V trst po otroška oblačila

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

22. okt 2008 19:48

Malo smo o Trstu - tudi o Mirelli razpravljali že lani... http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8815 Je bila pa ta opevana Mirella z zadnjem letu ene dvakrat zaprta s strani finančne policije, ker niso izdajali na blagajni računov in od kar jih morajo izdajati, so se malenkost dvignile cene (tako mi je povedala sodeloavka, ki kar pogosto nakupuje tam). Je pa s to Mirello tako - če prideš tisti dan, ko dobijo blago, lahko zelo veliko dobiš, ali pa greš ven s trgovine z dolgim nosom, ker nimajo nič. Jaz sem bila parkrat tam in sem kupovala v glavnem za svoje otroke. Cene so za otroke res ugodne, če pomisliš, da majhen otrok v enem letu vse preraste in kvaliteta oblačil je kar solidna glede na nizko ceno (cca. 5-6 € kavbojke in hlače, 3-4€ majice, 6-9€ trenirke). Je pa vsa tekstil, ki ga prodajajo pri nas v Clarku in še v mnogih trgovinah v BTC-ju iz tam, oz. ga mogoče oboji dobijo iz istega vagona s Kitajske. Se da pa otroke po mojem mnenju zelo ugodno in kvalitetno obleči tudi v Hoferju in Lidlu. Tudi tam sem že kupila otroške kavbojke za 5€. In prav nič jim ne manjka! Mijan

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

22. okt 2008 20:01

V trstu sem bila spomladi in grem v soboto spet. Spomladi sem bila z busom (bilo organizirano), sedaj pa gremo prijateljice same z avtom. To skladišče je blizu obale in blizu želežniške. Ko stopiš v njega te že malo mine, ker je toliko ljudi (veliko tudi slovencev) in toliko cunj na kupu...., ko pa malo pregledaš, najdeš marsikaj.... Normalno, da ni vse za kupit, se pa najdejo tudi kvalitetni in moderni artikli - primerljivi cunjam v naših trgovinah, le da precej ceneje. Ne smeš takoj obupat, moraš si vzeti čas in stvari pregledati. Za 5 eur sem kupila zgornji del trenirke na zadrgo - kot jopa, na hrbtu ima tudi tiste srebrne kamenčke in srebren potisk, ki pa se pri pranju v pralnem stroju niso odlepili ali uničili...... Pri kitajčkih pa tako: malo mešano, nekaj poceni, nekaj malce manj poceni, vendar glede na to, da grem v soboto spet..... No, pri kitajčkih sem kupila ene svetle kavbojke (niso na zvon in niso na korenček, so ravne), ki jih zelooo rada nosim in so bile 10 eur, ene temne kavbojke pa za 17 eur s pasom. Mislim, da je pri nas že kar redkost, da dobiš kavbojke pod 20 eur.... No, jaz grem še v Trst, vsak pa ima seveda svoje mnenje.... tanyči

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. okt 2008 20:01

Je res, da je v Clarku in,... kar je že Mijan povedala itak kitajska roba. jaz grem h kitajcem po kak jeans, ene kavbojke si kupim kao boljše in ostale pri kitajcih. za otroke pa absolutno ne priporočam nakupa pri kitajcih, ki je roba katastrofa in je ne bi imela niti če bi mi jo dali zastonj. Za Mirello sem že ful krat slišala, ma še nisem šla pogledat, naslednjič moram it videt kaj imajo. moja kolegica je rekla, da je bla z možem not in ji je on rekel, da tako uboga pa nista, da bi tam kupovala, češ, da kakšna je roba, pol pa gre k mami in ji reče, da ki dobro majico si je kupla in reče mama da je iz Mirelle. Zgleda da se najde kaj dobrega, moram it pogledat. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

22. okt 2008 20:07

Ja, v skladišču se najde, vendar si moraš vzeti čas in malce poiskati... dobre cunje pa ponavadi najprej opaziš v rokah drugih kupovalk -pa pač vprašaš, kje je tisto pobrala, kar si ogleduje :) tanyči

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. okt 2008 20:09

Mijan je napisal/a:
Je pa vsa tekstil, ki ga prodajajo pri nas v Clarku in še v mnogih trgovinah v BTC-ju iz tam, oz. ga mogoče oboji dobijo iz istega vagona s Kitajske. Mijan
Približno nekaj takega bo ja... Slovenski trgovci verjetno ne nabavljajo v Mirelli, kot ste nekatere pisale, ampak pri grosistih, ki ta oblačila kupijo na Kitajskem. Eno od takih skladišč - nekaj takega kot npr. BTC, le da gre za prodajalce na debelo, je npr. v Napoliju. Nekateri trgovci (tudi iz Slovenije) grejo tja že zvečer, da so zjutraj prvi, ko trgovci odprejo vrata. Menda se je treba kar namučiti in pogosto imeti kakšne veze, da dobiš dobro robo. Cena pa je odvisna predvsem od količine, ki jo vzameš - npr. za 50, za 100, za 200 kosov hlač je cena različna. Od tu so torej tudi razlike v ceni (verjetno je jasno, da slovenski trgovec ne more nabaviti toliko kosov oblačil kot npr. Mirella), druga razlika pa nastane zaradi povpraševanja. Pred leti, ko še ni bilo toliko vseh nizkocenovnih prodajaln, so imela ta oblačila pri nas kar visoko ceno, z večanjem konkurence pa se cene nižajo. Seveda je odvisno tudi na kakšnem "glasu" je trgovina. Npr. ljubljanska first lady je to robo prodajala po vrtoglavo visokih cenah finim strankam, pa je vedno vse prodala. No to je že druga zgodba.... matilda

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. okt 2008 21:35

Sicer ni čisto za ta naslov ampak..

Ali katera ve , ali je v Kiku možno dobiti za zelo velike otroke. Mislim podaljšane hlače ali dolge rokave...

Imamo blazne težave . ker ne najdemo hlač , ki bi bile dovolj dolge za 13 letnico, časa pa običajno nimamo cel popoldan, da bi lahko obšli več trgovin. Se pravi za suhe in z dolgimi nogami????

 

hvala

mizarka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

22. okt 2008 23:57

ko grem domov s faksa vidim dosti krat pred mirello kitajce s polnimi vrečami ki se vračajo nazaj v svoje štacune ;) tolko o kitajcih v trstu...je pa res kar pravijo nekatere od vas, veliko butikov nakupuje v mirelli in preprodaja to robo za 4x višjo ceno pri njih...preverjeno! ena od teh je trgovina v portorožu, blizu mini golfa in teniških igrišč... sem se pa ravno včeraj smejala, da čeprav sem vsak dan v trstu nisem še nikoli šla v mirello...fantova mama pa nonstop tam nakupuje in roba ni ravno nekvalitetna. ycrna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. okt 2008 8:52

mizarka ja boš dobila,samo vrečko živcev in malho potrpljenja zraven vsaj jaz sem za sina našla pa roke dooolge kot ponedeljek je pa res,da moraš malo najprej naokrog,potem pa poiščeš,vsaj pri meni je trajalo za hčeri pa sem zelo hitro našla,samo oni dve sta po standardu vse sem že oprala in je super je pa res da moraš malo pogledati kvaliteto,ker ni vse zlato kar se sveti anaeva

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

23. okt 2008 8:55

Hedonist, podpišem se pod tvoj post. Erica, žal mi je, da te vsako mnenje, ki ni po tvojem okusu tako vrže iz tira. Drugič napiši, da ne želiš debate na forumu ampak izključno odgovor na tvoje vprašanje! Sorry kruhy

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

23. okt 2008 8:57

Mizarka, V Kikotu boš težko še kupovala za 13-letnico. Jaz imam 11- in 9- letni hčerki pa tu in tam še najdemo kaj v Okaidiju, malo v New Yorkerju, malo v HM-ju, drugače pa nakupujem kar po športnih trgovinah, ker sta obe športnici. kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti