Drsanje

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

tema odprta - 8. jan 2009 10:29 | ogledi: 3.034 | odgovori: 15

Mraz je in sprašujem, kje se lahko drsa na zamrznjenih naravnih površinah?

Današnji sneg je malo prekrižal načrte, saj če je padlo preveč snega, ni mogoče drsanje.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. jan 2009 10:40

Baje je bilo v nedeljo na Cerkniškem jezeru vsaj 500 drsalcev, kaj pa je ta sneg naredil, pa bo popoldan povedal moj sin.

 

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 10:47

Sama sem navdušena drsalka in bi rekla, da še ni zadosti dolo mrzlo, da bi se naredil res kvaliteten led, na katerem bi človek brez skrbi drsal. Saj je res en poseben gušt drsati na naravnem ledu (tudi sneg ne moti zelo, ker se hitro oddrsa proč, pa še veter naredi svoje), ampak po ne ravno dolgem ,vendar tehtnem premisleku, se pameten človek odloči za umetno drsališče - ki pa je skoraj v vsaki lokalni skupnosti zraven kakšne trgovine.... Vendelina jr.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. jan 2009 11:00

Na ljubljanskem koseškem bajerju že par dni pridno in brezbržno drsajo, le, da jih jaz malo z nezaupanjem opazujem.

kobra 1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. jan 2009 11:30

Z drsanjem na Cerkniškem jezeru je tako: domačini (jezerci jim pravimo) vedo do kod smejo in kam ne več, tisti pa, ki pridejo od drugod se pa itak ne ozirajo na nikakršna opozorila - žal.

Sta pa na samem jezeru dve lokaciji, kjer mogoče led ni tako super, je pa v bistvu varno tudi če se udre, saj je voda nizka in je najhuje kar se ti lahko zgodi, kakšen prehlad.

rrr

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

8. jan 2009 11:31

rdkapica je napisal/a:
>Današnji sneg je malo prekrižal načrte, saj če je padlo preveč snega, ni mogoče drsanje.

Kakšen sneg Kaj je to sneg So pa pri nas jezera že fino zamrznjena. K

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

9. jan 2009 8:57

ribaracarak je napisal/a:

Z drsanjem na Cerkniškem jezeru je tako: domačini (jezerci jim pravimo) vedo do kod smejo in kam ne več, tisti pa, ki pridejo od drugod se pa itak ne ozirajo na nikakršna opozorila - žal.

Sta pa na samem jezeru dve lokaciji, kjer mogoče led ni tako super, je pa v bistvu varno tudi če se udre, saj je voda nizka in je najhuje kar se ti lahko zgodi, kakšen prehlad.

rrr
Žal je to še kako res. Sama sem domačinka (jezerka) in pred leti, ko smo bili še otroci, se je prišla tudi ena družina drsat. Drsali so proti predelu kjer je led tanek, zato smo kričali naj se obrnejo, ker ni varno. Pa se niso. Vsi trije so se udrli in tok vode jih je odnesel pod led. Eden od domačinov je tvegal življenje, da jih je potegnil ven. Če greste drsat, se zadržujte na območju, kjer je zdrsano, tam je gotovo varno. trlica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. jan 2009 10:17

tudi sama izredno rada drsam a se raje držim urejenih drsališč. Se mi je že enkrat udrlo na naravnem jezeru, a je bila tam voda plitka, odnesla sem jo premražena in blatna do pasu. Zavili so me v umazano deko, da nisem preveč umazala avta in domov na toplo....od takrat me je res strah in drsam na jezerih le, če je veliko drsalcev. Sicer pa msilim da medij oobveščajo katrera jezera so varna za drsanje. Mora pa po moje biti kar veliko dni z zelo nizko temperaturo, po moje bi bilo še mal za počakat.

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

9. jan 2009 11:27

Tudi na Rakitni je luštno, če je dovolj trd in ščiščen led. Ali mogoče katera ve kakšni so pogoji za drsanje tam gori. Lepo se drsajte, a ne nadrsajte Brihta

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

9. jan 2009 12:31

KARMINA je napisal/a:
So pa pri nas jezera že fino zamrznjena. K
Kje so ta jezera? Ali je že kakšna novica, kaj je včerajšnji sneg naredil na Cerkniškem jezeru?

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

9. jan 2009 13:44

Ja, 10 cm snega je gor. Če ni kakšen od domačinov splužil, se ne da drsat. Ne vem točno, nisem bila tam. trlica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti