Pomladni oblačilni report

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. feb 2009 0:06

Vanja, hvala! Saj pravim, jaz sem že "zdoktorirala" in vem, kaj mi paše in katero številko rabim. Res pa je, da modrčkov nikoli ne bi kupovala po katalogu ali brez poizkušanja, ker ni važna samo številka, pač pa tudi model. Pri enaki številki so nekje košarice bolj izrezane ali nasajene bližje skupaj, druge segajo bolj v višino ali pa je vmesni presledek večji.....in tako naprej. Jaz moram stvar pač probat, druge ni. mamaF - Mojca

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

5. feb 2009 0:13

Vendelina, hvala za modne namige. Sama v vsakdanjem življenju sicer prisegam na udobje, tudi službo imam tako (terensko v naravi), da sem skozi v sopregah ali gojzarjih, ne uporabljam make-upa... ampak kljub temu sem rada ženstvena, zadnja leta sem začela več pozornosti polagati na lepo perilo, nakit. In komaj čakam, na dogodke ko se je treba zrihtat. Imam eno prošnjo zate - letos je zame prav posebno leto, na koncu poletja bom namreč dobila otročka, v juniju pa imam dva pomembna eventa... prosim, napiši še kakšno besedo o nosečniški modi Že v naprej hvala! tigris

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. feb 2009 2:36

Vendelina jr. je napisal/a:
Ne, tistega salona, kjer so delali modrce po mei na današnji Slovenski že dolgo ni več....po moje ga je mamaF videla v zadnjih dnevih obstoja. Vendelina jr.

Se spomnim tega salona, v izložbi sta imeli vedno kakšne napol ortopedske komade v marelično roza barvi.

Moja ljubljanska nona je bila večji del življenja njuna stranka, lepše linžerije še nisem videla.

Ene muntadine bokser in nekaj med modrcem/kombinežo iz temnoplave svile sva s sestro smuknili s štrika v kleti, kjer so sušili delikatno perilo. 

V tej opremi sva načrtovali obiskati takrat popularno plesišče na našem koncu, Taverno v Portorožu.

Seveda so naju zalotili, afera je rezultirala v obisku omenjenega salona, kjer sta naju sestri podrobno izmerili in nama vsaki izdelali komplet po želji.

Plačala je moja mama, midve sva pa obljubili različne stvari, se ne spomnim več vseh, gotovo pa da  nikoli več ne bova kradli noninega perila s štrika v kleti in da se ne bova več grdo obnašali pred izložbami in tudi nasploh.

Moje muntadine in srajco tipo kombineža sta sestri sešili iz sive svile. Nikoli tega nisem nosila kot perilo, vedno kot uniformo na rock koncertih in  ko sem oblačila prerasla, sem jih dala naprej, lansko poletje jih je nosila hčer moje sestrične.  

 

nola

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. feb 2009 7:00

Pri oblačilih se mi barva zdi vsaj tako pomemna, če ne še bolj, kot kroj (hvalabogu sem v tisti skupini, ki si po Vendelininem mnenju lahko privošči prav vse; čeprav moram priznati, da se ne strinjam. Nakup hlač je pri meni kar resna zadeva; le redke so vredu). Nekatere barve človeka prav "ubijejo". Nikoli ne bom pozabila nekega poskusa nakupa super kostima (model je bil fantastičen), ko mi je trgovka nenadoma velela, naj slečem to reč, ker sem videti kot smrt. Tedaj izjemno modna kamelja barva je v kombinaciji z mojo pigmentno predispozicijo in lasmi, pobarvanimi na ukrajinsko blond, dala presenetljiv rezultat. Od takrat dalje sem zelo pozorna tudi na izbor barve, pri tem mi je manj pomembno, ali je dotična barva izjemno modna ali popolnoma de mode. mimika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2009 7:33

Vanja, hvala za nasvete, super so. MamaF, modrčke in komplete zadnja leta kupujem le po katalogih, ker imajo primerne številke in ni problem, mi lepo paše. Sama imam 182 cm in neproblematične noge, tako da sem v mlajših letih veselo nosila mini krilca, sedaj se mi to zdi že "too much" in nosim krila malo nad koleni, pod koleni je groooza od groze na meni. Razen na morju si še privoščim krajše. Gležnje mam ozke, v primerjavi s celim telesom, vendar jih s prsti nikakor ne objamem! To je pa že pretirano nooo, se mi vsaj zdi. Dobro je, da so spet v modi balerinke, čeprav obujem tudi pete, pa kaj, če sem potem višja od večine. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. feb 2009 8:11

Ja, ja!!! Ojoj, ste se razpisale!!! No, jaz sem šla včeraj po prebiranju teglale kar lepo v trgovino in sem kupila krilo. Klasično črno, malček čez kolena, spodaj je obrobljena z širokim pasom plisiranega blaga. Spredaj in zadaj, ob straneh je ravna. Klasika. Komaj čakam na mrežaste žabe... Nov modrc, ki sem ga kupila pa je črn z rožnatimi pikicami in rožnato obrobo. Precej lep in cort, : ) No, da povem, sem spet na dieti, dol sem dala že 4 kilce, namen imam pa še kar nekaj. Tko da tista bolniška doma ni bila čisto mimo, sem se malo poglobila vase, ker sem imela seveda čas in vse. (mene bo ta tempo pokopal po moje, je včasih čisto prehudo). Aja, pa kadit sem nehala. Tudi zdaj, ko sem bila doma. : ) Saj nisem dolgo in dosti kadila pa vseeno, se je treba odločit in vztrajat. : ) (pa kvačkat sem se naučila, he, he). Skratka, sem prišla v službo kot nova. : ) Malce s šalo, frizerki je RES uspelo nekeko naredit, da sem malo bolj blond, sem bila kak dan malce nejevoljna. Bo naslednjič popravila... Še to naj povem, meni so blaaaaaazno všeč rese na čelu. Sem sama probala imeti spredaj dolge, pa zgledam vsaj 10 let starejša. Fru fru je zame zakon. Že ene 15 let ga nosim. In ko gledam ženske, ki ga imajo, če je lep, sploh na temnih laseh, se mi zdi sanjski... : ) lidka [sonce]

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2009 8:25

Uuu lidka, živela! Kakšne pozitivne spremembe... Meni so pred dvema letoma, ko sem si omisla frufru vsi rekli, da je to nekaj najboljšega, kar sem naredila z lasmi. Sicer pa sem že dva meseca temno rjava. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. feb 2009 8:36

Kaj??? Kako temno rjava? Pa tvoja barva je bila famozna, saj veš, da mi je bila všeč! Si te sploh ne predstavljam s temnimi???? (ma ziher je super kul, a?) Veste kaj meni ni jasno? Tele moške zadeve, za bujnejše lase, za rast las ipd. Zdaj je tega na reklamah full, se mi zdi full funny, če se to RES toliko "prodaja"... (aja, BTW na reklamah so sami taki tipčki, ki dejansko nimajo problemov z izpadanjem...) lidka [sonce]

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

5. feb 2009 9:00

to je najboljša ideja, čeprav bi morala vsakega pamet učiti da ne kupuj oblačila, ki ga ne moreš kombinirati. Mislim da je to napisal nekdo že v lanskem letu in ko sem kupovala jesenska oblačila sem bila zelo pozorna na to in lahko rečem da sem z nasvetom zelo zelo zadovoljna, saj sem kupila pulover, ki paše na hlače in kavbojke. Tudi na tak način se nekaj prišpara. Sem pa v zadnjem času ugotovila da imajo tudi butiki z zelo kvalitetno robo cene puloverjev iste kot v kakšni trgovini s cenejšo robo. Npr. 20 eur daš tu ali pa tam. Ampak če si pozoren na kvaliteto in surovinko sestavo, lahko pulover nosiš tudi 8 let - jaz sem že taka. Pač nimam denarja da bi si vsako sezono kupovala nove cunje, kaj šele da bi sledila modnim smernicam, pa bi zelo rada. kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti