Fotografija na majoliki

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

tema odprta - 6. okt 2008 17:32 | ogledi: 1.412 | odgovori: 9

Na Kulinariki pomagate reševati najraličnejše težave. Lahko kdo svetuje tudi meni?

Za darilo bi radi podarili majoliko, na kateri bi bila fotografija obdarovane osebe iz mladih let. Ali poznate koga (po možnosti iz osrednje Slovenije), ki bi to naredil. Kar sem brskala po internetu, delajo le lončke in pivske vrčke, za majoliko pa nimajo primerne opreme, kot so me poučili.

Majolika naj bi bila bele barve, brez drugih dekoracij in velikosti približno za 1 liter.

Upam na vašo pomoč!

iza56

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. okt 2008 18:21

majolike izdelujejejo v okolici Kamnika ali Mengša nedolgo tega je bila predstavitev na Tv ali pa vprašaš lončarja v soboto na Lj tržnici anaeva

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. okt 2008 18:21

Jaz ti predlagam, da se vseeno pozanimaš pri firmah, ki delajo na lončke, morda ti naredijo uslugo, sicer pa morda še ena rešitev - servietna tehnika - na papirnato servieto natisneš slikco in nalepiš na majolko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. okt 2008 19:33

Če greš od ljubljanskega Magistrata proti tržnici je na desni strani majhna trgovina. Lastnika se ukvarjata z unikatnimi porcelanastimi izdelki. So malce dražji in zato tudi posebni. Če te ne moti, da bi bila majolka porcelanasta in ne glinena se lahko v sredo oglasim ko bom šla tam mimo in ti sporočim. lp Vesna

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

6. okt 2008 20:31

V Šenčurju je trgovinica ŠIK, katera izdeluje majolike-mogoče se lahko kako dogovorite tudi za to varianto. Več informacij na tel. 041 634 184 lp Pat pat

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

6. okt 2008 22:25

Hvala za vašo pomoč. Majolike sploh še nisem začela iskati, ker mi je osnovni problem odtis fotografije na majoliko. Izdelovalci fotografije na lončke nimajo "orodja" (peči ali kaj) za take oblike posode. Tako da mi je prvi problem najti tega mojstra, ki bi mi potem povedal ali je potrebna porcelanasta ali keramična majolika. V Ljubljani sem spraševala v Copylandu, kjer so mi potrdili možnost odtisa le na lončke in pivske vrčke. Katra55, povedati ti moram, da je ETI SVIT žal zaprl svojo proizvodnjo. To informacijo sem dobila že pred dnevi od znanke, ki je bila službeno povezana s tem podjetjem, potem pa sem potrdilo dobila še danes, ko sem po tvojem nasvetu brskala po spletu. iza56

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. okt 2008 8:01

poiskusi še v Libojah pa malo pred tovarno levo je tudi neka privat proizvodnja Kili Liboje za ta drugo pa nebi vedela ideja od Majemarko s servetno tehniko pa je tudi dobra anaeva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. okt 2008 14:33

Kaj če bi kakemu karikaturistu dala majolko in naj ti on naslika portret nanjo. Imam naslov enega, kvaliteta preverjena, cenovno pa je izjemno ugoden. Če rabiš naslov se oglasi na ZP. Sicer pa v Rogaški na kristal vgravirajo rudi portrete, oziroma kar si zmisliš. Cene pa so kar visoke. lp Vesna

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

7. okt 2008 22:43

Zdaj imam v "izdelavi" fotografijo pri fotografu: iz zelo majhne črnobele, kjer je vidna cela oseba, bo naredil povečano, vendar samo do pasu. Potem pa se bom verjetno odločila kar za lonček, ker nimam več prav veliko časa. Karikatura žal ne pride v poštev, ker je to darilo za starejšo (resno) gospo. Vseeno pa, hvala, Reca, o karikaturi bom resno razmislila prihodnje leto, ko ima nekaj bližnjih okrogle obletnice. iza56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti