V čem kuhati kavo na indukcijski plošči?

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

13. sep 2010 19:57

A je na področju džezvic za kavo kaj novega. Imam rostfrei z dvojnim dnom pa ne dela, dve emejlirani, ki sta delali kakšna 2 meseca sedaj pa zopet ne, ne vem kaj in kje še naj kupim. Kako je pa s to kafetjero, lahko v njej normalno kuhaš kavo ali je kakšen poseben postopek Blitva

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

13. sep 2010 20:07

Kava....  

Še eno vprašanje s področja džezvic...A na Baščaršiji so že izdelali bakerno džezvo, ki bi delala tudi na indukciji?  

 

 

Vilma

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. sep 2010 20:16

Nabavila sem kafetjero od WMF (zamižite tisti, ki mislite, da gre za reklamo), na kateri ne piše, da je za indukcijo, so mi jo pa svetovale prodajalke v trgovini. Pa še toliko so mi šle na roko, da sem založila denar, jo odnesla domov in probala (seveda samo z vodo), poklicala nazaj in šla naslednji dan po račun. Dela kot urca, je pa res, da prime samo na dveh ploščah od štirih. Magnet ni tisti, ko dokončno pove, ali je posoda res za indukcijo ali ne, sem tudi že prinesla posodo, ki na moji plošči (en proizvajalec), na tisti od prijateljice (druga firma) pa ne.

Loni Makaroni

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

13. sep 2010 20:42

Moja deluje brezhibno, kava je parih sekundah skuhana, pa še zelo dobra je. Je bila res malo dražja, ampak mi ni žal, pa še lepa je.

Kupila v Lesnini na Brdu.

ajmar

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

14. sep 2010 9:01

Kolikor sem zasledila je postopek kuhanja kave v tej kafetjeri je drugačen ??????????? Blitva

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. sep 2010 9:09

Jaz sem kupila kafetjero v stari Ljubljani v eni kavarni in sicer znamke Bialetti. Je za indukcijo in dela kot urca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. sep 2010 12:31

Kafetjere delajo vse po istem principu, ne glede na proizvajalca in ne glede na to, iz kakega materiala so. Je pa res, da na indukciji dam maximalno na stopnjo 6 od 9ih, pa še to je tik tak skuhana.

Loni Makaroni

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

21. sep 2010 11:13

Kafetiere za indukcijo imajo tudi v trgovini Dom v City Parku in v trgovskem centru v Šiški. So italijanske in kar precej drage. Andreia

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

21. sep 2010 12:14

Zanimivo, da imate take težave z đezvami. Jaz uporabljam Ilsino iz Inoxa (imela sem jo že prej za plinski kuhalnik) in mi dela brez težav (premer dna je 7cm). Včasih si kavo skuham tudi v Bialettijevi kafetjeri za indukcijo - ta je bila kar draga. Ne glede na posodo, dam indukcijo vedno na najvišjo stopnjo (P) in kava je skuhana takorekoč v trenutku. Imam pa Boschev kuhalnik - mogoče je uspešnost odvisna tudi od proizvajalca.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

27. sep 2011 19:39

V navadni kafetjeri lahko skuhaš kavo na indukciji tako, da daš železno (oz. za indukcijo) ponev na ploščo in v ponev navadno kafetjero. Sama nisem preizkusila, sem pa to videla na eni fotografiji na FB in avtorica mi je zatrdila, da deluje :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti