"suhi dojenčki"

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

21. feb 2009 7:26

ja mal je bla nahodna ampak nič groznega. smo dal 1x kapljice za nos pa je blo dobro. čebulka

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

22. feb 2009 8:36

pozdrav čebulka.naša je imela pri 4 mesecih pikice po telesu približno 3 dni,nato so same zginile,zdravnica je rekla,da je 6 bolezen,ki se ne zdravi.Tako kot pride,tudi zgine. Mogoče bi bilo res dobro,da bi malo pozabila na to,kaj tvoja deklica je.Lepo jo hrani,in če bo zadovoljna,bo spala in kakala normalno,potem je po moje tudi zdrava.Je pa tud toliko že stara,da praktično lahko že je zelo veliko različne hrane.Poskusi z makarončki.Naša jih kar baše v usta.Najbrž zato,ker jih lahko sama je.Tudi če ji daš govejo juho z rezanci ,je kar kalorična.Vsekakor,če je pridna,se ne obremenjuj toliko,ker drugače boš samo še to premišljevala. eno punco si že gor spravila,torej znaš.Ni dvoma,da bo tudi ta zrastla v zdravo bejbo. antaja

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

22. feb 2009 9:18

čebulka je napisal/a:
mogoče pom.sok in sok kar iz pomaranče? ne vem sicer sem jo danes namazala še s hladilnim mazilom in ge na bolje. a mislite da bi ji canesten mazilo škodilo? pa še to me zanima jutri smo se nameravali kopat v toplice pa ne vem če jo ne bo peklo. ima katera izkušnje s tem? hvala za hiter odgovor! čebulka

strippy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. feb 2009 10:11

rebecca,tole s škrobom in kakavom mi ni čisto jasno. Puding lahko pripravis sama, namesto da kupis ze pripravljeno mesanico. npr. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3106 ali pa: http://plus.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6194 domač puding: na vsak dl mleka ali soka daš 1 jž gustina zmešanega s 1/2 jž sldkorja (postopek je enak kot pri pudingu iz vrečke ) prednost domačega je v tem ker se lahko zmišljuješ razne kombinacije.Lahko ga uporabiš kot kremo na tortni podlagi in primešaš še koščke sadja. morala pogledat, ampak enostavno vzames skrob (gustin), malo kakava - za cokoladni puding, ce ga ne dodas je pac mlecni, sladkor a mislite da bi ji canesten mazilo škodilo? Ja. LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 23. feb 2009 10:12:26

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

23. feb 2009 11:33

jarča in stripy ne razumem!!!!?=???? čebulka

maagnolia  

član od: 26.1.2008

sporočila: 56

23. feb 2009 15:49

no pa naj se oglasim še jaz. ko sem brala tole vse skup me je kr mal streslo, v bistvu se mi rahlo smilite ker si tok komplicirate življenje z brezveznimi stvarmi. če je malčica zdrav in vesel otrok, ne vem zakaj komplicirate? otroci imajo še vedno tako naravnane čute ali pa nagone, da jejo le takrat ko so lačni. tk da če bo lačna brez skrbi da vam bo to že pokazala. najbrž pa ji niti ne date prilike, če ji ves čas pod nos rinete žličko al pa jošk. zato vam svetujem da tega ne počnete več, ker po moje to lahko vodi v kasnejše bolezni kot sta anoreksija in bulimija. sama sem mamica 19 mesečnika, ki ima le 10kilc. tut pride kak dan al pa celo dva ko ne je ničesar. pa ga tut ne silimo, ker itak nima smisla. glede dojenja ponoči oz. visenja na joški bi vam pa predlagala da malčico kr lepo odklopite, da se lahko končno naspite. prve par dni bo vpitje, jok in panika- verjetno ne boste kej dost spali, ampak ko bo mala gospodična ugotovila, da ne bo dosegla cilja boste pa končno v miru prespali kako noč. poskuste ji dajat čaj ali sok v kozares kot so vam predlagale že nekatere. ali pa poskuste kakega od magičnih lončkov ali pa kakega s slamico, lahko navadno flašo od vode, s tistim malim nastavkom na vrhu, ki jo dobite v vsaki trgovini. predvsem pa NEHAJTE se SEKIRAT, nehajte zganjat obsesijo s hrano, da ne boste preveč škodovali sebi in malčici. peljite jo raje v park. želim vam srečne in predvsem mirnejše dni, pa brez zamere. lp maagnolia

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

23. feb 2009 16:50

Čebalka, verjamem. Jagoda

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

23. feb 2009 21:18

jerča a lahko napišeš kaj si s tem hotla povedat??? čebulka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

24. feb 2009 7:16

Nisem Jerča, pa mislim da ti bom povedala isto; vse ti je (na zelo obziren način) povedala že maagnolia. Predvsem pa mislim, da tole tvoje dete ne "visi na joški" ker je lačno, pač pa razvajeno. Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 24. feb 2009 07:19:18

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

24. feb 2009 8:53

veš ,čebulka,s tem ,ko daš temo oz.vprašanje na forum,pač tvegaš,da dobiš vse vrste mnenj.Pa če so ti všeč ,ali pa ne.Ampak dete je tvoje,ti veš,katera mnenja boš upoštevala.Tudi vsak otrok je drugačen.Pri moji tretji bejbiki sem mislila,da že kar nekaj vem o dojenčkih,ampak tale se čisto drugače obnaša,zato moram tudi drugače pristopiti. Ni pa prav veliko otročkov,ki niso razvajeni,pa če to mamice priznajo,ali ne.Ampak vsak na svoj način to kaže. antaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti