Kaj danes delamo?

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

10. okt 2008 12:03

Sedaj ste me spomnile na moje ihtenje,ko sem še hodla v službo.Vstajanje ob 5.00,domov ob 15.00,pa otroke v vrtec-šolo,pa kosilo,cunje,pospravljanje,učenje,vrt,opravke po kmetiji... No sedaj pa imam kakšno leto ali dve fraj,sva z možem ugotovila da tako ne gre in bom malo gospodinja.Tako da sedaj se vstanem ob 7.00,enga otroka v vrtec drugega na šolski avtobus potem pa mal pospravljat pa kosilo kuhat,kakšno pecivo zmešat in popoldne s tavečjo nardit nalogo in potem vsi skupaj v naravo(našo malo kmetijo).Včeraj sem celo štiri ure iskala gobe,danes pa pečem brizgane kekse. žigolino

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

10. okt 2008 12:18

Po svoje ti kar zavidam žigolina tud jest mam podoben tempo kot si ga imela ti, ampak doma pa ne bi ostala. Če grem v službo mam saj stik z svetom, čeprav sem včasih že čist na koncu z živci . misl, da če ostaneš doma, da pol res vsi misljo, da si zato na svet, da jim kuhaš, perš, likaš...., skratka, da si služkinja. Brihta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. okt 2008 13:18

Veri je napisal/a:
Vidim, da vsi svoje otroke vozite na razne dejavnosti - jasno mi je, da jih je treba vozit v vrtec in prvo leto ali dve v šolo, baje, ampak tudi kasneje? Ne vem, jaz sem vse morala it kar sama peš ali z busom, pa sem imela kar precej stvari na glavi... Res pa so vozili kasneje mojega brata - ali je zdaj to nujno ali samo moderno? Veri

 

Veri, stanujemo precej daleč od centra mesta, na obrobju, treningi in tečaji pa so bili v središču mesta. Okoli šest kilomterov je od nas do centra. Je šlo hitreje, če smo peljali, ker je bilo treba od postaje v mestu, do koder avtobus vozi  vsaj 20 minut,  do šole potem še deset, petnajst minut peš hoje. Za sina pa sploh ni bilo ustrezne povezave od nas do bazena (vaterpolo je treniral), pešačiti bi pa moral kake štiri kilometre  v eno smer.

Če bi stanovali bližje, bi tudi naša dva hodila z busom ali peš, tako smo pač vozili. In nam ni žal , smo čas v avtomobilu izrabili tudi za kak prijeten klepet. Tako da pri nas ni šlo za modo, ampak za potrebo. 

Saj bi lahko šla tudui z avtobusom, ne rečem, ampak pet dni v tednu dva krat v enem popoldnevu na avtobus se mi pa zdi prekruto. Morda se komu zdi to razvajanje, meni se ni zdelo. Smo pridobljeni čas izrabili za skupno druženje, za katerega bi sicer bili prikrajšani, ker bi zaradi voženj šel v nič.

 

Je pa res, da smo včasih več hodili sami in z avtobusom, manj so nas starši prevažali. A tudi časi so bili drugačni, avtomobili manj dostopni, bencin dražji, sama sem pa imela do stadiona deset minut peš hoje in ni bilo potrebe, da bi me vozili. Mi smo se pač organizirali, kot se nam je zdelo najbolj primerno, a brez babic in tete bi še pri vožnjah tenko piskali.

 

Mamamia

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2008 13:25

... sesuvamo imunski sistem in gojimo afte v ustni votlini No, ja, boljše zdaj kot čez dva tedna.

Loni Makaroni

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. okt 2008 13:25

mamamia je napisal/a:

Vidim, da sem ena redkih srečnic, ki jim ni treba vstajat pred sedmo zjutraj.  .............................

..............................................................................................

 

Samo da mi ni treba zgodaj vstajat, drugo mi ni nič težko.

 

Mamamia

mamamia

Jaz bi temu rekel: boga ženska, izgublja najlepši del dneva. Tudi na dopustu se ustajam v pol šestih, ni ga boljšega ( v kampu ) kot zgodaj kavica, travarica..........

drugač, pri meni je lahko kakšna sobota tudi taka: vstanem  ob pol šestih, pol kavica, internet, načrti, v glavnem kulinarični, kaj vse bom naredil, najprej moram posode pomit, nimam nič čistega, se mi ne ljubi, nekaj berem, ura je že deset, jaz pa še v pižami, ša kakšen šnops( konjak če je ) se prileže, se mi ne ljubi posode pomivat, saj imam pomivalni stroj, tak mali " namizni ", jaz pa posod umazanih preveč za dva stroja, če je lepo vreme, ponavadi sem zunaj, kaj berem, pa mal po gredi brkljam, še kar v pižami ( sem na samam, pa si to lahko privoščim, sem že lačen, nimam nič čistega, iz hladilnika vzamem kakšen sir, pa mal kruha, ne rabim posod, ura je že poldan, jaz še kar v pižami, začnem spreminjat načrte ( kulinarične ), bo treba posode pomit vseen,(se mi ne ljubi ), še kaj berem ali po internetu skačem, tale google earth mi vzame veliko časa, vidi se npr. reklama na strehi v Punta Arenasu, pa avtomobili, ki stojijo pred semaforjem v bližini cesarske palače v tokiu pa....... ura je že štiri, jaz pa lačen, nič čistega od posod nimam, zna se zgodit, da pride sin, pa pravi, kaj pa ti v pižami, meni se ne ljubi posode pomit...............

No spodaj je rahlo razvidno o čem sem včeraj pisal:

 

 

 

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. okt 2008 13:31

Ej, ežoj, tudo ob osmih zjutraj se kava, ob branju časopisa, ob sobotah in nedeljah, lahko z užitkom pije na sončni terasi, tudi v pižami. Vsakemu je neki del dneva najlepši, meni ob koncu tedna tam med osmo in deveto zjutraj, s pogledom na prečudovito Pohorje...

Je pa res, da zjutraj nikdar ne pridem v neposrpavljeno kuhinjio. Raje grem uro pozneje spat, samo da je pospravljena in da je posoda zjutraj oprana, samo iz stroja še za zložit. To je pa jutranja telovadba....

 

Mamamia

mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. okt 2008 13:33

ežoj je napisal/a:
Jaz bi temu rekel: boga ženska, izgublja najlepši del dneva. Tudi na dopustu se ustajam v pol šestih, ni ga boljšega ( v kampu ) kot zgodaj kavica, travarica..........

ežoj

 

Se strinjam ežoj- tudi če si moram naviti budilko- vse, samo da sem pred drugimi pokonci. Enostavno potrebujem zjutraj, da sem vsaj urico, dve sama... da ni nikogar v bližini, da počnem, kar me veseli, da se prebudim v miru (znam biti pošteno sitna, če ni jutranjaga miru)... tudi takrat, ko začnem s službo ob 6ih. In veste kaj (verjeli ali ne): sovražim jutranje poležavanje

 

V kontekstu z neko drugo temo pa priznam, da si občasno privoščim petelinji zajtrk

Lep dan in veliko se smejte

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. okt 2008 13:40

Veri, sedaj je drugače, kot je bilo včasih, verjetno zaradi družbenih sprememb in posledično večjih nevarnosti za otroke, ki ne smejo v šolo in domov ter na dejavnosti brez spremstva staršev do 10 leta se mi zdi. Mislim pa, da je to vstajanje povezano s človekovim notranjim bioritmom. Že zelo zgodaj zjutraj, okoli 4,5 ure sem čisto sveža in mi je to najlepši del dneva, vendar po 3 uri popoldan mi je muka sploh živet. Tudi moja krivulja bioritma gre nakako tako. Potem se po osmi uri zvečer spet dvigne za nekaj ur. Kakor lahko, sledim temu ritmu in bi popoldan po naravni poti najraje spala 4,5 ur, tja do osme. Vendar to je seveda v današnjem času težko. Ežoj, priden, zgleda slastno, vendar kje je pa prt katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

10. okt 2008 13:44

Ežoj, spet miza brez prta! Zakaj pa jabolčno pito pečeš v okroglem pekaču? Okrogli pekač meni najbolj vsede samo za zvite pite, sirnice... Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. okt 2008 13:55

Jez sploh ne verjamem, da ga je v Rusiji najdel... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti