Kakšen čaj pijete

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. nov 2008 11:18

No, tudi sadni čaji iz čajnic in podobnih trgovin imajo dodane arome. Vsaj nekateri zanesljivo.

Zeliščni čaji domači, lastna pridelava, nabiranje, sušenje,....itak.

Sadni komaj kdaj, v službi kakšni limona/pomaranča/cimet, v vrečkah. V službi je pač pomembna tkočina, ne užitek, kompromis med možnostmi/časom/namenom..... Kupljeni so večinoma preintenzibvnega okusa.....in s preveč kisline, so pa dobri mrzli/hladni, vroči so za moj okus zanič.

Zeleni z mlekom (kar zgražajte se, me ne moti)...v službi, rahel, ena vrečka na pol litra vode, lahko tudi črni z mlekom, v enakem razmerju....

Niso vsi čaji v vrečkah slabi, sploh ne, samo poznati jih je treba.

Doma pa, kakor kdaj....zbirka velika....črni s svežim ingverjem, recimo....ali z začimbami za spekulase.....

Nikoli dokončana zgodba....v tem je čar....

 

 

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. nov 2008 11:20

Za zajtrk zeleni čaj , čez dam pa en do dva litra mlačnega sadnega (imam čajnik na robu mojega špargerta na drva, da ohrani temperaturo) - šipek, hibiskus, suha jabolka, ali zeliščnega - meta, melica, ožepek....malo mešano pač. Sicer pa obožujem prave zelene in črne čaje,moja najljubša aroma je bergamotka (Eary Grey). mamaF - Mojca

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

20. nov 2008 11:28

Večinoma čaje iz čajne trgovine v Stari Ljubljani oziroma Cityparku (ogromno okusov (zeleni, črni, beli, rdeči, sadni) in namenov :)), drugače pa tudi kakšnega iz vrečke.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

20. nov 2008 11:45

Zadnje čase sem veliko pila otroški zeliščni čaj Lumpi, ki sem mu dodala med in limono. Sicer pa imam najraje Irish cream z malo mleka. Mmmmmmmmm :) sara

neznan uporabnik

20. nov 2008 12:56

Kombiniramo zeliščne čaje in sadne čaje. Samo sadni čaji so nam preveč močni - npr. nekaj mešanic: 1 x Sadni čaj (gozni sadeži, pomaranča, rdeča pomaranča, marelica - marakuja) + 1 x šipkov čaj+ 2 x narodni čaj + limona 2 x šipkov čaj + 2 x poletna svežina (1001 cvet) + limona 2 x planinski čaj + 2x meta + limona Količine so napisane v čajnih vrečkah in zadostujejo za cca 1,5 l vode (imam tak vrč). Tak doma zmešan pa za razne želodčne težave, napenjanje.... malo kumine, malo janeža , 1 x kamilica l.p. tedi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. nov 2008 13:02

kamilični z limoninim sokom, meta, melisa, pa tisti konfekcijski Winter dream, Magic moment in podobno, so mi zelo všeč.

LP

cervus

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

20. nov 2008 13:11

Večinoma pijem zeliščne čaje, vendar s količino ne pretiravam (skodelica do dve na dan). Ponavadi si ga sladkam z žličko medu, s čistim sladkorjem pa nikoli. jedert

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

20. nov 2008 13:30

Zame je planinski čaj še vedno zakon! Ali pa Brain Power (mislim da Tekkane). tanca

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

20. nov 2008 14:23

Lani v tem mrzlem času sem imela službo, kjer smo delali zunaj in smo imeli več pavz za čaj - zato da nas je malo pogrelo. Pili smo v glavnem sadni čaj iz filter vrečk in moram priznati, da jih še sedaj niti videt ne morem. Nasploh filter vrečk ne maram preveč. Moja strast je nabiranje zelišč, tako da čez leto naberem tiste glavne za določene tegobe. Je pa treba pazit, nekatera zelišča niso za vsakodnevno uporabo, nekatera pa se lahko pije vsak dan - to je pri nas šipek in bezeg. Kakšno leto se zgodi, da nabranih zelišč ni dovolj, takrat tudi jaz prisegam na kupljeni planinski čaj. Moj trenutno najljubši čaj je sledeči: lupina jabolka (seveda domačega, neškropljenega), limonina lupinica (če so ekološko pridelane, drugače ne), malo svežega ingverja in košček cimeta v skorji (sem vzela v naznanje pred kratkim aktualno debato, da cimet v večjih količinah ni O.K.). Vse to dam v steklen vrček in prelijem z vrelo vodo. Cimet in ingver je itak zmagovalna kombinacija, ki se obnese v čaju, sladoledu in sladicah. Zelo so mi všeč tudi pravi čaji, predvsem zeleni. Za opravke v Ljubljani imam že na spisku obisk čajne hiše... tigris

mtta  

član od: 1.11.2008

sporočila: 2

20. nov 2008 14:30

Meni so zeliščni čaji najboljši. Še toliko boljši, če zelišča sama naberem. Zato kakšen nasvet za mešanico čajev naših mamic in babic vedno rada preberem. Tega pa ni prav veliko na spletu. mtta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti