Iščem čajno gobo kombuša/kombuča

L  

član od: 6.5.2009

sporočila: 11

26. mar 2013 20:50

iščem kombušo (čajno gobo). se priporočam, če jo kdo lahko odstopi. sem pa iz ljubljane. hvala.

L

scoprio  

član od: 3.4.2013

sporočila: 2

3. apr 2013 22:20

Lep pozdrav! 
Tudi jaz iščem kakšen primerek kombuše (s navodili, ker bi jo sama prvič vzgajala)! Sem pa iz okolice Slovenske Bistrice. Pripravljena sem jo priti iskat (Celje, Maribor in okolico). Hvala lepa vsem, ki ste mi pripravljeni pomagati. 

Scorpio

scoprio

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

19. apr 2013 11:26

Pozdravček !

 

Včeraj sem dobila kombučo. V steklenem kozarcu, v neki rdeči tekočini...v kateri plavajo 3 majhni kosi kombuče. Navodila sem dobila zraven...ampak so tako strokovna

Mi lahko kdo na čisto preprost način izda napotke, kako  naprej ravnati s kombučo?

 

Hvala

vd007

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. apr 2013 13:54

Rdeča tekočina je verjetno čaj. No pri meni ni rdeč ampak tak bolj glinene barve.

Evo čist simpl ti bom napisala kako naredim jaz:

 

Zavrejem 3l vode dodam nekje 6-7 filter vrečk čaja uporabljam zelenega , včasih pa dam tudi pol šipkovega.Dodam sladkor( beli), tako, da je fajn sladko.  Filtre pustim v tej vodi nekje 10-15 min. Ohladim na sobno temperaturo. Čaj zlijem v večji  steklen kozarec(3l), zraven pa vlijem še tiste gobice z tekočino vred. Pokrijem z gazo in postavim na pult, za en teden. Po enem tednu precedim, čaj nalijem v plastenko in ga postavim v hladilnik, da se ne skisa, pijem ga 2x dnevno . Nekaj tega čaja dodam gobi in novemu čaju.

kriznana

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

19. apr 2013 14:01

kriznana je napisal/a:

Rdeča tekočina je verjetno čaj. No pri meni ni rdeč ampak tak bolj glinene barve.

Evo čist simpl ti bom napisala kako naredim jaz:

 

Zavrejem 3l vode dodam nekje 6-7 filter vrečk čaja uporabljam zelenega , včasih pa dam tudi pol šipkovega.Dodam sladkor( beli), tako, da je fajn sladko.  Filtre pustim v tej vodi nekje 10-15 min. Ohladim na sobno temperaturo. Čaj zlijem v večji  steklen kozarec(3l), zraven pa vlijem še tiste gobice z tekočino vred. Pokrijem z gazo in postavim na pult, za en teden. Po enem tednu precedim, čaj nalijem v plastenko in ga postavim v hladilnik, da se ne skisa, pijem ga 2x dnevno . Nekaj tega čaja dodam gobi in novemu čaju.



kriznana

Oj :)

Po enem tednu spet na novo narediš tiste 3 l  ...in gobo daš celo tam not ali je kaj odtrgaš?

vd007

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. apr 2013 22:17

Po enem tednu postopek ponoviš, z svežim čajem. Za kulturo dodaš nekaj starega čaja. Gobo, če je mlada pustim jaz celo tako dolgo, da se začne debeliti in naredi kakšno plast več, potem pa jo razdelim. Tisto daš potem v nekaj starega čaja zapreš s pokrovčkom en kozarček in postaviš v hladilnik ali jo podariš. V hladilniku ti počaka nekaj mesecev

kriznana

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

20. apr 2013 7:16

kriznana je napisal/a:

Po enem tednu postopek ponoviš, z svežim čajem. Za kulturo dodaš nekaj starega čaja. Gobo, če je mlada pustim jaz celo tako dolgo, da se začne debeliti in naredi kakšno plast več, potem pa jo razdelim. Tisto daš potem v nekaj starega čaja zapreš s pokrovčkom en kozarček in postaviš v hladilnik ali jo podariš. V hladilniku ti počaka nekaj mesecev



kriznana

Hvala ti kriznana

Samo kavo spijem, pa skočim v trgovino. Moram nabaviti dva velika steklena kozarca , da jo že danes pripravim...potem pa, če vse uspe...bo na voljo tudi drugemu, ki bi jo želel. Sem pa na relaciji Brezovica - Vrhnika.

Pa en lep sobotni dan vam želim, čeprav nebo prekriva malo oblačkov

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

25. apr 2013 9:41

Moja kombuča lepo raste :)

Kriznana..še enkrat hvala za vse napotke

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

1. maj 2013 9:19

Kombuča je veliiika.. kako naj jo pa zdaj razdelim? Kje kaj stran potrgam..zgoraj al spodaj ali kako?

 

vd007

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

2. maj 2013 12:06

Lepo ti je zrasla. Ni važno kje jo razdeliš. Poglej na kateri strani se ti lahko mrenica lepše odstrani. Mogoče se ti bo malo raztrgala ampak ni panike. Brez skrbi jo uporabiš naprej.

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti