Kaj kuhati bolniku

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 15. nov 2008 22:12 | ogledi: 2.381 | odgovori: 5

Ker ste že večkrat pomagale se tudi tokrat obračam na vas.

Babi je bila pred dnevi na ginekološki operaciji, sedaj pa ima težave s prebavo, saj ne more na blato, ampak jo samo napihuje. Dobila je sicer neke zadeve, vendar napihnjenost, kar ne mine. Zaradi tega je začela tudi zavračati hrano in tudi pije težko.

Zanimajo me vaše izskušnje, ter kaj naj skuham, da bo spet dobila moč.

lp,

anitram1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. nov 2008 22:30

Pater Ašič piše, da napihnjenost ublaži čaj iz kamilic, janeža, kumine, mete in rmana.

tulka

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

16. nov 2008 7:34

anitram1, najprej ti naj izrazim občudovanje, da tako skrbiš za babi. Tudi meni se je to dogajalo po neki drugi operaciji, vendar so mi že v bolnici začeli dajati injekcije proti vetrovom in se je po nekaj dneh stanje umirilo. Predlagam ti, da se ponovno posvetuješ z zdravnikom, babi sedaj res potrebuje tvojo pomoč. Najslabše bi bilo, da bi sedaj nehala jesti, tekočina pa je še bolj pomembna. Babici pa želim veliko volje za čim hitrejše okrevanje! ursula-ce

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

16. nov 2008 7:39

Tudi sama imam pogosto težave z napihnjenostjo in zaprtjem. Najbolj mi pomaga topel donat na tešče. 2 - 3 dcl hitro popiti, ne po požirkih. Lahko potem tudi še pred obrokom po en dcl. Ampak meni običajno ni potrebno. Kar učinkovito je tudi laneno seme, ki ga damo npr v jogurt.1 - 2 žlici. Vsekakor pa veliko tekočine! zvezda01 Sporočilo je spremenil(a) zvezda01 dne 16. nov 2008 07:41:42

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

16. nov 2008 9:45

Meni pomaga, da zvečer v kefir ali kislo mleko narežem suhe slive in dodam dve žlici lanenega semena, to premešam in pustim čez noč kar na pultu. Zjutraj to pojem in je okus kot bi jedel "Activio". Lp zoja2

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. nov 2008 10:22

Po operaciji pride pogosto do tezav z odvajanjem, so pa v tem primeru neprimerna odvajala, ki vsebujejo netopne vlaknine (laneno seme, razne suhe fige in slive, ovseni kosmici in podobne stvari - ta so namrec na mestu pri ljudeh, ki imajo tezave z odvajanjem zaradi "lenega crevesa"). Tvoja babica naj veliko pije (in ce recem veliko, tudi mislim veliko - 2 litra tekocine minimum), to tekocino naj si razdeli tako, da bo ves cas po malem nekaj srkala. Nikakor ne sme priti do dehidracije, ker to samo poslabsa stanje. Lahko ji skuhate kaksen odvajalni caj, lahko vzame tudi kako odvajalo, ki se ga dobi v lekarni (Dulcolax ali Portalak), Donat na tesce (steklenica naj bo pred tem cez noc odprta, da grejo mehurcki CO2. Svecke za odvajanje bi bile tudi na mestu. Ce vse to ne pomaga ali ce bi prislo do hujsih bolecin ali krcev, mora nujno do zdravnika, ker vcasih ne gre brez klistiranja, kar pa morajo narediti v zdravstveni ustanovi (ZD ali bolnisnica). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti