Radar!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. nov 2008 14:40

Evo, Rimljanka, ravno to sem tla napisat, poškodbe so lahko hude že pri 50 na uro. Sama se skušam držati vseh omejitev, če pa slučajno imam hitro nogo, ne bi vedela, imam namerno avto s švoh mašino in malo konji. Grem raje v klanec malce počasneje in z nižjo prestavo, kot da bi nekje na ravnem pritisnila na pedalko. Izpit imam od leta 92 in me še nikoli niso ustavili policaji, vsaj ne zaradi kršitve PP. Sem pa dobila plačilni nalog za skakanje čez cesto, sem ga plačala brez kakršnega koli ugovarjanja.

Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. nov 2008 14:58

že dooolgooo let je tega, ko sem se s svojim "kalimerotom" (fiat126), peljala k žlahtovki na klepet - bil je prelep poletni večer okrog 21,30 - pot me je vodila mimo osnovne šole, omejitev je bila 40 in peljala sem toliko ali mogoče celo kakšen kilometer na uro manj, ko je iz teme pred avto skočil fantič star nekaj več kot pet let (z očkom sta šla naproti mamici, ki je delala do 22-ih). Fantka sem zadela, s tem, da je v bistvu samo padel, saj sem v trenutku ustavila - videti ni bilo nobene poškodbe, vendar sem kljub temu vztrajala, da moramo v zdravstveni dom, potem so seveda poklicali policijo itd itd....  Ne morem opisati, kakšna je bila moja reakcija potem, ko sem dala skozi vse te "formalnosti"- tresla sem se kot šiba na vodi in jokala kot dež in mislim, da nisem zatisnila očesa tisto noč.

Naslednji dan sem šla dečka obiskat, mu nesla neko veliko igračo in čokolado in dečko je imel, kljub temu, da prejšnji večer ni bilo nič videti, na glavi ogrooomnooo buško - bil pa je živahen in vse skupaj je minilo brez posledic Vse drugače bi pa lahko bilo, če.....

 

Zato res velja upoštevati omejitve, saj tisti znaki tam niso kar tako, sami sebi namen. Vsemu napisanemu navkljub pa moram priznati, da po avtocesti včasih potegnem več kot tistih 130, človek se še zave ne, kdaj je kazalec na 150

rrr

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

12. nov 2008 15:42

Mislim, da denarna kazen, ki jo moramo plačati ni nič v primerjavi s tem če se kaj zgodi. Nesreča je vsekakor veliko dražja izkušnja, ki pa žal ne udari le po žepu, ampak veliko globje. Zato bi jaz kar molče plačala kazen in to vzela v zakup za mojo hitrost. Presneto drži, da ko se nekaj zgodi se zgodi z določenim namenom. Pomisli kaj bi se lahko zgodilo, če bi ti v tistem trnutku nekdo stopil na cesto..... Mislim, da je občutek krivde po povzročeni nesreči, pa če tudi bi pešec prečkal cesto izven prehoda in bi bil "sam kriv" veliko težje breme kot je udarc po žepu. Pa še to na denar, ki ga boš plačala za kazen boš kar hitro pozabila, pa bi tudi hito pozabila , da si zaradi težke noge nekomu otežila, ali pa celo vzela življenje??????? patka Sporočilo je spremenil(a) patka dne 12. nov 2008 15:54:24

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 15:47

Tega s 130 jaz nekaj časa nisem čisto razumela, potem mi je pa znanec, ki je njega dni delal na sodni medicini, njegova žena je pa še vedno tam v službi, povedal en "sodnomedicinsko-obešenjaški" izrek, ki gre takole: "Janez in Franci sta se peljala 140 na uro na AC in sta pri tej hitrosti imela prometno nesrečo. Vozila sta avto višjega cenovnega razreda, skratka airbagov je bilo toliko, kot jih je šlo notri. Janez je bil privezan z varnostnim pasom, Franci pa ne. Ob nesreči je Franci zletel iz avta in reševalcem so ga dali v vrečo. Medtem pa je privezani Janez zgledal "kot živ". Ampak je bil v resnici mrtev, zaradi tega, ker je energija pri trku povzročila natrgnine na aorti in do takrat, ko so prišli reševalci, je zaradi notranje krvavitve umrl" Skratka, sile, ki nastanejo zaradi energije, ki jo ima bruto masa avtomobila pri kvadratu hitrosti ulomljeno z dve, so take, da jih pri hitrosti, ki je višja od 130 km/n niti ne vem kakšni airbagi ne morejo več omiliti. Te sile so smrtne. Fizika deluje tudi na tiste, ki je ravno ne ljubimo pretirano. Razmislite o tem. In namesto "težke noge" je mnogo bolje imeti seksi nogi za lepe čeveljce.... Vendelina jr.

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. nov 2008 15:54

Kako pa pol lahko vozniki formule, ki se zabijejo z 200 na uro, preživijo, včasih celo nepoškodovani?

rokerca  

član od: 28.8.2006

sporočila: 20

12. nov 2008 16:14

Težko. LP rokerca...zoey

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. nov 2008 16:19

Formula je po obliki in teži precej drugačna od običajnih avtomobilov, moje laično mnenje, pa meni je še nekdo iz foha rekel, da pri zelo visoki hitrosti airbagi naredijo prej škodo kot koristijo. Nimam pojma.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. nov 2008 16:22

Zgodovina nas uci, da le redkokdaj (kot pravi znani ljubljanski grafit). lp, proxima

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

12. nov 2008 16:24

Brez skrbi, da pri 200 ob direktnem trku ni še nihče preživel. Drugo pa je drsenje ob varnostni ograji ali trk v kakšen high-tech varnostni "zid", ki jih na navadnih cestah ni. Nekaj c/p iz ene strani za občutek: Vozilo se bo na suhi cesti, pri hitrosti 50 km/h, zaustavilo na razdalji 14.06 m od začetka zaviranja. Vozilo se bo na suhi cesti, pri hitrosti 65 km/h, zaustavilo na razdalji 23.76 m od začetka zaviranja Vozilo se bo na mokri cesti, pri hitrosti 50 km/h, zaustavilo na razdalji 24.6 m od začetka zaviranja. Vozilo se bo na mokri cesti, pri hitrosti 65 km/h, zaustavilo na razdalji 41.58 m od začetka zaviranja. Vozilo se bo na poledeneli cesti, pri hitrosti 50 km/h, zaustavilo na razdalji 98.42 m od začetka zaviranja. Vozilo se bo na poledeneli cesti, pri hitrosti 65 km/h, zaustavilo na razdalji 166.33 m od začetka zaviranja. lp Vlado

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. nov 2008 18:39

Vendelina jr. je napisal/a:
In namesto "težke noge" je mnogo bolje imeti seksi nogi za lepe čeveljce.... Vendelina jr.
.....in jih v seksi krilcu tudi pokazati. Peš seveda, pri seksi 5 km/h, ker jih sicer še tako hud avto prav grdo skrije. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 12. nov 2008 18:40:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti