjevati (in vsako sezono potem zadostuje kakšen dodatek, ki je pač v modi, če ne moremo brez tega). Ob tem je nekaj odvisno tudi od našega stila nasploh oziroma naših potreb. Nekdo vsako sezono zvesto sledi modnim zapovedim in smernicam, nekdo prisega na klasiko z modnimi dodatki in občasno, ko mu stil ustreza, s kakšnim pogumnejšim korakom v trenutni trend. Nekaj je odvisno tudi od debeline denarnice.

Ampak pomembno je, da se v svoji koži in obleki dobro počutimo.

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2009 9:30

@nola, a veš, da ima moja mami tudi eno podobno zgodbo - ona je rabila modrček brez naramnic za obleko za maturantski ples in je šla tudi k tej gospe....meni se je ta zgodba zmeraj zdela tako magična, kaj pa vem... @katka, Hja, jaz pridem s prstoma okoli gležnja (ja, tudi daljše prste je treba imeti....), imam pa vsako zimo pošastne težave pri nakupu škornjev, ker če ni XS tuba na škornju, je totalna katastrofa. In potem vedno po daljšem iskanju najdem kje kakšne škornje, ki "jih sploh niso dali v izložbo, ker jih nobena ne more zapeti....." in ponavadi je še kaka occasione cena. Sicer pa, če se človek loti česa s pesmijo na ustih, je to že pol uspeha. Velja za čiščenje kopalnice (gre preprosto lažje, če sem motivirana) in za nakupe. Mi je tako uspelo sneti že marsikaj po zelo zelo ugodni ceni (npr eno Cavallijevo oblekico sem kupila za 15 EUR!, pa Bossov plašček za 99 EUR!). Skratka, punce, ne se bat. Samo v trgovino je treba iti z eno osnovno idejo, kaj nam paše in kaj nam ne paše in potem gre precej lažje. Ne pustite štenderjem, da vam sugerirajo, kaj vam paše, VE izbirajte. @tirgis in ostalim nosečim: čestitam. Meni se zdijo nosečnice blazno seksi. Oblačilno sem že dostikrat videla, da so bile ženske v nosečnosti bolj inovativne in pogumne (kot so bile sicer). Tudi je na tržišču malo bolje, ker ne prodajajo več tistih šotorastih oblek, ki najbolj spominjajo na tiste "vreče za preoblačenje na plaži". Ni razloga, da bi človek imel kakšno "posebno drugačno oblačilno bazo za nosečnost, kot jo ima sicer". Je pa treba upoštevati dve stvari: telo se zelo nelienarno spreminja (enkrat skoraj nič, potem pa zelo hitro za eno dve številki....) in potenje se utegne malo bolj povečati. Definitivno si sproti kupuj dobro perilo (ker boš zamenjala kar nekaj številk). Plus, nabavi si potnice. To so taki samolepilni robčki, ki jih nalepimo na podlogo oblačil (če gre za blazerje) ali na bluze. Zelo uporabno, prodajajo v specializranih trgovinah s šivilskim materialom. Od nosečniških linij imajo pri nas največ v Zari in H&M. Pa moram reči, da je to blazno uporabno. Namreč, cene so relativno nizke in več kot dva meseca se pa tistega itak ne da nositi in je čisto okej, če se kupuje pri nižje cenovni verigi. Meni so bile zlasti všeč ogromne svetleče bluze/tunike za malo višje nosečnice, da so zraven kombinirale pajkice in balerine. Letošnja moda tudi omogoča precej širokih oblačil (ki pa niso šotori) tudi v rednih linijah in se bo to isto ponavljalo tudi v nosečniških linijah. Recimo, zelo lepa nosečnica je v kakšnih svilenih bluzicah z bolj orient-štihom in zraven ozke/ožje hlače. Pri hlačah je tako, da boš morala videti, ali ti bolj ustrezajo te iz pregnant linije ali pa si enostavno kupiš kakšne hlače, ki so za številko večje in je stvar rešena. Če nosiš hlače bolj na boke, se boš čez nosečnost prebila s števliko večjimi hlačami, ker bo trebušček itak izven hlač. Tudi se da pomlad lepo prenesti tako, da kupiš dva tri nizkocenovne blazerje (morda številko večje), ki jih itak nikoli ne boš zapela na trebuhu, zravne pa kombiniraš z majčkami, in bluzami. Je pa še druga varianta, ki jo je preizkusila moja kolegica lani (ima tudi bolj tako terensko službo) in sicer je kupovala bele moške spodnje majice (tisti cukr od majice s kratkimi rokavi, ki gleda ven iz srajce.... fazon je v tem, da imajo moške majice dosti prostora okoli trebuha, samo moraš najti "svojo številko") in čez je dajala tenke puloverčke in potem čez blazer in je s tem preživela od aprila do junija (takrat je pa rodila). Za nosečnice, ki so bolj v pisarni in imajo bolj formalno kodo: v letošnji sezoni se moda zelo spogleduje z dvajsetimi leti prejšnjega stoletja - v stilu oblekice do kolen s spuščenim pasom. Ta sil lahko tudi same zasledujete in sicer tako, da si omislite kakšno plisirano krilo na elastiko (oziroma poglejte, če imate kakšno izpred desetih let), ki je do kolen (daljše krlo bo tak turn off kot kak ženski pevski zbor iz kakšnega demografsko ogroženega področja). Če je pa daljše, naj ga lokalna šivilja skrajša, ker punce to znajo. In potem zraven kombinirate s pleteninami - strojno pletenje, da se razumemo (sem pogledala včeraj pri Rašici, tega imajo precej) - najbolje kak daljši pulover na V izrez ali pa kakšna jopica na V izrez. Zlasti v nosečnosti je V izrez najboljša stvar, nekako odvrne pozornost od tega, da se je vrat malo razširil..... Pa igrajte se z barvami. Lahko tudi bolj živimi, kot sicer. Naj se vidi trebušček! Od vzorcev so okej pikice, višje punce se lahko igrajo tudi s kakšnim geometričnimi in malo psihadeličnimi vzorci. Se pa na daleč izogibajte animal printom in cvetličnim vzorcem. Animal print so čista navadna gnusoba, cvetlični vzorci so pa morda res romantični, ampak....zaradi sinestetičnega efekta se ljudi v cvetilčnih oblačilih težje jemlje resno (npr: če ljudi v temnih oblačilh avtomatično jemljemo bolj resno, tako ljudi v oblačilih s cvetiličnimi vzorci avtomatično jemljemo manj resno) Tigris, za event v juniju, bi bila najboljša oblekica z empir rezom. To je tisto, ko je oblekica pod prsmi rezana, potem je tam malo nabrana, konča se pa bodi nad koleni (če je dnevni event), bodisi pri tleh (če je večerni event). Dnevna oblekica ima kratke rokave ali pa zelo široke naramnice in poudarja dekolte (ma jasno, kdaj pa, če ne v nosečnosti, da se vidi razkošno oprsje), večerna pa ima tenke naramnice, ali ameriške naramnice (to je tisto, ko sta zavezani okrog vratu, v tem primeru obleko podložiš s košaricami, ki jih prodajajo v trgovinah s šivilskim materialom), ali a naramnic nima (ob predpostavki, da imaš res dober modrček všit v obleko - enivej, če te tozadevno kaj zanima, nadaljujeva po ZS, okej). Pri dnevni oblekici (meni, bolj kot razmišljam bolj mi sede mornarsko modra za tole) je obutev bodisi balerina ali pa zlati sandalci ali pa zlat ali kako drugače bleščeč peep toe shoe, pri večerni je pa bolje ostati na sandalih, pri barvah pa preferiram turkizno, ali pa barvo melone ali pa barvo lubenice..... In last but not least, za poletje ti svetujem maxi obleko - to je dolga obleka, prav tako rezana pod prsmi, lahko vzorčasta in zraven nosiš peep shoe espadrile s "špagastim" naloženim podplatom. Upam, da je kaj pomagalo. Vendelina jr.

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

5. feb 2009 11:00

Vendelina jr. je napisal/a:
Če nosiš hlače bolj na boke, se boš čez nosečnost prebila s števliko večjimi hlačami, ker bo trebušček itak izven hlač. Vendelina jr.
Evo, to že na začetku 3 meseca, ko se še kao nič ne pozna, ugotavljam ,kako je fina stvar. In mislim, da bom še za dva meseca verjetno lahko kar v svojih sedanjih hlačah (nisem pa sigurna, to je moja prva nosečnost in ne vem, kako se bodo stvari odvijale). Imam ene hlače starejšega datuma (z visokim pasom), ki jih itah več ne nosim, teh ne morem več zapet.
Vendelina jr. je napisal/a:
Za nosečnice, ki so bolj v pisarni in imajo bolj formalno kodo: v letošnji sezoni se moda zelo spogleduje z dvajsetimi leti prejšnjega stoletja - v stilu oblekice do kolen s spuščenim pasom. Ta sil lahko tudi same zasledujete in sicer tako, da si omislite kakšno plisirano krilo na elastiko (oziroma poglejte, če imate kakšno izpred desetih let), ki je do kolen (daljše krlo bo tak turn off kot kak ženski pevski zbor iz kakšnega demografsko ogroženega področja). Če je pa daljše, naj ga lokalna šivilja skrajša, ker punce to znajo Vendelina jr.
Tu sem se pa fino nasmejala. Imam namreč eno plisirano črno krilo dolžine do sredine goleni in starosti 15 let in je zapuščina uniforme nekega pevskega zbora, he, he. A plise je spet v modi ali kaj? Hvala za namige! Se bom obrnila nate, če bom za fensi oblekce rabila še kakšen nasvet. Sanjarim pa o živordeči lahki obleki za poletne dni. (Sem vidla lani eno nosečnico v taki rdeči obleki, pa mi je bila ful lepa. Ker sem sama tudi bolj ciganske barve, mislim, da bo O.K. tigris

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. feb 2009 11:06

spagon je napisal/a:
Ej ko pridem v Lj greš z mano kupit arabsko ruto. Pa me jo naučiš nosit. Ok??? Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. feb 2009 11:09

Se lahko pohvalim kak lep trenček mi je moj kupil v jesen za rojstni dan???? Takega bež fajn prepasanega, najlepšejšega... Začetnica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

5. feb 2009 11:12

Velja!! Lahko se peljeva pa v Španijo! Pa greva še v tak grande šoping v Barcelono!!! Ša raje :)

saša

Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 05. feb 2009 11:14:57

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. feb 2009 11:13

jass je napisal/a:
Mamamia, o kom je govora 170 cm in xl postavi, pa ne o tebi. Pol sem jaz KKS postave, pri 178 cm in mojih kg. jass
Sem tudi jaz debelo pozijala!!! Naslednjič pri Ilichu ne bo torte več dobila. Začetnica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

5. feb 2009 11:16

ZAČETNICA je napisal/a:
Se lahko pohvalim kak lep trenček mi je moj kupil v jesen za rojstni dan????Takega bež fajn prepasanega, najlepšejšega...Začetnica

Lepo!! Glede na to da mam drug teden rojstni dan, lahko predlagam kaj takega tud mojemu dragemu!

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti