Jedilniki po montignacu

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. mar 2012 23:23

Par vprašanj moje dame;
Če zjutraj jem PZ kruhec,jogurtovo maslo, pašteto, zelenjavo in pijem čaj, pol kosilo ne sme biti B in M ampak OH in vlaknine. Prav?

Če jem zjutraj PZ kruh,jogurtovo maslo, domačo marmelado BS, rožičevo kavo pol lahko za kosilo jem B in M?

Če jem ovsene kosmiče, sadje, oreščke ter prelito ali z mlekom ali z jogurtom, je pa pol tudi poudarek na B in M? Prav?

No go, pa je pol pašteta za zajtrk in za kosilo 2 polpeti iz faširanega in skleda solate?

Seveda ne delam po I stopnji, ampak sem na II. oz še kile dvigujem, ker sem presuh, ampka ker mi je MONTIGNAC prehrana zelo povšeči, kar se tiče kombiniranja, živil, receptov, bi se vseeno rad držal okvirov ter poskrbel za slinavko in GI.
Saj vem, kompliciram, kot sem že omenil, pa bom še dostikrat, v kolikor me ne boste zalučali iz forumov :>.
Ampak takšen pač sem...tehtnica pa to, pa moram vse v nulo vedeti.

Hvala za vse in au revoir Demoiselles.

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Eilinel  

član od: 13.11.2011

sporočila: 19

30. mar 2012 8:10

Če dviguješ kg, potem je po mojem dovolj, da se prehranjuješ brez bele moke, krompirja in ostalih zadev z ekstremno visokimi GI, brez sladkorja in to je to, samo pač zdravo prehranjevanje. Ne vem, če je smiselna, da prav gledaš kombiniraje pravega zajtrka, kosila in večerje.

Po montiju pa drugače velja:

OH zajtrk (PZ kruh + dodatek), kosilo B + M, OH večerja

zajtrk B + M, OH kosilo, večerja B (maščobam se tu izogibamo, čeprav tebi verjetno ni treba ).

Monti dovoljuje tudi po 1 dc vina ob obroku, ker je zdravo.

Ajdove, PZ palačinke lahko jedo tudi tisti, ki ne hujšajo. Ravno tako je s cmoki, seveda pod pogojem, da zdraven ni belega sladkorja in bele moke ali maščob.

Eilinel

Eilinel  

član od: 13.11.2011

sporočila: 19

30. mar 2012 8:12

Moj današnji jedilnik:

Z: pršut in sir

M: oreščki

K: durum testenine + solata

M: sadje

V: jogurt + arašidi

 

Eilinel

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2012 8:40

Ja pa iiiii HVALA EILINEL!! Ravno to sem rabil, tisto razpredelnico glede kombiniranja. Tolikokrat sem jo že prebral in in si vbijal v glavo, a na koncu se mi je vedno vse zbrklalo v glavi. Zafrknjene črke in kombinatorika
Sedaj pa jo imam lepo napisano in samo skočim HOP HOP na forum in bom pogledal. IIIII
Ja res ja, MORAM pridobobiti na teži, ker sem se čisto preveč shiral in padel v to eksperimentiranje prehrane in izčrpavanja. Not good. Pri 190cm pa piškavih 62kg. C c c . Saj, za plezanje je ok, samo za celodnevne gorsko norenje pa SO NOT GOOD.

Res si mi polepšala dan.


P.S: Edino OH zvečer, pa mi je bilo predlagano da se ne konzumira, oz kombinacija sadja/caj, jogurt/caj. Nekaj v tej smeri. Skratka beljakovine, saj ti pol lepo obnavljajo misice preko noci, drži?

Ti, recimo imas vredu vecerjo; jogurt kot vir beljakovin, arašidi pa maščobe in O6. Čeprav, probaj menjati arašide za kakšne pistacije, laneno seme, orehe,razne oreščke. mmmm recimo, jogurt, kivi, orehi!!

Cukrčkov pa itak zvečer ne konzumiramo, oz. nasploh samo kvalitetne zadeve. Prava čokolada in podobno. Kak noro dober je MERCI special edition, katerega vse čokoladice imajo min. 70% prave čokolade . Če pa in ko grešimo/grešim, pa tako kot pravijo. Ako že grešiš, GREŠI KVALITETNO. Torej manj je več. Francozi so mi v tem vzgled. Saj veš kaj mislim! Kakšna tortica iz Spara neki, iz Qja ali pa Illica, to pa je druga zgodba. Tam se vsedem, odprem knjigo in uživam v vsakem grižljaju. Pod pol ure ne pridem, da pojem sladico. To je to, če res poredko grešiš. Takrat pa ti en takšen grehek pomeni izpopolnitev sanj.


