Fižol - suho zrnje

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

tema odprta - 4. okt 2008 19:59 | ogledi: 5.676 | odgovori: 4

Ali mi lahko svetujete, kako najbol varno pred molji shraniti fižol preko zime. Letos, ko je bila letina obilna, je to pomembno, da ga ne bi napadli molji. Eni pravijo, da ga hranijo v zamrzovalnikih. Vem, da smo ga nekoč shranjevali na podstrešjih hiš v slamnatih, peharjem podobnih posodah, pa ga niso napadli škodljivci, sedaj, ko so hiše bolj ogrevane, pa te možnosti ni. Vaši nasveti mi bodo koristni.

lep pozdrav!

Rezika

rezika

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

4. okt 2008 20:08

Jaz ga imam kar v zamrzovalni skrinji in imam mir pred molji. Issi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. okt 2008 20:10

Če  nimaš prostora v zamrzovalniku, ga daj (pa čeprav po delih) za nekaj dni v zamrzovalnik. Po moje ne more biti prav nobene škode, če postopek čez kak dva meseca ponoviš.

rimljanka - zasebno mnenje

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

4. okt 2008 21:46

Jaz ga hranim v spodnjem predalu hladilnika, ko je zamrzovalnik poln. Še nisem zasledila moljev. Irena z Bleda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2008 21:49

Če ga ne boš imela v zamrzovalniku, daj vmes nekaj lovorovih vejic.  Škoditi ne more, je pa šansa, da bodo odganjale molje. Ob predpostavki, da niso črvički moljev prišli v zrnje že na njivi .

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti