Vodni stolpec

harigast  

član od: 9.3.2006

sporočila: 27

tema odprta - 16. dec 2008 14:46 | ogledi: 4.360 | odgovori: 3

Zanima me, kaj pomeni informacija pri bundah recimo 5000 mm vodnega stolpca.

Po cenah sodeč večja je ta številka bolje je, a kaj natančno pomeni?

harigast

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

16. dec 2008 14:55

Mislim, da to pomeni, koliko vode zdrži bunda (da ne premoči). Višja je številka, boljša je bunda. Se pa vsekakor pozanimaj pri prodajalcu, oni bodo že vedeli. LP, Gigi_84

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

16. dec 2008 16:09

Vodni stolpec nam pove koliko dežja v mm zdrži površina preden premoči. Drugače pa stric " GUGL" tudi marsikaj ve lp hema

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

16. dec 2008 16:14

Sem nasla tole debato na temo "vodni stolpec", ceprav se nanasa na naup sotora, je pa lustna za brat: http://www.motosvet.com/tabla/lofiversion/index.php/t

V zadnjem prispevku pa je napisano tole: 

"Regardless of country, rain resistance is always quoted as a hydrostatic head in millimetres (mm). This indicates the pressure of water needed to penetrate a fabric. Heavy or wind-driven rain has a higher pressure than light rain. Standing on a groundsheet increases the pressure on any water underneath. Fabric with a hydrostatic head of 1000 mm or less is best regarded as shower resistant, with 1500 mm being usually suitable for summer camping. For camping all year round, look for at least 2000 mm; expedition tents intended for extreme conditions are often rated at 3000 mm. Where quoted, groundsheets may be 5000 mm or more."

Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti