član od 20069217 sporočil
Odvisno od tega, kaj želiš pripraviti. Kotleti z zeljem.....no, ja,....a je še kaj drugega zraven?
Glej, meso lahko termično različno obdelaš. Lahko zadevo zapečeš na kakih 150 stopinjah in je stvar blazno hitro pečena. Lahko pa stvar tudi kako drugače pripraviš. Meni je zadnje čase blazno okej pečenje na nizkih temperaturah. Dam na 150, da se meso malo zapeče, potem pa lepo na 80 stopinjha, da se lepo mehča in da ostane sočno.
Kombinacije kotletov in zelja bi se sama lotila takole:
- meso bi pokapala in premazala s temnim balzamičnim kisom in posula z mletimi pinjolami,
- meso bi dala v ognjevarni pekač in sicer tako, da bi med kotlete položila tenke krhlje jabolk in rezine pršuta. Potem bi pa čez vse pokapala pe malo medu (ni treba pretiravati).
Verjetno vidiš, da v tej kombinaciji ni soli in popra - ne potrebuješ, so do sedaj naštete sestavine čisto zadosti.
To bi dala v pečico na 150, počakal, da stvar malo porjavi (kakih 10 minut) in potem dala pečico na 80 stopinj in potem tako 2 uri. In bo kuhinja dišala kot še nikoli.
Bodo tako dobre vonjave, da še zelje ne bo udarilo ven. Jaz bi ga skuhala v loncu in zraven dodala naribana jabolka (se bodo razpustila in se okus jabolk ne bo poznal, se bo pa tisti menzni vonj po zelju precej zmanjšal) in eno žlico rjavega sladkorja. Imaš lahko zadevi paraleno v pečici in loncih, hudega ne bo.... Na kuhano zelje bi dala nekaj sveže naribanega parmezana (imam v plemenu blazno veliko posnemovalcev, ko enkrat probaš s parmezanom....je vse ostalo "podn").
Če pa hočeš narediti klasiš kmečko pojedino, ti pa kaj zelo kvalitetnega ne znam povedati.
Vendelina jr.