---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 30. 2012 08:48

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2012 9:13

P.S: In ravno vsa ta dovoljena odstopanja me najbolj navdušujejo pri Montiju. Če ljubiš kulinariko sveta, ti kakšna PALEO prehrana enostavno ne omogoča razvajanja brbončic. Pri Montiju je samo enih par simpl pravil (očitno meni delajo probleme), katera si velja zapomniti in je to pol to.
Palačinke,cmoki,struklji pa so pri nas že kar enih 20 let na rednem spisku prehrane. No, to je, odakar so MAMA začeli hujšati leta 1990 . Hujšajo še vedno, mi2 z očetom pa jo podpirava. V slogi je moč.
Končno se vračam na normalno prehrano in uživanje v vseh teh dobrotah kulinarike

Se to Eilinel: Torej glede na napisano, sta si ZAJTRK in VEČERJA po sestavi podobna? Če si zjutraj na skuti in čežani (to spada pod B in kaj? OH?? Ćežana BZ ziher ni maščoba :)) je pol to zvečer itak optimalno, ker dobiš kar dobre prehrambene vrednosti iz tega obroka. Prilagodiš pa edino količino zvečer, a ne? Osnova je pač, da za večer jemo manj.

Torej če sem jedel kruh,maslo,pašteto,zelenjavo in sir za fruštuk, je pol kosilo poudarjeno na solati,ribi,juhah itd. Večerja pa zmaga z kakšnim jogurtom,kivijem,oreščki, ali pa nasploh samo kakšno sadje z nizkim GI. Prav tako?

 

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2012 16:24

Ehh, vse sem zabrklal. Sedaj pa samo še na drevo in v
Sem bil prepričan da lahko jem meseka in pz riž/kusksu/testenine. Pol pa ugotovim, tele kot sem, da sem na pamet vedel da se kombinirajo B + M. Ne pa Oh poleg. jaoooo
No, sedaj ko sem dobil par dobrih nasvetov preko ZS, bom končno, upam, delal kot je treba

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Eilinel  

član od: 13.11.2011

sporočila: 19

30. mar 2012 23:35

Khm, glede na tvoje kg pri tej višini, bi ti peštala pršut v usta in zalivala z vinom (hec). Ja, maščob (tj. mesa) naj se ne bi mešalo z OH (PZ kruhom), lahko mešaš s še eno maščobo (sir), beljakovinami (jajce) ali/in vlakninami (zelenjavo). S PZ kruhom gre skupaj samo marmelada BS ali lahke mlečne zadeve (mleko, lahka skuta, light namaz, light sir, jogurt itd.). Sadje (pazi na GI) in zelenjava gredo povsod.

Eilinel

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. mar 2012 3:53

Eilinel hvala za pojasnilo. Sedaj pa mi že tako vbijate pravila v glavo, da pa menim, da se me bo končno to znanje primilo in bo luštno ratalo, ko se bo končno v miru kombiniralo .
Obožujem tvojo globoko misel in se mi RES RES sila DOPADE, kajti temelji na čisti resnici. Citiram: "hm, glede na tvoje kg pri tej višini, bi ti peštala pršut v usta in zalivala z vinom". Kaj tako dobrega pa že dolgo ne. Pa še izbrala si jedačo in pijačo, katera gre a. PERFEKTNO skupaj b. KATERO OBOŽUJEM c.GURMANSKA NEBESA, ce dodamo se par sestavin, ala olive,sir,feferončki...

Super duper hvala.

P.S: Kaj ne bi bilo fajn,da bi se pod to temo, ponovno tako aktivno pisalo kaj je kdo jedel čez dan, ali ste se naveličali oz. se je MONTY way of life izpel oz. ni več kao aktualno

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. mar 2012 22:59

Z: ovseno,rženi kosmiči, banana,jabolka,1/2hruške, cimet, laneno seme, oreščki/semena popečena na ponvi brez olja, mleko

K: Mešana solata z jogort/dionskim prelivom, 2ostanka slanine (popekel na malo olivca)

V: malo skute, en kivi, ostanek polovice mandarine.

A sem se kaj naučil, ko sem toliko tečnaril? Je kolko tolko MONTY?

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. apr 2012 20:19

Z: ovseni rižek/rženi kosmiči (60g), manjša bananam, 1/2 hruške, 1 jabolko, 1kivi, pol žlice sezamovega semena, pest sončničnih semen/oreh/bučna semena/mandlji/ind.oreščki, pol žlice mletih lanenih semen, pol žlice ovsenih kalčkov, riževo mleko

K: bolognese omaka, solata

V: poletna (40g), riževo mleko, žlica 100% presnega kakava (ne vem če je monti. delam pa po II stopnji)

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti