Divje račke

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. jan 2009 20:36

Kar poslikajte,ker jaz ne smem bit zraven-potem ne bo ulova,jedla pa bi ja...ampak ne smem ker sem na dieti petardica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. jan 2009 20:42

Ja Vendelina Jr prav ugotavljaš. Moški (pravi se ve ) imamo lov pač globoko zasidran v genih. In to je kamenodobski feeling zagotovo. Drugače pa tudi kdaj kaj prinem domov , kaj divjega, lovskega . Sam sicer ne lovim, čeprav se že vse življenje spravljam k zeleni bratovščini pa vedno nekaj vmes pride , imam pa prijatelje,ki skrbijo za tovrtsno plat mojega jedilnika. In ker sem zaprisežen mesojedec divjačina visoko kotira na moji lestvici dobre hrane. Tudi divje race , seveda. Sem pa vesel, da se nam je pridružil še en moški , stezosledec, ki ga lepo pozdravljam . Vidim, da se spozna na stvar saj kar se divjih rac tiče, tako da bova dobro sodelovala. Bravo tudi MamiF, spet si pokazala vso svojo preudarnost in modrost v odnosu moški-ženska. Ežoj tudi tvoj predlog je vreden razmisleka , se mi zdi en fajn scenarij je pa vprašanje ,kaj bi na to rekel šef kulinarike. Ampak ,kot pravim, ideja je super , vloge pravilno razdeljene edino je še treba razmisliti, kaj bi potem napravili s plenom. Eno dobro požrtijo morda ? LP hedonist

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. jan 2009 20:49

Ja kaj si pa ti mislil...jaz bi pa pomivala posodo,ker ne smem jesti.Sem celo leto preveč petardica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. jan 2009 20:59

elaphus je napisal/a:

mamaF je napisal/a:

tako kot pravi, da smo ženske še zmeraj absolutne kamenodobne nabiralke vsakič, ko se skupaj znajdeva v kaki večji trgovini. mamaF - Mojca

 

Hvala, mamaF zdaj pa imam tehten izgovor [palecgor], ki sem ga (neuspešno) iskala dolga leta[jezik]

Lp

cervus [kaca]
Elaphus, jaz ta izgovor uspešno uporabljam vsakič, ko mu začne dvigovati pritisk, ko recimo tretjič probam ene in iste čevlje v treh različnih trgovinah, pa se še zmeraj ne morem odločit......na koncu kupim pa ...nogavice. Hedonist, saj pravim, zame je pravi moški - moški-lovec, če zna svoj ulov še skuhat pa....oooooo to pa sploh! Ampak, jaz razumem tudi, da lovec za dober ulov rabi čas (in okrepčilo), kajti prava nabiralka mora biti potrpežljiva. Tako vem tudi, da po lovu pripada najmanj eno pivo -če povabi pa še mene, nabiralko, pa še lepše!Lahko tudi dve (pivi). mamaF - Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. jan 2009 21:05

MamaF, kljub evoluciji se nekatere reči ne spreminjajo. Hvalabogu, da je temu tako .To dela življenje lepo in privlačno pa čeprav se za lovci,ki vlečejo domov svoj plen tu pa tam malo krvi pocedi. To je pač cena tega, ampak tudi ta žrtev je vredna veselja, ko potem nahrani svojo najdražjo in sploh vso pleme. LP hedonist

neznan uporabnik

7. jan 2009 21:34

MamaF pravi:kaj pa tisti,ki ptic sploh ne hranijo? nekje sem prebral,da je hranjenje ptic nasilen poseg v naravo,ptice bi si hrano same poiskale.mi pa z nepravilnim postavljanjem krmilnic ptice zvabimo v območje,kjer so lahek plen plenivcev.hranjenje ptic eni opravičujejo z dejstvom,da ob krmilnici opazujejo različne vrste ptic.jaz pa sem prepričan,da muc ulovi najslabši primerek in je to naravna selekcija.imam tri krmilnice,pet mačkov,pa kljub temu da so dobro prehranjeni,se občasno najde kakšno perje na dvorišču. /pač narava/ pa lep pozdrav. hmm

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. jan 2009 21:53

S čim pa ti Wran51 futraš ptice ? Pa od kje ti ideja o zoosadizmu če pozimi daš lačni ptici ,tudi vranu, nekaj hrane ? s tem jo rešiš gotove smrti pa čeprav nekoliko posegaš v naravo. Ampak to poseganje je pozitivno saj naravno selekcijo potem delajo tvoji mački, ki žrejo ptiče. Zato mi tako sprenevedanje in puhlo moraliziranje ni niti najmanj všeč. Lepo se imej . hedonist

neznan uporabnik

7. jan 2009 22:06

seveda jih hranim,vendar znjim primernim semenjem,sončnice,narezan kostanj,koruza,celi storži,jabolka,loj pa še se kaj najde.gozd je moj sosed in pridejo cele jate ptic. hmm

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

8. jan 2009 7:00

Kdo pa bolje prenaša lonec ali pekač-samček ali samica?Toliko v poduk,da vem koga se bolj splača pitat!!Ma se mi samci zdijo bolj okrogli od samičk,tako,da bom bolj samčke fujtrala bo več za papcat pa še perje je lepše mmmm bolj pisano. toppy

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. jan 2009 7:53

Toppy pri pticah letalkah so tisti bolj okrogli primerki samičke, samčki so pa precej bolj "suhi" in lepše obarvani. Prav obratno je pri brskavi perutnini, racah in goseh, kjer so samci precej večji in močnejši od samičk. Kar se pa tiče mačk, pa ne delajo nobene selekcije, saj lovijo iz zasede. Edino pravo selekcijo med pticami, v naših krajih, vrši skobec, med parkljasto divjadjo pa volk, kjer še živi. Mačka je nasplošno hud ropar drobne perjadi, saj nima prirojenih samoobrambnih mehanizmov in zato lovi drugače kakor ostali avtohtoni plenilci.Tudi prinešena je bila v naše kraje šele pred "kratkim". Vsekakor tisti, ki imate muce pogosto zunaj v naravi naredite precej več škode pticam, kot tisti, ki jih krmijo z kruhom ali drobtinami. Dokler je stalež perjadi takšen, da jo lahko pogosto opazujemo v bližini naših domov, lovci opravljajo dobro delo in odstrel ni prevelik. Po mojem mnenju je bolje in smotrneje, če divjad upleni človek, kakor, da jo pomorijo domači ljubljenčki. ati zlati Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 08. jan 2009 07:54:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti