Divje račke

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

8. jan 2009 8:53

Evo AtiZlati, to je prava beseda. Sploh ni kaj dodati in sem vesel, da se najde še kdo ,ki pravilno in racionalno razmišlja brez vsakega sprenevedanja. Toppy, samičke so bolj voljne in mehke, samčki pa so nekako trši , zategli. No pa saj tako je tudi pri ljudeh, mar ne. Sicer pa sta okusna oba,preverjeno. Je pa res, kar priporočajo nekateri, da je divjim racam najbolje sleči kožo s perjem vred, razlog pa je tri plasti perja. To pomeni zelo zamudno skubljenje in čiščenje ,čeprav jaz se kar vedno potrudim, saj ima meso, kis e peče s kožo mnogo boljši okus. Tako da, ti jih pridno futraj, ko bo čas pa....... LP hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. jan 2009 9:03

hedonist je napisal/a:
Evo AtiZlati, to je prava beseda. Sploh ni kaj dodati in sem vesel, da se najde še kdo ,ki pravilno in racionalno razmišlja brez vsakega sprenevedanja. Toppy, samičke so bolj voljne in mehke, samčki pa so nekako trši , zategli. No pa saj tako je tudi pri ljudeh, mar ne. Sicer pa sta okusna oba,preverjeno. Je pa res, kar priporočajo nekateri, da je divjim racam najbolje sleči kožo s perjem vred, razlog pa je tri plasti perja. To pomeni zelo zamudno skubljenje in čiščenje ,čeprav jaz se kar vedno potrudim, saj ima meso, kis e peče s kožo mnogo boljši okus. Tako da, ti jih pridno futraj, ko bo čas pa.......LPhedonist

.................bi znali povedati ljudožrci.

ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jan 2009 12:29

Ežoj, ne bi verjel, da obstajajo ljudje, ki picajlazsto hranijo ptice, zanje nabirajo in kupujejo kakovstvo hrano, lastne otroke, najpogosteje pa kake priženjene otroke, v hudi stiski in ob hudi bolezni naženejo od doma, da životarijo v zanikrnih kočurinah, se kljub diplomi preživljajo z najslabšimi deli, kaj šele da bi dali kaj za draga zdravila.

Važne so ptice, froci moje žene so pa itaq drugorazredna bitja. Ljudožerci ....ne, prijatelji živali ....

F r i n a

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

8. jan 2009 13:00

Ja Frina, žal je res tako ,kot pišeš. Pa se potem vprašaš, kako je to mogoče. kakšen je tak človek. In pri tem je najhuje to, da ti znajo moralizirati v nedogled , te obtoževati nehumanosti in ne vem kakšne bedarije še. Pri tem pa se sploh ne zavedajo, da so sami tisočkrat hujši. Imajo tako hude duševne okvare, da se jih ponavadi sploh ne zavedajo. In take ljudi bi bilo potrebno ustrezno tretirati. Naj jih bo čim manj na tem svetu. LP hedonist

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. jan 2009 22:30

Frina, hude so te stvari, o katerih pišeš. Kako so lahko nekateri ljudje tako hudobni???

 

Ampak tema je o racah, pa lahko napišem, da pri moji tašči sosed vsak dan ob isti uri meče skozi okno ob reko koruzo. Race so se tega tako privadile, da se vsak dan zberejo in čakajo.

In ko grem čez most z mojo hčerko, jim včasih vržemo kakšen košček gresina. Ker ji je blazno všeč, da jedo kar vrže v vodo. Čeprav potem vedno posksi še s kakšnim kamenčkom, listom, ... kar pač najde pri roki

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti