Moj vrt

Katra_se_matra  

član od: 23.2.2016

sporočila: 4

16. mar 2017 12:03

Prosim za nasvet:   imam majhni gredici z mešanimi posevki: pridelam  solato, korenček, kolerabico, zeleno, por, peteršilj, redkvice, jagode. Imam tudi nekaj dišavnic. Zaradi težav s hrbtenico si bom verjetno morala omisliti visoki gredi, vendar želim obdržati  naraven videz vrta, zato sem pomislila na visoko gomilo ali rajši dve, ki ne bi bili preveliki.

Na internetu sem našla  informacije o gradnji gomile, a me zanima, ali ima kdo izmed vas dobre izkušnje o tem, kako razporediti rastline na njej. Hvala.

Katra_se_matra

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

16. mar 2017 12:33

Pozdravljena,

pri nas vsako jesen pripravimo gomilo tako, da damo na dno veje, fižolovko in odmrle rože iz oken. Čez vse pa nepreperel kompost. Pomladi na tako gomilo posadimo buče in kumare obnese se zelo dobro. Je pa veliko plevela.

Veliko uspehov.

marjanaj

Katra_se_matra  

član od: 23.2.2016

sporočila: 4

16. mar 2017 12:40

Hvala, marjanaj. Buč in kumar nimam, rada bi gojila tiste vrtnine, ki sem jih do zdaj (solato, korenček, kolerabico, zeleno, por, peteršilj, redkvice, jagode,  dišavnice), zato me zanima, kako jih razporediti od vrha gomile navzdol, verjetno ni vseeno.

Katra_se_matra

Katra_se_matra  

član od: 23.2.2016

sporočila: 4

16. mar 2017 14:25

Hvala, MiriBon.

Katra_se_matra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. mar 2017 17:06

Tudi tukaj boš našla nasvete.

rimljanka

Katra_se_matra  

član od: 23.2.2016

sporočila: 4

16. mar 2017 18:07

Rimljanka, hvala za povezavo, nasvetov je še pa še.

Katra_se_matra

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

18. mar 2017 21:48

Polovico mojega vrta bi letos pustila neobdelanega, oz. bi ga pustila počivati, ker enostavno ne zmorem več vsega dela. Vem, da lahko posejem nekatere rastline, ki se kasneje spodkopljejo za zeleno gnojenje.

Imam pa tudi nekaj kokoši,  letošnja pridobitev, pa me zanima ali je morda pametneje posejati kaj zelenega, da bi se lahko kosilo in dajalo kokošim. Kaj bi mi svetovala kakšna napol "kmetica", ker nimam  pojma? Jajčpka bodo tako gotovo še okusnejša.

Imam pa še vedno svojo najljubšo visoko gredo, hvala bogu, ta me res ne izmuči in jo zlahka obdelujem. Morda bom celo popolnoma opustila vrtnarjenje na tleh in tudi v vrtu postavila visoke grede. Tako kot ti Kartca. Ti jo res priporočam.

kara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. mar 2017 22:15

Kara, daj posadi koruzo, boš imela krmo za kokoši, pa celo poletje boš imela mir, jajčka  pa lepo barvo! Seveda tudi kaj trave, če se prosto pasejo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

20. mar 2017 6:23

Jaz bi ti svetovala tržaški solatnik.Ga lahko kosiš ali režeš. Je lahko na vrtu tudi dve sezoni.Ne vem Trixi  s koruzo je dosti dela in je požrešna za vodo. In prej izčrpa zemljo.

Pa tele moderne kokoši celih zrn še jest ne morejo.

Lahko tudi deteljico.Lahko je hrana za kokoši  ali pa pokošena kot zastirka ostalim rastlinam.

 

 

Anemiilat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti