"enoletne" vinjete

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. nov 2008 11:43

Hmmm, kdo na račun koga profitira? Tako razmišljanje te bo spravilo še v bolj slabo voljo. Kaj naj pa mi, "provincialci" rečemo? Vsakodnevne uporabe avtoceste in takih in drugačnih obvoznic, ki v ta rang spadajo nimamo, v službo se skoraj vsi iz naših vasi vozimo po lokalnih cestah (ker drugih ni), pa je skoraj vsak avto opremljen z vinjeto. Zakaj? Ker jo rabimo tudi, če se v Ljubljano, Koper ali kam drugam odpravimo magari samo dvakrat letno po avtocesti in enkrat letno na dopust....in še parkrat letno na izlet. In ker uporabo avtoceste (občasno ali redno) štejemo v zakup, med ostale potne stroške, stroške udobja lastnega prevoza. Sicer pa lahko nekaj prihraniš tudi tako, da se tistih 300 m v službo ne pelješ z avtom. Pešačenje je zdravo. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 12. nov 2008 11:43:51

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. nov 2008 11:45

Jaz bi tudi imela svoj lastni  športni dvosed pa če magari zato kupim 4 vinjete .

Vendelina Jr. ima v tistem, kar je napisala (z izjemo angleškega stavka, ki ga ne razumem) zelo prav. Issi, saj verjetno  ti kje drugje prišparaš, kjer neljubljančani ne moremo. Tako grozno drage zaenkrat   tele vinjene res niso. Po drugi strani so se pa Ljubljančani, in seveda mi z njimi, leta dolgo vozili brezplačno, to je pa tisti napol poln kozarec, o katerem piše Jasna, a ne ?

Cila

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. nov 2008 11:53

Issi, če torej ne potrebuješ obvoznice ne kupi vinjete. Pa se pelji z moževim avtom po cestah, kjer je vinjeta potrebna.

Meni so vinjete zakon. Ne vidim popolnoma nobene slabe strani.

Mi smo 35 € že zdaaaaaaavnja "prinesli not". Gneče na cestninah ni. Mislim, da so super uredili datume. Ko poteče trenutna vinjeta, kupiš novo in jo imaš eno leto - se motim???

Vinjete so pač novost pri nas. In še nobena novost ni minila brez nezadovoljstva. Ampaj, jaz jo podpiram . Če uvedejo še kakšne tedenske, bo to le še plus za turiste in naše sosede.

MM

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. nov 2008 11:58

RadaJem je napisal/a:
Ne vem, Issi, meni se zdi tvoje jamranje malo smešno. Živiš v Ljubljani, imaš ljubljansko plačo, lahko si privoščiš športni dvosed za v službo in kofetkanje, pa ti je težko dati tisti denar za vinjeto. Ne vem, če se zavedaš, da nesubvencionirana mesečna vozovnica za LPP stane skoraj enako kot polletna vinjeta. Samo v razmislek. RadaJem

 

Kot bi mi brala misli... jaz sem v vsakem primeru zagovornik vinjet, ker jo potrebujem dnevno. Zaradi službe in tudi privatnih zadev. Če nebi bilo vinjet, bi tako porabila veliko več denarja in predvsem ČASA, kar je pri sedanjem tempu življenja vsekakor pomembno. Tako da... nekateri imate pa res preveč časa, da se obremenjujete s takšnimi malenkostmi. Issi zamera gor ali dol...

Lep dan in veliko se smejte

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

12. nov 2008 11:59

Ja tudi jaz bi imala dvoseda.........saj se hecam .Pri nas imamo dva karavana in samo na enem vinjeto,ker jaz se v službo vozim po lokalni cesti,mož pa po avtocesti.Če slučajno oba isti dan hočeva na avtocesto,ima mož možnost uporabiti staro avtomobilsko cesto in problem je rešen....zakaj panika,sploh če sta pri hiši dva avta . Doma smo na Dolenjskem in se na Primorsko odpravimo skoraj vsak mesec,tako da smo jo tudi mi že zapravili. petardica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 12:03

Pa je ne misliš, da se bo kdo ukvarjal s tem, kako ti prideš in koliko m obvoznice prevoziš? Prevoziš jo in to je dejstvo. Pika. In za to plačaš vinjeto. Simpl. In tudi, to, da greš na morej z dvema avtomobiloma, nobenega nič ne briga, to je tvoja izbira. In če je ne bi želela kupit, bi pač našla način, da je ne bi. Ko je želja in volja, so vse stvari izi, : ) (pa čeprav bi za to uporabljala javni prevoz...). Jaz nič ne pizdim, vinjeta mi je v olajšanje, če se peljem kam dlje. lidka [sonce]

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. nov 2008 12:06

Dva avta, dve vinjeti, peljemo se kadarkoli hočemo s katerim koli avtom, po kateri koli cesti.  Za 70 evrov na leto, akr je malo, glede na to, da se mi ni treba ukvarjati z iskanjem stranskih cest.

Imeli bi avtoceste, pa se ne vozili o njih, kaj šele za pavšalno plačilo?

Ne razumem. Če je denar za športnega dvoseda, je tudi za nalepko. Če gre zgolj za princip, nalepke pač ne kupiš in se voziš po cestah, na katerih vinjeta ni potrebna. In je vsaka razprava odveč. Tudi pri nas jer športni dvosed v garaži, pa ima dve nalepki, slovensko in avstrijsko. Se že ve, zakaj.

Je pač tako, da vsak ukrep nekoga nekje zadene. Tokrat issi, naslednjič bom morda na vrsti jaz.

Mamamia

mamamia

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

12. nov 2008 12:15

No, pa je le resnična tista o slovenski foušiji. Le zakaj ste se vse zapičile v dejstvo, da je moj avto dvosed? To sem omenila le zato, da je jasno, da ga uporabljam sama in resnično se resnično ne vozimo z njim na izlete (smo pač štirje v družini). V vsakem odgovoru pa se že v prvem stavku avtorica zapiči v to dejstvo... Zanimivo. In kje piše, da je nov? Da vas vse potolažim; ni nov, in vreden je borih 6.000 €, stavim da je avto večine od vas tule vreden več. Morska medvedka, kot sem omenila, se po obvoznici peljem 300m, ker drugače ne morem priti v službo, mamaF, kje sem omenila, da je to celotna moja pot v službo? In glede javnega prevoza; Vendelina, ti ki si ljubljančanka (kolikor mi je znano), mi razložiš, koliko časa je potrebno z avtobusom od recimo Slovenčeve ceste do Stegen) Zračne linije je dva km, koliko časa potrebuje javni prevoz upam da veš, peš je pa bistveno dlje, ker kot vemo, se ob obvoznici ne sme hoditi peš. Issi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 12:28

Issi, jaz ti nisem fouš ničesar. Ne starega avta ne nič. Se mi zdiš fajn punca. Ampak, daj no, zdaj ga pa fino mimo biksaš. Jaz sem sicer mislila, okej, punca se zdaj fino zabava, malo žlahtno provocira z eno princestasto držo, me se pa tule nekaj zaletavamo....in, a veš, me je imelo, da bi ti čestitala za kronsko "potegaviščino" na forumu. Ker se mi je zdela bravurozna, Zlasti zaradi tega, ker sama nisem tolikanj freh, da bi kaj takega naredila. Ampak vidim, da ni šlo za potegavščino, ti v resnici tako misliš. Skratka, nič humorja, ti se v resnici čutiš blazno žalostno, ker moraš kupiti vinjeto. Veš kaj, ko boš naslednjič na pumpi, kupi še robčke, ker tole bridkost bo treba pa res s solzami splakniti..... Mislim, pa kako pa razmišljaš? Da boš plačevala samo tisto, kar v resnici uporabljaš? Okej, kaj je naslednje na tvojem listu? Se ti bo dvignil pritisk, ker je treba plačevati prispevke in davke, pa ne uporabljaš vsega, kar se s tem financira? Pa punca, ti si bolj radikalna kot Bush in ekipa in tole zadnje ni bil kompliment... Kako se pride od Slovenčneve do Stegen - brez vinjete po isti špuri kot mestni pothniški promet, je pa res, da ni treba prestopati.....Lahko si pa tudi v kontra smer pa malo v Savlje, da si še malo podeželje ogledaš.... Aja, pa lahko greš še v smer Kamniška, Drenikova, zaviješ na Verovškovo, od tam na Aljaževo inevotigana, si že bo železnici in potem v lahnem drncu v Stegnah..... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 12. nov 2008 12:37:16

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. nov 2008 12:54

No da te malo podprem Issi. Tudi v trgovini plačamo samo tisto kar zmečemo v voz , a ne ? Za ceste na splošno pa itak že plačamo pri registraciji, pa ne vemo kam gre ves ta denarv resnici. Zakaj potem ne bi tudi avtocest plačevali po dejanski porabi. No sedaj pa mene pošinfajte, sam nimam dvoseda in ne kabria, pa ne terenca. Skratka nč fovšije vrednega. Danes sem pa že skoz na cest. Brihta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti