Ali se še spomnite ko ste prvič...

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

27. okt 2008 10:21

Narod, jaz sem Neno slišala peti!!! (no, pa še nekaj jih je bilo zraven) Vam povem, da ob polni skledi mandarin, prazni steklenici izbornega vinčka in slastni črni Belgijski čokoladi prav fletno zapojčka milo pesmico (seveda v Nizozemščini)...

Ognjič

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. okt 2008 10:35

ZAČETNICA je napisal/a:
Simona men se pa zdi, da imamo vse ženske rade rože. Zakaj si jih ne bi tudi med seboj podarjale? Začetnica

 

To itak, se strinjam. Ampak tako je pač moje mnenje in niti slučajno ga ne vsiljujem drugim. Od mene naprimer nebi dobila rož- vsaj ne ob prvem srečanju.

Lep dan in veliko se smejte

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. okt 2008 10:36

Simona84 je napisal/a:

ZAČETNICA je napisal/a:
Simona men se pa zdi, da imamo vse ženske rade rože. Zakaj si jih ne bi tudi med seboj podarjale? Začetnica

 

To itak, se strinjam. Ampak tako je pač moje mnenje in niti slučajno ga ne vsiljujem drugim. Od mene naprimer nebi dobila rož- vsaj ne ob prvem srečanju.

[metuljcek] Lep dan in veliko se smejte [metuljcek]
No če se srečama mi2, mi lahko prineseš rože, zdaj ko veš, da jih imam rada prav? Začetnica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. okt 2008 10:37

ZAČETNICA je napisal/a:
Simona84 je napisal/a:

ZAČETNICA je napisal/a:
Simona men se pa zdi, da imamo vse ženske rade rože. Zakaj si jih ne bi tudi med seboj podarjale? Začetnica

 

To itak, se strinjam. Ampak tako je pač moje mnenje in niti slučajno ga ne vsiljujem drugim. Od mene naprimer nebi dobila rož- vsaj ne ob prvem srečanju.

Lep dan in veliko se smejte

No če se srečama mi2, mi lahko prineseš rože, zdaj ko veš, da jih imam rada prav? Začetnica

 

Štimčy bejbi

Lep dan in veliko se smejte

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

27. okt 2008 10:38

Šopek je čisto v redu izbira, z besedami, da je vesela, da sta se spoznali. Dodatek, ki ga predlaga Vendy, pa je seveda odvisen od prvega vtisa, ki ga anredi tašča. Če je na hece, je ok, če je bolj resnobna in zadržanega obnašanja, morda heca ne bi razumela.

 vsekakor pa s šopkom nemoreš zgrešiti, pa za kakršen koli obisk že gre.

 

Na prvem srečanju s tastom in taščo (ampak takrat še nismo vedeli, da bo to to, sem bila samo ena od punc ...) sem se ga  malce nažrla in so me peljali domov. No, skupaj smo se ga, in to potem večkrat ...

Tako da so obiski pri taščah lahko sila sproščena reč...

 

Nič bat.

 

Mamamia

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. okt 2008 10:55

Aja, pa tisto vino je bilo za tasta, ne taščo Atina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. okt 2008 11:56

Se kar strinjam s Cilo in Tulko, ampak ker ima vsako okolje svoja protokolarna pravila, je najbolj modro, da se tvoja prijateljica drži tistih iz svojega.

Obisk pri potencialni tašči (verjetno tudi pri potencialnem tastu, če obstaja) se  nič ne razlikuje od obiska pri kakšnih drugih ljudeh, ki so blizu tvojim prijateljem, zato se tako tudi obnašaj.

Če je pri vas navada, da se pri prvem obisku prinese kakšno darilce, prav, samo zelo se potrudi, da ne bo predimenzionirano, da bo minjivo - se pravi rože, hrana ali pijača pa za božjo voljo v nobenem primeru ne nosi kakšnih svojih delovnih zmag v obliki peciva, marmelad ali regratovega vina.

Pri izbiri  se drži pravila, da  darilo takrat, ko se ti zdi pa res že pretirano skromno zmanjšaš za polovico.  

Da si dobra kuharica/gospodinja bo že prišlo na dan ob svojem času, ko in če se boste bolje spoznali.

Pa nič ne sprašuj potencialnega ženina o taščinih željah in okusu.Z darilcem se boš, tako kot s svojim vedenjem predstavila in prav tako, kot si ti želiš ustvariti o svoji bodoči žlahti kar se da realno podobo, njih zanimaš ti taka kot si.

Verjetno ima bodoča tašča podobne skrbi kot ti, če je pametna, se bo pri sinu pozanimala česa ne ješ in ne kaj imaš najrajši.

Če ji ti prineseš njeno najljubše cvetje in ti ona skuha tvojo najljubšo jed, ne bosta zvedeli druga o drugi nič več kot to, da sta se potrudili za prvi vtis, no saj to pa že vesta, ne?

 

nola

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. okt 2008 12:58

Še majhna pripomba k rožam:  šopek ni vedno univerzalna izbira. Kar nekaj jih poznam, na katere "mrtve rože", kot jim rečejo, ne bi naredile pozitivnega vtisa. Pomeni, da je dobro razmisliti tudi o lončnici.

Cila

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

27. okt 2008 13:51

mamamia je napisal/a:

Šopek je čisto v redu izbira, z besedami, da je vesela, da sta se spoznali.

Se strinjam s tem, dodala bi še, da sama nebi izbrala kakršnekoli rože, ampak npr. 3 cvetove vrtnice z malo zelenja. Vsa ostala darila so mi nepotrebna, zadostuje le cvet in nasmeh. anka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. okt 2008 14:25

Jaz bi tudi, če že, raje lončnico dala (tudi dobila) kot šopek. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti