Kako odpraviti prhljaj?

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 3. okt 2008 14:25 | ogledi: 10.133 | odgovori: 18

Pozdravljeni člani KulSlo!

Imate mogoče kakšen nasvet kako odpraviti prhljaj na lasišču (predel temena)?

Hvala za vsak nasvet.

lp

matisa

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

3. okt 2008 15:21

Največkrat je krivec za nastanek prhljaja stres, vendar se je le temu v današnjem času težko izogniti. Sama sem imela precej problemov s prhljajem. Najprej sem preizkusila šampon proti prhljaju Head & Shoulders, vendar ni bilo povsem dobro. Nato sem uporabljala šampon od Recepta in je bilo dobro. Še vedno pa se mi vsake toliko časa pojavi prhljaj. Torej odvisno od lasišča, nekaterim pa najbolj odgovarja Fitoval. špelči

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

3. okt 2008 16:59

Fant je imel dolgo časa probleme s prhljajem. Poskusil je vse možne produkte, pa nič ni pomagalo. Čisto slučajno sem kupila šampon zame, brez silikonov, a mi ni odgovarjal. Začel ga je uporabljati fant in prhljaj je izginil 100%. To je žajbljev šampon od Alverde(naravna kozmetika od DM). Dobi se ga samo v DM trgovini, ima pa zanemarljivo ceno(mislim da okoli 2€). Upam, da sem kaj pomagala, lp beli

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. okt 2008 17:53

Kejko šamponof sn zamejala! enih enanodvajsti menda ... potle pa je prišo na tržišče Lorealov multivitaminski Elseve in s totim sma zaj nerazdružljiva prijatla. Še k frizerki ga poleg nesem. Če ga pozabim, pa je sraje spet tu. tumpika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. okt 2008 18:01

Od hčerke fant je imel tako veliko prhljaja, da je hodil  občasno k dermatologu, kateri mu je nekaj predpisal - ne vem več, a je bil to šampon  ali tekočina za nanos. Zgodilo se je, da ni imel dostopa do dermatologa, glavo pa polno prhljaja. Nekje sem prebrala, da je dober šampon proti prhljaju od Vishyja. Od tega je ža par let in odkar uporablja ta  šampon, je prhljaj popolnoma izginil.

Lijana

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. okt 2008 18:03

beli je napisal/a:
Fant je imel dolgo časa probleme s prhljajem. Poskusil je vse možne produkte, pa nič ni pomagalo. Čisto slučajno sem kupila šampon zame, brez silikonov, a mi ni odgovarjal. Začel ga je uporabljati fant in prhljaj je izginil 100%. To je žajbljev šampon od Alverde(naravna kozmetika od DM). Dobi se ga samo v DM trgovini, ima pa zanemarljivo ceno(mislim da okoli 2€). Upam, da sem kaj pomagala, lp beli
Tudi jaz uporabljam ta šampon, je res učinkovit Teka

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

3. okt 2008 18:16

Jaz sem najprej poskusila s Head and Shoulders -om, pa ni pomagalo, enako je bilo z Vishy-em, potem mi je pa v lekarni svetovala Oronazol, ker ima v sestavi zdravilo. Od takrat nimam več težav, si pa z njim operem lase enkrat na na mesec. teacher

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. okt 2008 19:11

Pri meni se je kot najbolj učinkovit izkazal vichy. Zdaj ko se je stanje vmirilo pa uporabljam precej blagi alverde brike/ salbei in sem tudi zadovoljna. magnolija

allan  

član od: 22.11.2007

sporočila: 32

3. okt 2008 21:50

Tudi meni je pomagal Head & Shoulders, menda pa je zelo učinkovit tudi Oronozol. lp, allan

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. okt 2008 22:00

Meni ni nič na svetu pomagalo. Potem pa mi je zdravnik napisal neko tekočino na recept, kako se imenuje več ne vem, ker je to bilo že pred enimi 5 leti, in glej, prhljaj je izginil in se do danes ni več pojavil. Pa glavo perem z vsemi šamponi, samo s tistimi ne, ki so proti prhljaju.

Kyara

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

4. okt 2008 13:38

Jaz že nekaj let uporabljam šampon od Vichy-ja, ki se ga kupi v lekarni. Je prav proti prhljaju in resnično pomaga.Je pa malo dražji in sicer okrog 10€.. Uporabljam ga na vsakih 10 dni oz. 2x si jih umijem s tem šamponom potem pa ene 3x z drugim. Tudi meni se zdi zelo drag, vendar res pomaga. angie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti