Zgago povzroča zelenjava

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

22. jan 2009 13:17

Še ena z takimi težavami ki so zelo sezonske narave.Takrat ko je najhuje pač tega kar mi škoduje ne jem. Svežo,pečeno in dušeno zelenjavo kar odmislim.Spijem pa vsak dan pol litra donata.Meni pomaga. adalbert

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2009 13:25

Kaj pa če si nabavite parni kuhalnik in zelenjavo pripravljaš na pari, potem pa jo na koncu samo preliješ z maslom ali olivnim oljem in potreseš z zelišči, da je bolj okusna?

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2009 13:41

Katka, a veš, da s tem produktom pa še nisem.... Najprej naredim eno čiščenje s sadjem, potem sem pa na zelenjavnih in sadnih sprešanih stvareh in na vodi, pa malo se igram s čaji (drugače nisem tea person) in pijem veliko mineralne vode, pa kokosovo vodo imam tudi rada - skratka deset dni sem na tekoči hrani in potem se moraš spet z light obroki navaditi na običajno - s tem da ravno težke hrane itak ne jem. Tudi imajo v trgovini ene strašne nemške sokove iz sočivja (na organic departmentu) - sem pozabila brand, sicer se ga pa itak ne sme reklamirati in tisti liter in pol spasirane kolerabe in pese se itak ne poje v enem dnevu. Prvi dan si malo sugeriram, kako sem pametna, da sem se tega lotila, potem pa kar steče. Edino, na kar je treba paziti, je to, da si lepo operem jezik - ker tisto belo odmrlo oblognato je čisto bljak. Ampak kokosova voda naredi lep zadah....:_) Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. jan 2009 13:48

Kakšna kokosova voda pa je to? :) Običajno sem šla eno rundo s palminim sokom, pa dodan čili in limetin sok, samo mi okus ne paše. Moram kaj drugega sprobat. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2009 14:32

To je en organic product, ki ga dobiš na podobni polici kot kokosovo mast. Eni je ne marajo, meni je pa super. Vendelina jr.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

22. jan 2009 16:43

Ja glede kuhane zelenjave ali surove zelenjave pri zgagi. Lahko vam škodijo obe ali pa nobena . Naj vam povem iz prve roke.Hčeri so pred pol leta ,po več letih mučnega toženja zaradi zgage in bolečin v želodcu ,končno le postavili diagnozo. Glasila se je refluksna bolezen požiralnika in "žolč v želodcu". Zdravilo ali dieta? Nič ni 100%.Vsak mora sam ugotoviti kaj mu paše in kaj ne.Mi smo tako prakticirali približno 4 mesece,zraven pa delali zapiske kaj je jedla in pila.Tako smo pač prišli do svoje diete,ki njej ustreza.Ampak še vedno se zgodi ,da nastopijo težave .Takrat učinkovito pomagajo tablete Tamatil in Hikoncil(upam,da sem napisala prav). Je pa vso zelenjavo kuhano in surovo.Poskisite z zapiski,če pa vas še kaj zanima sem na voljo še za kakšen odgovor Pa čim manj zgage kriznana

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

23. jan 2009 14:28

Maestro, po zelenjavi, ki jo omejaš, tudi mene peče zgaga (paprika, kumare, čebula), ne glede na to, ali je kuhana, pečena ali pa surova. Zato je pač ne jem, saj je ostale zelenjave še na pretek. Tatjana

maestro_slo  

član od: 24.11.2008

sporočila: 12

27. jan 2009 19:32

Hvala lepa vsem za odgovore. Nekatere bom upošteval, kdaj pa kdaj se pa splača pregrešit. Lepo se imejte! maestro_slo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti