Kaj danes delamo?

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

9. apr 2013 18:06

Naj mu bo lahka zemlja.

 

Najprej iskrena hvala za vsa sožalja, ki ste mi jih izrekli. Ja bolečina je res velika čeprav veš in pričakuješ. Pa še to dolgo, predolgo čakanje na pogreb, ki bo šele jutri.

In ob vsem tem se poraja vprašanje zakaj imamo možnost upepelitve samo v Ljubljani.

 

Zadnji dnevi potekajo bolj kot ne po istem kopitu. Obveznosti takšne in drugačne. Pa bo že, še sonce se je pokazalo

kriznana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

9. apr 2013 19:21

kriznana je napisal/a:

Naj mu bo lahka zemlja.

 

Najprej iskrena hvala za vsa sožalja, ki ste mi jih izrekli. Ja bolečina je res velika čeprav veš in pričakuješ. Pa še to dolgo, predolgo čakanje na pogreb, ki bo šele jutri.

In ob vsem tem se poraja vprašanje zakaj imamo možnost upepelitve samo v Ljubljani.

 

Zadnji dnevi potekajo bolj kot ne po istem kopitu. Obveznosti takšne in drugačne. Pa bo že, še sonce se je pokazalo



kriznana

 

Upepelitve  - kako samo v LJubljani? Krematorij je tudi v Mariboru.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 09. 2013 19:25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

9. apr 2013 20:04

Nočem, da bi bilo morbidno - ampak saj ti uredijo prevoz pokojnika na upepelitev od koder koli, tako da to res ne more biti problem.

Sonja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

9. apr 2013 20:29

Midva s sinkotom sva pe že dva dni skoraj cel čas zunaj na sprehodih, samo kar vmes kosilo skuham...

Kak je lepo na prodniški, samo kaj ko jo bo kmalem konec :(

testeninca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. apr 2013 7:24

Ni in ni šlo aja aja, saj sem bil PRESNETO lačen, pa še sanjalo se mi je o (hjooo, o čem drugem le?!?!) TETKI SKUTI. Ko sem šel odtočit, me je kar zaneslo mimo hladilnika in že sem čajno žličko zasadil v grudasto trdo skuto. NJAAAAAM. Ni da ni. Eni imate pršut za takšne dušne zadeve, jaz pa imam svojo omiljeno skuto
Tako da sem se spravil iz postelje ob 2.00, si pripravil zajtrk, ter ga dal na stran. Skuhal čaj, vzel v roke detektivko o  slavnem detektivu in junaku POIROju, na krožniček en domači medenjak in domačo kokosovo kroglico, ter deko čez kolena in lepo na kavč.
Vmes malo pogledal na TV, spremljal RUDOLFA, dokončal še zadnjih 20min UMOR NA NILU (včeraj ni uspelo. Bil preveč aja aja).
Nato pa sem nekaj po tretji uri vzel iz hladilnika, včeraj pripravljeno maso za šmoren (iz pz/ržene moke). 
Za zajtrk sem si naredil z dodatkom vanilije, ostalo količino pa spekel za jutršno kosilo. Dodal sem posušen pehtran in dosolil.

Ekola, takolele sem zapisal--->

Za FRIŠTIK je bil kar PZ/RŽEN ŠMOREN (namesto kosmičev) nato pa sem še spekel pehtranov šmoren za jutršno kosilo.
Sedaj samo še cvetačni pire naredim, v trgovino po špinačo skočim in današnje kosilo je urejeno.

Ekola...skrb okoli kosila gone.

Možna rahla odstopanja!

Kuhinja je že spolirana, stanovanje prezračeno, posoda pomita, pult in štedilnik obrisan, cvetača pa se že kuha...
Ups, še hitro tableto za železo vzet, se oblečt in v naravo.

Pol na kakšen čaj ali pa pride obisk k meni, sledilo bo kosilo, nato knjižnica in nove prigode HERCUL POIROTA. Park in branje knjige ne bo izostalo...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

10. apr 2013 7:51

testeninca je napisal/a:

Midva s sinkotom sva pe že dva dni skoraj cel čas zunaj na sprehodih, samo kar vmes kosilo skuham...

Kak je lepo na prodniški, samo kaj ko jo bo kmalem konec :(



testeninca

 

To pa je skoraj enako kot pri meni :) Samo, da jaz ne vem, kdaj se mi bo iztekla "porodniška" glede na trenutno situacijo :(

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. apr 2013 10:08

Jupijaaaaa, kakšen super dan imamo zunaj grem po regrat, hahaha na našem hribu ni nič več snega

babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15174

10. apr 2013 10:41

Babka1951, kako lep razgled. Želim ti veliko uživanja na   in regrata.

Tudi pri nas  in tudi midva greva ven...končno pomlad!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

11. apr 2013 16:29

Danes po dolgem času še kar normalen dan. Sonce nas lepo razvaja, upam da ostane tako.

 

Ja, žal nisem vedela, da je možno to urediti tudi v Mariboru. Če bi s tem bila seznanjena prej, bi se definitivno odločila drugače, ne pa da smo čakali en teden. Žal nam tudi pogrebna služba ni tega omenila in so nas avtomatsko napotili v Ljubljano. ja za drugič vem, da lahko gremo tudi drugam.

 

Na zunanje okenske police sem postavila nekaj rožic, da bo bolj veselo pri hiši, pospravila vse od včeraj, ter napisala zahvalna pisma. Sedaj pa grem malo brat knjigo, da si razbistrim glavo.

kriznana

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

14. apr 2013 18:05

Po zajtrku sva se odpravila na Slivnico in bila tako po doooolgih šestih mesecih spet pohodniško aktivna. In zelo je pašalo. Potem sva se ustavila še na pizzi in kaj kmalu prišla domov, saj sva imela obiske (na račun vselitve). Sedaj pa malo lenarjenja na kavču, da bova pripravljena na nov delovni teden.

 

Vikendov pa je itak vedno prehitro konec. Ohh ...

La_Rosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti