Ko leti perje...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. dec 2008 9:33

Veri, lepo te je ponovno brati,  tale tvoj otrok pa bo specialen, moja mami je tudi rojena 17.1.

Mambica, veseli me, da ponovno pišeš po dolgem času, kako je kaj roka?

lp

Anamarija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. dec 2008 10:15

Jaz spremljam kulinariko prakticno od zacetka, res pa sem clan sele od 2002. Sama mislim da elita ne obstaja, vsaj ne tako kot jo hocete predstavit, da lahko nekateri pisejo vse drugi pa nic. Jaz nikoli nisem imela obcutka da o kaksni temi ne smem pisat. Vsekakor se vmesam v razlicne debate, v nekatere precej resno (mogoce tudi nesramno) v druge skoraj nic, pa me vcasih srbijo prsti. Res se doloceni clani poznajo in so zaradi tega med seboj bolj recimo tolerantni, kar je cisto clovesko. Ker ce nekoga poznas boljse razumes njegov stil. Jaz imam precej pust slog, in zaradi tega sem bila parkrat narobe razumljena – dala sem cisto korekten nasvet, pa sem dobila nazaj gnojnico. In namesto da sem zacela jokat kako so drugi hudobni in me ne marajo in da potem pa res ne bom nikoli vec nic napisala itd sem se naucila malo bolj poljudno napisat, pa uporabit kaksen smajli. Vcasih sem bila mogoce celo bolj ustrezljiva, veckrat sem kaj poiskala, dala link na dolocen recept in podobno. Zacela me je motit navada, ki se sedaj zaradi Rimljanjke (pa mogoce se kaksne “elitne” clanice, ki je nesramno komentirala) pocasi umirja in to je, da se za vsako figo odpirajo nove teme. S tem da je skoraj enaka tema bila odprta na drugi, ce ne celo na isti strani. Dokoncno me je pa pogrel komentar ene take cvetke, da zakaj bi se pa ona matrala z iskanjem, saj ji drugi vse poiscejo. Mi je prav zal, ampak na take ljudi sem zaradi sodelavke ze precej alergicna. Tezko je primerjat Vendy in Wrana. Vendy ima res oster jezik, ampak za svojimi stalisci stoji in jih utemelji. Pa tudi kaksen recept napise. Wran pa zacne temo in caka da se clani razpisejo, potem ko ugotovi v katero smer tece pogovor pa poda svoje mnenje, ki je ponovno provokativno, vcasih pa kaksno svojo izjavo prav lepo brise – zato se za nazaj tezko ugotovi kaj zaljivega. To da se tema skrene iz zastavljene v cisto neko drugo je pa ja normalno. Pa naj bodo to kroglice, brokoli ali otroci. Vsak izmed vas lahko temo vrne nazaj na svoje mesto. Enostavno odgovorite na prvotno vprasanje. Podobno tudi pri receptih. Ce ves da je recept soliden, pa ga pohvali. LP, R.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

18. dec 2008 10:19

Joj, rebecca, se ne bi mogla bolj strinjati s teboj! Nena-morje

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. dec 2008 10:30

lucka52 je napisal/a:
hkrati ji zelim ji vse najboljse za njenega novega clana
hehe, v bistvu bo članica, bomo lahko skupaj kuhale - lubijeve punce, kot nam pravi kobra1, luškan citat, se strinjam! Meni dostikrat očitajo pozitivizem (ne samo tu, tudi drugje pa tudi v realnem življenju kdaj kaj slišim na to temo, ampak v pravem življenju je to navadno vseeno bolj občudujoča kritika kot resnična). No, jaz tako kritiko vedno vzamem kot pohvalo. ežoj, hehe, vse v redu je malo pretencirano, ampak glede na situacijo sem vesela, da sem še 2 v 1 in se za ostalo niti ne sekiram;) Problem glede kreganja pa je meni nastal, ko se mu nisem več mogla izognit in ko ga je postalo očitno več kot uporabnih nasvetov in razprav. Takrat se mi enostavno n i več dalo iskat med tisto solato tistih 5 odgovorov, ki se dejansko nanašajo na temo... mambica, tudi jaz imam japonskih kroglic poln kufer! Sem pa tja hec, mi je super, ne maram nekih strogih okvirov, ampak da na 5ih straneh mailic najdeš 2 strani o kroglicah, pa bore 3 odgovore o malicah - to se mi pa ne da brat. Če hočem o tem brat cele litanije, odprem spolnost, pa je, saj tega pa res ne manjka na netu. Tudi jaz ne maram obsojat članov, ker se pač ne strinjajo - dostikrat se kdo z mano ne strinja - pa kaj? Zato se še nikoli nisem kujala, pa mislim, da tudi nikogar užalila. Tudi se včasih ljudje, s katerimi se jaz razumem, ne razumejo med sabo. To je plastičnost življenja in s tem ni nič narobe. Neenakopravnost pa je narobe, sploh ker se hitro sprevrže v neko obliko diktature oz. v pravilo močnejšega/glasnejšega/z daljšim jezikom... Na splošno se tu sicer nimam bat, ker mam kar dolg jezik, če je treba (po mojem mnenju treba, seveda), ampak včasih si želiš enostavno samo malo zabavat - time off - in recimo z bolanim otročkom v naročju se ti ne da ravno brat nekega kreganja ali pa se jezit na razne neresnice... In greš pač tja, kjer ti to ni treba, saj obstaja ogromno forumov, tuji so na splošno tudi precej bolj tolerantni, ker so pač pravila drugačna in ker je večja masa in se lahko dobijo skup res samo taki, ki jih prav določena tema zanima... Kakšna bo kulinarika, odločajo njeni člani in njeni reditelji oz. pravila. Administratorji so jasno in glasno večkrat povedali, da jim je takšna všeč in ker je obiska iz leta v leto več, so lahko upravičeno ponosni. Vsem ne more bit všeč in zato si nihče ne žene k srcu, če kdo ponikne, saj pridejo novi, glavno, da se cifra veča, prvo pravilo kapitalizma;). Očitno imamo pač malo drugačen okus, s tem ni nič narobe, saj nihče nikogar v nič ne sili: na kulinariki je ne vem kolikotisoč uporabnikov in jaz sem samo ena od njih in se nimam za nič kaj strašno posebnega (res sem veliko pisala, ampak mislim, da me bo kmalu veliko članic ujelo in prehitelo s takimi in drugačnimi posti;) - ne vodim evidence, tak da ne vem točno, kako je s tem) Glede kulinarike nimam slabe vesti: dobila sem par lepih znanstev in precej tudi čisto fizične pomoči (recimo servis iz vaših pikic (vsak dan v uporabi), oblekice za prva 4 leta za tamalidve - ronja ravnokar pleza po meni v roza trenirkici:) in bojo znošene, obljubim, hehe;) in zame med nosečnostjo (še 1x hvala, kavbojke skoz nosim;), tv (lubi je užival ob OI), blago (veliko ga je že oblekic, dekic...), pa še kup malenkosti in nasvete, kje kaj kupit,...itd...), ampak vseeno mislim, da sem sem tudi nekaj dala in zato vsaj administratorji zaradi mene zagotovo niso na minusu, torej so računi čisti.
anamarija1 je napisal/a:

Veri, lepo te je ponovno brati,  tale tvoj otrok pa bo specialen, moja mami je tudi rojena 17.1.

Hja, če bo zdržala do 17. potem bo vsekakor specialna - pa tudi sicer - kaki pa naj bojo otroci normalni ob takih utrganih starših Je pa fino pri otrocih - taki pozitivci, hehe, se počutim ko riba v vodi:)

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. dec 2008 10:44

Prosim, če mi kdo napiše, kdo spada v elito in kako se to prepozna. Lahko mi napiše tudi na ZS in dajem besedo, da o tem ne bom govorila drugim.

Se mi pa zdi prav, da je urednik opozoril, kaj spada pod recepte.

Ne vem, kako je vem, mene bi užalostilo, če bi se potrudila, da bi napisala recept, potem pa bi mi ga nekdo skritiziral. Če se mi ne zdi v redu, ali je včasih tudi malce " hecen", se vsakega komentarja vzdržim.Objava recepta  po moje namreč ni namenjena kritiki za vsako ceno.

F r i n a

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

18. dec 2008 11:42

Ja Lučka52,kot ,da bi vprašala namesto mene.Namreč že nekaj dni se sprašujem,kako res nekaterim res veliko uspe napisati med delovnim časom? In res kako lahko potem debatirajo o nizkih plačah?Mislim,da tisti,ki ima 500e plače res nima še časa biti na kulinariki.Ampak to bi pa lahko spet bila kakšna nova tema.Forum ali delo le s čim se naj danes pozabavam med delovnim časom????????????? Ojoj mislim,da sem šla predaleč!!!!!!! Ali pa tudi ne???????? kriznana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. dec 2008 11:55

kriznana je napisal/a:
Ja Lučka52,kot ,da bi vprašala namesto mene.Namreč že nekaj dni se sprašujem,kako res nekaterim res veliko uspe napisati med delovnim časom? In res kako lahko potem debatirajo o nizkih plačah?Mislim,da tisti,ki ima 500e plače res nima še časa biti na kulinariki.Ampak to bi pa lahko spet bila kakšna nova tema.Forum ali delo le s čim se naj danes pozabavam med delovnim časom????????????? Ojoj mislim,da sem šla predaleč!!!!!!! Ali pa tudi ne???????? kriznana

 

Zakaj bi šla predaleč? Saj si samo vprašala, kako je nekaj možno.

Za druge ne vem, zase pa lahko rečem, da imam pač takšno delo, ki je vezano na internet in elektronsko pošto. In za povrh je delo, ki ga opravljam, tudi moj hobi, oziroma vsaj dobršen del dela. In če je moje delo brez delovnega časa in ni možnosti, da bi pred 16. uro sploh pomišljala na odhod domov, to lahko storim tam nekje okoli 18. ure, potem res ne vem, kaj je narobe, če v času, ko čakam, da drugi opravijo svoje delo, da jaz sploh lahko nadaljujem, surfam po netu, saj ga moram imeti nenehno odprtega. In da ne bo pomote - če šef stopi v sobo, stran, na kateri sem, pustim odprto, nič ne skrivam, da sem recimo na Kulslo. Ker moj šef ve, da bo moje delo moralo biti opravljeno, da so vmes faze, tako imenovani mrtvi čas, in je vseeno, ali sem na internetu za privatne potrebe, ali grem kam ven ali počnem karkoli drugega, kajti tisti trenutek, ko nastopi ključna faza, moram delo opraviti do konca. Če ga  ne bi, bi se drug dan krepko poznalo.

 

Torej imamo v življenju eni pač to srečo, da delamo tisto, kar nas res veseli, da je naše delo sicer stresno, a so tudi možnsoti za sprostitev (recimo pet dni dodatnega zimskega dopusta zaradi narave dela), in da vzamemo zakup totalno neurejen delovni čas. Ker se zgodi tudi to, da se moram obrniti in oditi nazaj v službo, čerpav sem že na pol poti do doma. In seveda nenehna dosegljivost. Ampak, kot sem rekla, jaz v tem uživam.

O plači pa ne bi. Če vsak dan naberem vsaj devet, če ne deset ur, plus občasna vikend dežurstva, ko

ne morem nikamor od doma, je tudi prav, da me dobro plačajo. In ne jamram, da dobim premalo, sploh ko se primerjam z drugimi.

 

Toliko v pojasnilo. Korektno vprašanje, kriznana, in, upam, da dovolj korekten odgovor.

Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. dec 2008 12:32

Hej, Kriznana, tudi jaz odgovarjam. Me je že nekaj strani prej ena zbodla s tem. In zakaj hudiča bi morale biti po vsej logiki v službi. Sem doma, na negi, hčerka je prispela iz bolnišnice, ker je imela hudo obliko pljučnice. Zabavno, a? Meni prav nič, trepetali smo zanjo ali bo ali ne. Ker za 3 leta starega otroka je virusna pljučnica še vedno lahko "fatalna". In doma bo še mesec dni, da si opomore, tako so naročili na Infekcijski kliniki, ja... O službi raje ne bi. Ker sem pedanatna in hitra naredim 10 x več stvari, kot kdo drug, ki cele dneve visi na čikih, kofetu ali pa po pisarnah opravlja. JA, pri nas je to še možno. Virant tudi ni porihtal vsega, : ) Da ne govorim, o kadrovski politiki... Mislim, da so zadeve tako "gnile" v osnovi, da slabše ne more bit. Na drugem oddelku so pa na službenih izhodih ipd. Skratka, folk svoj delavni čas prebluzi. Da ne govorim o šefih. Pa o raznih "kronah" in pijancih, ki so zaposleni in vlečejo kar lep denar. Ja, sem spet kritična. Govorim pa iz mojega doeta, ne iz pripovedanih zgodbic... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 18. dec 2008 12:37:26

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. dec 2008 12:50

Sama ima precej podobno situacijo kot mamamia. Imam svojo pisarno, v kateri imam svoj mir, lahko poslušam muziko, malicam...Tudi sama moram imeti internet stalno odprt. Delo ni vezano na posamezen dan, mora pa biti končano do roka zaključka projekta. To je vse. Kako si boš delo razporedil čez dan, ni pomembno. Kdaj prideš in kdaj greš, tudi ne (okej, neki okviri so, to je jasno). Noben te dnevno ne kontrolira, na tedenskih sestankih pa vsak posameznik osebno predstavi delo, na katerem bo delal in mora na naslednjem sestanku tudi pokazati rezultate. In če jih ni, je potem to zelo slabo. Dela se na medsebojnem zaupanju, ki se ga ne izkorišča. Slabost je le v tem, da dodatno delo in nadure niso plačane, plača pa glede na količino vloženega dela tako-tako, pač javni sektor. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. dec 2008 13:03

Pravzaprav je med nama edina razlika v tem, da si jaz precej veliko pisarno delim s šestimi sodelavci, in da je delo strogo vezano na dnevne roke. Ostalo pa sva v istem košu.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti