Radar!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. nov 2008 11:53

no da probam italic , bold , underline , pa bo kar bo LP, R.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. nov 2008 11:53

hej, superca. Hvala proxima. Jaz imam explorer. LP, R.

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. nov 2008 11:54

Omejitve na cestah so narisane prav zato, da brihtnim in ostalim voznikom ni treba razmišljati, koliko bi bila na tem mestu smiselna ali mogoča ali prijetna hitrost. Treba je namreč upoštevati razne priključke s stranskih cest, ki jih brihte od daleč ne vidijo (ker sicer beremo v črni kroniki "vzel je prednost motoristu", seveda takemu, ki je vozil 30 km hitreje, kot bi smel); pamže v naseljih, ki se še ne znajo varno obnašati; traktoriste, ki jeseni potresajo kupčke blata, zaradi katerega postane cesta drsalnica; razne mamčke, ki brezglavo letajo čez cesto v štacuno, ker se jim ne ljubi do semaforja. Pa saj so oni krivi, bo kdo ugovarjal. Kaj pa ne pazijo. In ravno v tem je catch - že mogoče, da so oni krivi, ampak bili bi še živi, če ne bi sedel za volanom nekdo, ki se mu zdi, da mora prihraniti 12 sekund (kolikor profitiraš pri enem kilometru ravne, pregledne ceste, če voziš 60 namesto 50). Uf kakšna strpnost, da se obregneš ob moj post. Nesreče s najhujšim izidiom, pa se največkrat dogajajo pri večjih hitrostih kot 60, ali pa celo v primeru vinjenosti,ali prehitevanja. Veste saj ni tako hudo, ne divjam, samo včasih mi uide noga, in res Vandelina, boljše je zapraviti denar za čeveljčke...., ko pa polniti državno blagajno. Prehitevam pa skoraj nikoli ne, razen traktorjev in kolesarje. Ne pijem pa sploh ne ( alkohola mislim ) nikoli ! Tako da, res ste pridne, ko tolk pazite na omejitve, sam ne vem ,v mojem koncu se pol bolj mal vozite. Brihta

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. nov 2008 12:15

Sama grem večkrat s kolesom skozi Črno vas, tako da si najbrž kdaj prehitela tudi mene. Ti povem, da imam veliko raje voznike, ki me prehitijo po omejitvah kot tiste, ki jih pri cerkvi ustavijo. Takrat - priznam - se mi kar smeje. Sem zaradi takih že pristala v jarku (k sreči mi ni bilo nič, tisti, ki me je tja spravil, pa tudi ustavil ni), živali se pa itak same nastavljajo pred avto. Kure.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. nov 2008 12:16

Mene pa zanima, če vedno, tudi v ovinkih, vozite po desni strani ceste. Se mi je že večkrat zgodilo, da sem se peljala s kolesom, zavijala v desno in zagledala pred seboj avto. Do sedaj sem še vedno dovolj hitro zavrla, pri tem seveda skoraj padla po cestišču in potem premišljevala, če teh ljudi v avto šoli ne naučijo niti tega, da v Sloveniji vozimo po desni strani. Veliko kolesarim, nekateri se mi čudijo, kako si sploh upam pri takšnem prometu. Takrat povem, da po mojih izkušnjah večina šoferjev pazi na kolesarje. Zato sem pa še živa in vsem takšnim šoferkam in šoferjem pošiljam riba-ribica

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. nov 2008 12:34

Tudi sama veliko kolesarim, in tubi skupaj z otroci, tako da nas je cela špura. In Petkica na kolesarje pa res zelo pazim. Ja in tudi ovinkov ne sekam, vse po pravilih, samo brzina ...no, res bom nehala nogo na gas tiščat. No, ja bom probala. Brihta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. nov 2008 13:44

Mene je hitrost skorajda stala življenja.  Takrat sem spoznala, da drži satvek iz filma Kasandrin most: bolje tri dni prepozno v Pariz, kot dvajset let prezgodaj v raj.

 

Ker imam tudi sama težko nogo, si dam duška na avto cesti. Ko je prazna oziroma ko ni tovornjakov in gostega prometa. Se da takrat tudi s policisti lepo zmenit in jo lahko odneseš z nižjo kaznijo, kot jo sprva nameravajo "opičit".

 

Skozi naselja pa se vozim v okviru omejitev, pa če se mi zdi še tako zamalo. Zaradi vsega, kar je navedla proxima, in kar sem ob nesrečah videla.

 

Mimogrede, največ težkih prometnih nesreč se zgodi na regionalnih in lokalnih cestah, ki jih vozniki dobro poznajo. In zato po njih vozijo prehitro glede na razmere in lastne zmožnosti, ker so prepričani, da jih pač obvladajo.

 

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2008 14:29

Brihta, se bo slišalo nesramno in še kako, ampka, bi enako, kot razmišljaš zdaj, razmišljala tudi, ko bi ti nekdo, ki je ocenil, da "je 60 al 65 na uro čez vas pač itak isto kot predpisanih 50", pa bi zato podrl TVOJEGA otroka, ki bi zato utrpel hude poškodbe, pa ni treba, da ravno dosmrtne. Bi? Bi res?

Dobro premisli. Res dobro premisli.

Mislim, da jih ni malo, ki bi dali čisto vse, kar imajo, če bi lahko dobili še eno priložnost. Pa je ne bodo.

Po pameti je žal rek, ki ne zaleže, treba je udarit po žepu, zelo udarit po žepu, da (vsaj eni) začnejo verjeti....

rimljanka - zasebno mnenje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 14:37

Ne, potem bi bilo: Eden je pripeljal prehitro... In bi bilo tistih 60, 65km/h prehitro, verjemi. Konec koncev, kdo smo mi, da bi sodili, koliko hitro bi bilo primerno voziti? lidka [sonce]

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 14:37

Mene bolj skrbi le to, ker se nadzorujejo lokalne ceste, avtocest pa ne. Vsaj ne v smislu prekrškov, radarji so že, samo to ni dovolj... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti