Medvedja kri

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

4. feb 2009 17:15

Aknelab sem klicala kolegico in mi je rekla da ne ve recepta. Pijačo kupuje pri gospodu, ki je omenjen na linku, ki ga je pripel Sarabande. In rekla mi je da je recept res velika skrivnost in nihče ne ve kaj je namešano skup. Žal...

saša

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

4. feb 2009 17:28

sarabande, ja sem videla tisto stran in prebrala, da je recept skrivnost. Mogoče pa obstaja še kakšen recept, podoben, tako kot so različni recepti za teranov liker, jagermaister... Spagon vseeno hvala. aknelab

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. feb 2009 18:01

aknelab je napisal/a:
......................................................................................... Mogoče pa obstaja še kakšen recept, podoben, tako kot so različni recepti za teranov liker, jagermaister... Spagon vseeno hvala. aknelab

Torej: vzamemo srednje velikega medveda ( že prej pa nabrusimo večji nož ).................

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. feb 2009 19:03

V kri je potem, ko jo nacedimo v posodo, pametno dati nekja citronske kisline, da prepreči strjevanje krvi. Tako je potem končni izdelek mnogo lepši na pogled. Pa mešati je treba, dokler se kri ne ohladi. Vsaj tako so mene učili.

Kar se pa te s sadjem oplemenitene žganjice tiče, bi pa rekla, da je recept pač, jasno, skrivnost. Ne more pa biti v njej nič kaj drugega kot to, kar raste tam naokoli....... Receptov za jegermajster je kolikor hočeš, pač naredi svoj približek medvedove krvi. Reci ji medvedkina, pa bo. Saj, konec koncev, niti dva medveda (niti medvedki) nimata povsem enake krvi, verjemi.

 

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. feb 2009 22:55

Popravek Ežojevega recepta: bežiš pred enim medvedom naključne velikosti in prvo pijačo, ki ti jo dajo domačini za popit poimenuješ Medvedova kri.

F r i n a

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. feb 2009 9:26

LP, R.

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

5. feb 2009 9:40

Živjo Men so T'minci djal, da je v Medvedovi krvi, od Valterja iz Podljubina predvsem Borovničevc in Medica, oboje prodaja tudi posebi. Meni je od njegovih zvarkov najboljši Borovničevc. Ko sem v tistih krajih, se skoraj vedno tam oglasim po zalogo... V tistih koncih je treba še obvezno probat Košutnikovc.... hudo grenka zadeva... Pozdravček tajkec Sporočilo je spremenil(a) tajkec dne 05. feb 2009 11:04:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti