Ogrevanje na elektriko

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

21. sep 2015 6:31

Če si tam le začasno, el. radiator, npr:

http://www.elementa-e.si/trgovina/Elektricni-radi

cena je ugodna,  trenutno v Sparu celo 20€, vmes daš urno stikalo, dobiš ga že za par € v Merkurju in podobnih trgovinah, npr.

http://m.si.traconelectric.com/product/TKO-DH/Urno-stikalo-z

Tako se mi na 40 m2 grejemo že 10 let, plačamo za to 300€ na sezono in ne kompliciramo. Zjutraj je toplo, ko pridemo iz službe, je toplo, vmes se izklaplja po potrebi...

Kot je par strani nazaj napisal nekdo, varčni el. radiatorji ne obstajajo, Watti so pri vseh enaki. 

 

 

 

marjja

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

21. sep 2015 9:42

Bi samo vprašala, kaj menite o IR grelnih panelih, ki se jih lahko namesti na steno ali na strop. Zadnje čase vidim veliko reklam in ponudb. Ima kdo izkušnje? Hvala lepa.

BIANCA

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

21. sep 2015 9:56

Navadnega el. radiatorja raje ne kupuj, ampak konvektor, vse si lahko elektronsko nastaviš, kdaj in koliko bo grel, ima različne programe in so res varčni. Račun za el. bo veliko nižji kot pri radiatorju za 20 €.

Ir grelni panel imamo mi v kopalnici na steni in je odličen za tako mali prostor. Ker je ves čas vklopljen, je primeren res samo za kratek čas, npr. ga vklopiš takrat, ko se greš  tušitrat.

Lakica

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

21. sep 2015 10:24

Jaz imam IR panev 800 W in sem u mjim  zelo zadovoljna. Prijetno toploto oddaja, jaz ga imam montiranega na stropu, majhna poraba električne energije.

 

Veliko znancev je bilo pri meni na ogledu, kako to izgleda, kakšna je toplota in vsi so si jih nabavili. Kupila sem preko Kuponlaandija, kjer so večkrat znižani 69%, zanj sem dala 169 eur. Toplo priporočam. Dokupiti je potrebno samo še termostat, če ni že vštet v ceno.

 

Tudi sama živim v bloku, za prehoden čas ga uporabljam, ko pa začne kurilna sezona, pa uporabljam radiatroje, vezana sem na kurilnico Markovec.

Valchi

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

21. sep 2015 15:16

Lakica je napisal/a:

Navadnega el. radiatorja raje ne kupuj, ampak konvektor, vse si lahko elektronsko nastaviš, kdaj in koliko bo grel, ima različne programe in so res varčni. Račun za el. bo veliko nižji kot pri radiatorju za 20 €.

Ir grelni panel imamo mi v kopalnici na steni in je odličen za tako mali prostor. Ker je ves čas vklopljen, je primeren res samo za kratek čas, npr. ga vklopiš takrat, ko se greš  tušitrat.



Lakica

Lakica, programska ura naredi isto kot konvektorski radiator, pa tudi radiator za 20€ ima različne stopnje moči. Pa še enkrat:  varčni el. radiatorji ne obstajajo, Watti so pri vseh enaki.

in še: za 28 €

http://www.elementa-e.si/trgovina/Elektricni-radi 

in še:

http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlajenje/elektri

Mislim, da je vidna beseda KONVEKTORSKI v naslovu.

 

In še : imam 10 letne izkušnje z ogrevanjem na el. tudi marmor smo že imeli, pa oljne... vse to ima isto porabo, ponavljam, ZARADI MOČI- W.

 

IR panel je pa v štartu drag, če si v stanovanju začasno, se ti ne splača.

 



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 21. 2015 15:17

ŽANENEJ  

član od: 22.8.2013

sporočila: 24

9. okt 2017 12:38

Pozdravljeni, zgornja poročila so nekam stara, morda se danes najde kakšna novejša/cenejša varijanta za ogreti 16 m2 prostora. Kaj priporočate?

Hvala

ŽANENEJ

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. okt 2017 19:22

Ja, mi smo v vgradili klimo v dnevno+ kuhinjo+ hodnik, v spalnici imamo še evdno isti radiator, v kopalnici pa infro, ki jo vklopimo samo za pol ure, zvečer. S klimo smo znižali porabo za cca 5€ /na mesec, tako da bistvene razlike ni, misim pa da so se neke druge postavke na računu dvignile, tako da težko rečem, ali je kakšna razlika. Marsikaj je pa seveda odvisno od temperatur, koliko smo doma, tako da načeloma ne vidim razlike.

Klimo vsekakor priporočam za 16kv.Je idealna in uporabna vse leto. Mi tudi v najhujši zimi ogrejemo 24 kv z njo brez problemov.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti