Kaj danes delamo?

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

16. apr 2013 10:53

Včeraj sva bila na res zanimivem predavanju Matevža Lenarčiča o njegovem poletu z ultralahkim pipistrelom okoli sveta. In posledično pozno odhajanje spat v torek zjutraj  ne pomeni nič dobrega, tako da sem prišla v službo malo bolj pozno. Popoldne grem s sestro in njenim fantom v Ikeo, tokrat imam omejen budget in se moram držat nazaj, težka bo ...

Pa takoj zdajle grem v akcijo za zemljo za vrt.

rag_doll

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

19. apr 2013 13:37

Jaz pa sem bila danes na sestanku za službo.Po prvomajskih praznikih začnem s poskusnim delom. 

Bila sem tudi na kontroli s sinom, angina in bronhitis, ki se sploh ne izboljša. 

Zdaj pa se pripravljam kuhat.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

19. apr 2013 20:20

Dopoldan vozičkanje s sinkom, potem kuhanje kosila, popoldan pa razvajanje pri frizerki. Končno se počutim spet super, ko se pogledam v ogledalo.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. apr 2013 20:29

Ravno prišla s pilatesa, na poti domov sem ustavila štoparju, bojda Čehu, ki je napoti v Italijo. Malo sem se potem spraševala, kaj mi je bilo, da sem mu ustavila, ker če že, ustavljam samo puncam (enostavno ne upam fantom). Me je tudi moj čudno pogledal, ko sem mu povedala. No, pa je bilo vse ok, če sem mu pomagala zmanjšat razliko do cilja za 20 km, je tudi to nekaj. Zdaj me čaka še posoda od kosila, potem moram pospravit omaro v kopalnici, ker je fant nekaj šraufal, nato bi si zelo rada ogledala en film ali pa kak del najljubše nadaljevanke. Pa iz knjižnice sem si prinesla 5 knjig, lahko kar takoj nadaljujem z že načeto, ampak potem seveda ne bo nič narejenega  

Jutri birma na eni strani žlahte in potem kosilo,  v nedeljo kosilo za RD na drugem koncu, pa bo vikend mimo

rag_doll

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. apr 2013 8:08

Končno se lahko vležem. Kakšna grozna noč, polna kašlanja, vnetega grla, dremanja, sanj. Ko kašljaš in kašljaš in se premetavaš, in padeš v dremež a te nato kašelj ponovno vrže v grozo, šele spoznaš koliko je vredna domača postelja, miren spanec, zdravje ter streha nad glavo.
Hvala mojim bližnjim, da me za vikend razvajajo in si vsaj dela s kosilom ne delam.

Sladki vikend projekt pa sem le uspel izpeljat, kljub neugodnem počutju. Ampak za vas, za ob čaju, ter za moje razvajanje ob knjigi, se pa res splača:

1. 2 pladnja preprostih, dobrih, maslenih piškotov (dodav koščke čokoljat 72%)
2. Makov biskvit z grobim makom, sončničnimi semeni, ribanimi mandlji, cimetom, rozinami, ovsenimi otrobi in pšeničnimi kalčki. Puder cuker pa na koncu...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. apr 2013 15:03

MBrando je napisal/a:

Končno se lahko vležem. Kakšna grozna noč, polna kašlanja, vnetega grla, dremanja, sanj. Ko kašljaš in kašljaš in se premetavaš, in padeš v dremež a te nato kašelj ponovno vrže v grozo, šele spoznaš koliko je vredna domača postelja, miren spanec, zdravje ter streha nad glavo.
Hvala mojim bližnjim, da me za vikend razvajajo in si vsaj dela s kosilom ne delam.

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

MBrando, lani, pred koncem leta, sem tudi sama kašljala, kot nora, skoraj mesec dni in najhuje je bilo ponoči. Vse živo sem jemala ( zdravila na recept in domače pripravke ) ni mi pomagalo. Nato v trgovini, med napadom kašlja, srečam znanko, ki mi je svetovala, naj si naredim sirup iz čebule, da to pomaga. Čeprav v te čire-čare ne verjamem kaj dosti, sem vseeno probala in glej ga zlomka, po dveh dneh se je zadeva začela umirjati in prej kot v tednu dni je moj kašelj izginil.

Gre pa takole: čebulo nareži in jo s paličnim zmiksaj v kašo, nato daj to kašo na krpico ali gazo in iz nje iztisni sok, kateremu dodaš med in limono. Večkat na dan vzemi žličko tega sirupa, morda tudi tebi pomaga.

Sem pa prepričana, da s tako samodisciplino in voljo, ki ju ti imaš, se bo tudi tvoje zdravje vrnilo

Ko sem že ravno bila pri tebi na obisku, dva maslena piškotka sem si postregla,saj nisi opazil

babka1951

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

21. apr 2013 15:11

Pomaga tudi zavreti velik lonec vode, pa notri žajblja, kamilic...da potem to izpareva kje v bližini ležišča. In seveda ležišče pokonc, da na pol sede spiš. Pa meni se zdi, da mi je najbolj dobro del čist navaden slezov sirup, pa sirup iz smrekovih vršičkov, pa s kremo iz materine dušice po prsih namazat.

Če pa boš predolgo kašljal, je vseeno fajn it k zdravniku mal pljuča poslikat (in pazi, da bo fotka umetniška ).



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 21. 2013 15:13

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. apr 2013 17:04

HVala za svetovano. 
Žal pa to ni le en kašelj v le enem delu teh pomladnih dni. To je sedaj rezultat večletne zlorabe telesa in dejansko se mi sedaj LOMIJO KOSI gnoja od pljuč. Zdravil, preparatov in vsega tega imam polno mizo. Težko je.  saj bo...pozitivno gledam v prihodnost. 
Neprespane noči, izguba zmožnosti okušanja, totalno nepomembno kaj je na krožniku, saj ima vse podoben okus, pa bo minilo slej kot prej...
Glavo pokonci.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. apr 2013 18:11

MBrando, kar korajžno, ja in glavo pokonci

babka1951

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

21. apr 2013 18:14

Za danes so obljubljali oblake in dež, a zjutraj je bil tak lep sonček, da sva se odločila za malo drugačno rekreacijo....na kolesa in do Kamniške Bistrice (moj mi je hotel vrniti za včerajšnje mučenja na Sv. Primoža , no nekako mu ni uspelo, ker sem ga na cilju čakala kake 3 minute, da je prilezel za mano, čeprav sem bila na kolesu po ene 4ih letih (sem bolj navajena tistih dveh koles na bencinski pogon) je bilo 50 km mala malica. Ko sva pridrsala nazaj sem na hitro skuhala kosilo, po kosilu pa sem se lotila okraskov za torte, moj pa gledat pod kožo , da bo spočit za današnji MotoGP.



Ninja24

Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 21. 2013 18:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti