Boheme kocke

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

31. jan 2002 16:58

Hojla, moram vam povedati ,da sem že nekajkrat pekla to pecivo in se nisem imela takega problema. Sem še enkrat prekontrolirala recept , če bi kaj izpustila - vse sestavine so v redu napisane.Zanima me ,če mesite ročno ,ali z multipraktikom? Jaz mesim z multipraktikom , najprej umešam jajca ,maščobo , sladkor in smetano in potem dodam vse ostalo,sama sem dodala 3 žlice kakaua -kaj pa vi ? Mogoče je bila precej suha moka!? Probajte drugič dodati malo mleka -žlico po žlico ,ali pa že dodajte malo mleka na začetku in še kakšno žlico smetane ,nikakor pa ne dodajajte jajc ,ker vam še bolj izsušijo testo.Pa vzemite pol gladke in pol mehke moke.Testena plošča oziroma pecivo se normalno reže -ni trdo (vsaj meni).Vaja dela mojstra! Poizkusite še enkrat ,ni vrag ,da vam ne bi gratalo .Držim pesti. POZDRAV MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

31. jan 2002 17:54

Marta, pecivo smo mesali v "profesionalnem" mesalniku, kjer mesimo tudi kruh in vse ostale biskvite, podoben je rocnemu mesalniku, a je stojec (s posodo). Dodali smo najprej moko, pecilni, 3 zlice kakava, sladkor v prahu in nato vse tekoce sestavine - jajca, mascobo (na sobni temperaturi zmehcano margarino), in smetano. Ker so bila jajca malo manjsa, sem dodal se enega, a je bilo se vedno suho... tako smo dodajali nekaj dodatne smetane, tako da je bilo vse skupaj voljno in mozno za valjanje. Vse skupaj je zelo okusno, tako da se nihce ni pritozil a se je ob jedi vse skupaj precej premikalo (krema je drsela, ko se testene plosce niso normalno rezale). Bomo poizkusili se enkrat! Hvala za nasvet. Marjan Trutschl Sporočilo je spremenil(a) mtrutsch dne 31. jan 2002 17:56:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti