Zamrznjene črešnje v trgovinah

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

4. feb 2009 14:23

Kot pravi mamamia štajerci in pomurci rečemo črešnje. Prihajam pa res iz Prekmurja. Pa sem premišljevala ali naj napišem češnje ali črešnje. No kakorkoli že jih pa res obožujem. Pa lep pozdrav iz prekmurja. bisagolf

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

4. feb 2009 14:33

Katka lopatka, kompot sem videla v Mercatorju pa se mi zdi, da v Interšparu ga tudi imajo. A veš, da sem zdaj pozabila kje sem ga točno kupila. Se mi zdi da v Intersparu. Mislim, kako včasih človeku izleze iz glave kakšni podatki. Mogoče je krivo to, ker včasih hodim v Mercator, včasih Tuš, Interšpar, Hofer, LIdl...pa kupiš eno stvar tam, pa eno stvar tu...pa vidiš eno stvar tam, eno tu....človek se pa nato izgubi. Sem pa 90% prepričana, da sem ga kupila v Intersparu. Je pa bil dober, to se spomnim. Pa ni bilo dolgo od tega, da sem ga jedla in kupila. In ni bil v pločevinki temveč v stekleni posodi....(joj...me ima skleroza ali kaj...kako se že reče zopet temu?). Imam na jeziku pa se ne spomnim. Oh....tako sem kot kakšna kura brez glave. Izgleda, da nikjer niste zasledile črešnje (češnje). Še moram res pogledati v "avstrijske trgovine". LP bisagolf

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

4. feb 2009 14:54

Podjetje Gosad iz Celja ali tam nekje ima sigurno tudi zmrznjene češnje, samo ne vem če jih nima samo v velikih pakiranjh za proizvodnje. patka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. feb 2009 17:37

Tudi Belokranjci jemo črešnje. V Semiču celo črejšne.

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 04. feb 2009 17:38:25

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

4. feb 2009 18:01

katka lopatka je napisal/a:
Zanima me, kje sploh dobite češnjev kompot? V Sloveniji ga namreč nisem zasledila, vem, da ga imajo v sosednji Avstriji. Sprašujem zato, ker si ga že zelo zelo dolgo časa želim. Eventuelno bi šle tudi zmrznjene češnje...Povsod so namreč le višnje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5čilo je spremenil(a) katka lopatka dne 04. feb 2009 13:54:17

 

Pri nas jih imata Špar in Mercator. Vendar ne vedno. Ko vse pokupim, ga nekaj časa ni

So pa češnje s koščicami!

 

MM

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

4. feb 2009 18:06

Kaj pa tista zamrznjena zadeva od Ete? Mislim, da na vrečki piše, da so češnje. Nisem pa prepričana. Moycaa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. feb 2009 21:44

Jaz pa zadnjič veselo kupim višnjev kompot, pa naredim skutino pecivo, pa ugotovim, da sem uporabila češnje, pa še s koščicami. In ravno češnjev kompot mi je ratalo kupiti, a doma imamo polno kozarcev vloženih češenj. No, pecivo se je vseeno pojedlo, samo opozoriti je bilo treba jedce, naj pazijo na zobe :)

Atina

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

5. feb 2009 8:44

Ko mi je Patka svetovala naj probam v podjetju Gosad iz Celja, sem jih vprašala po mejlu, ali imajo mogoče v prodaji ali kje v trgovini kupiti zamrznjene črešnje. Dobila sem odgovor, in če katero gospodinjo zanima mi naj napiše na ZS in ji posredujem kaj mi je gospod napisal. Ne upam, si napisati tu, da me ne bi kdo "napadel", da delam reklamo ali še kaj hujšega. Edino če mi g. Jernej dovoli, da bo informacija na ogled vsemu. LP bisagolf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti