Navaden a4 format papir

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

tema odprta - 26. sep 2008 20:21 | ogledi: 2.850 | odgovori: 14

A veste kaj sem danes probala?spekla sem rolado na navadnem A4 formatu,kakšen peki papir.in se ni nič tolk prijela nanj.jutri bom še piškote probala speči najn.

srcektorta

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. sep 2008 20:48

fajn da se ti ni nič primlo. sam js bi prej poštudirala na to, kolk je to higiensko oz pirmerno da se živila pečejo na njem, glede na to da je ta papir poln belil in kemikalij bannanna

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

26. sep 2008 21:07

jaz navaden papri uporabim res res samo v sili, ga pa namastim, da je prepojen z oljem. samo res samo v sili ko moram nujno kaj spečt in mi je zmanjkalo peki papirja. lucijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. sep 2008 8:34

 Le iz česa je peki papir? Najbrž je popolnoma brez kemikalij?

rimljanka - zasebno mnenje

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

27. sep 2008 8:42

dons sem tudi piškote pekla na njemu in super.a pa veste da vroča temperatura uniči vse bakterije?papirja ni trema namastit,ker že piškoti spustijo maščobo.to delajo prov v eni slaščičarni,pa še cenej je. srcektorta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

27. sep 2008 9:03

Meni pa ni jasno zakaj tako zakomplicirate zaradi papirja...? Kaj je res potrebno dajat papir na dno pekača? Vam povem - to ni potreba, to je sama gola razvada. Kako sem pa pred leti pekla, ko ni bilo peki papirja? Veste kako - namazala sem pekač! Še razumem za rolado, o.k. ven jo je treba vzeti celo, ampak vse ostalo, posebej še piškote, to vse lahko pečete brez papirja. Edini problem je, da se mora pekač pomivat. Pozdravček! P.S. Da ne bo pomote, tudi sama veliko uporabljam peki papir... prav zaradi tistega "gola razvada".

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. sep 2008 9:30

Dragička,he he...saj to je tisto...treba pomivat... lp goga

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

27. sep 2008 9:42

Na Bitenčevih živilskih dnevih leta 2004 je bilo govora o varnosti živil in v sklopu tega kar precej povedanega o migracijskih procesih snovi iz embalaže v živilo. Papir, karton in lepenka lahko vsebujejo ostanke lesa, kemikalij za razgradnjo lesa, ostanke starega papirja (barvila, tiskarske barve, polnila, lepila, emulgatorje, stabilizatorje, monomere iz plastičnih mas, ki so bile uporabljene za plastificiranje papirja). Posebno nevarnost zdravju škodljivih migracij vidijo strokovnjaki v recikliranem papirju, ki lahko vsebuje ostanke tiskarskih barv in diizopropilnaftalena, ki se uporablja v proizvodnji papirja za termalno kopiranje. Prav z namenom, da bi se zmanjšala intenzivnost možnih migracijskih procesov, je embalaža za pakiranje mok, riža, riža, testenin... pastificirana s tanko plastjo plastičnih mas. Vir: Bitenčevi živilski dnevi 2004: Varnost živil Dragička ima še kako prav. Jaz se z navadnim papirjem vsekakor ne bi hecala. Med toplotno obdelavo živila potekajo pod vplivom toplote intenzivni procesi tudi z okolico živila (maščoba, papir, poškodovana posoda,...) in če hrano doma pripravljamo tudi zato, da se prehranjujemo bolj zdravo je poplnoma odveč, da si jo začinimo s kupom škodljivih kemikalij. Srednjeveški utemeljitelj medicine Paracelsus je dejal: "Kaj sploh ni strupeno? Vse snovi so strup, nič ni brez strupa! Samo količina odloča o tem, ali bo neka snov strupena!" skrzolin

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2008 10:27

Kaj ni A4 format premajhen? Poskusite A3

Anamarija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. sep 2008 11:36

Gotovo ima tudi peki papir kemikalije.

Ampak pri proizvodih, ki jih uporabljamo v zvezi s hrano, so predpisi  za izdelavo drugačni - to opisuje že skrzolin. Zato se izogibam temu, da bi hranila ali pekla in kuhala hrano v posodah ali priboru, ki ni bil namensko izdelan. S tem nočem reči, da bi bilo vedno  kaj narobe, ampak možnost je večja.

Dilema: peki papir ali namastitev - prevlada najbrž res udobje, nekaj pa tudi izogibanje maščobam, še zlasti toplotno preveč obdelanim, kar tiste, s katerimi mažemo modele definitivno  so.

Cila

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. sep 2008 15:37

anamarija1 je napisal/a:

Kaj ni A4 format premajhen? Poskusite A3[jezik]

Anamarija [srecen]
Hahaha, a veš, da sem jaz isto mislila! Sicer pa bi jaz vseeno le v sili uporabila navaden papir. Peki na pekaču za piškote tako ne uporabljam velikokrat (če pa že, ga imam za večkrat). Pa tudi peki ni tako drag (recimo Sparov ali Mercatorjev), veliko ga je v paketu. In navaden papir ni tako poceni :) Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti