Navaden a4 format papir

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

27. sep 2008 19:46

navaden papir je poceni 500kom.3 €,pa računaj kolk metrov ga je.jaz mislim,da je čisto uredu,če ga uporabljajo v eni slščičarni.če kdo pozna kakšno sanitarno inšpekcijo,pa jo naj vpraša. srcektorta

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. sep 2008 0:02

No, kar uporabljaj ga, če ti je všeč. Jaz ga ne bom. Sploh ne zaradi tega "če ga uporabljajo v eni slaščičarni, mora biti že dober". Sicer je tako: pri toplotni obdelavi prehajajo snovi iz enega medija v drugega. Recimo marmelade ni priporočljivo kuhati v rostfraj posodi, ker spremeni barvo. Pa ena debata je bila pred kratkim o pogrevanju hrane v plastiki v mikrovalovki, da naj bi rakotvorne snovi prehajale iz plastike. Pa debata o črnih štrukljih, ki so se kuhali v alu foliji in tako naprej. Temu se je težko izogniti. Odločiš pa se sam, po katerih kriterijih ravnaš. In zagotovo se ne bo nobeden zastrupil, če boš kdaj piškote spekla na navadnem papirju (no, vsaj časopisnega nisi sprobala, tam je polno tiskarskih barvil, ki niso blagodejna organizmu). Samo nekaj bi te še popravila: v enem postu si napisala, da bakterije pomrejo pri segrevanju. To je res, a o bakterijah sploh ni bilo govora. Govora je bilo o morebitnih škodljivih snoveh, torej spojinah, ki naj bi prehajale s papirja na hrano. Te pa so povečini termično obstojne, oz. se pri višji temperaturi lahko pretvorijo (spajajo, razkrajajo) v termično stabilnejše spojine, ki lahko škodijo. Seveda se to isto lahko zgodi tudi pri peki papirju, ne samo pri navadnem :) Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2008 12:40

rimljanka je napisal/a:

 Le iz česa je peki papir? Najbrž je popolnoma brez kemikalij?

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
če ne druga je brez belil bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2008 12:42

dragička je napisal/a:
Meni pa ni jasno zakaj tako zakomplicirate zaradi papirja...? Kaj je res potrebno dajat papir na dno pekača? Vam povem - to ni potreba, to je sama gola razvada. Kako sem pa pred leti pekla, ko ni bilo peki papirja? Veste kako - namazala sem pekač! Še razumem za rolado, o.k. ven jo je treba vzeti celo, ampak vse ostalo, posebej še piškote, to vse lahko pečete brez papirja. Edini problem je, da se mora pekač pomivat. Pozdravček! P.S. Da ne bo pomote, tudi sama veliko uporabljam peki papir... prav zaradi tistega "gola razvada".
no sej, pa še to. js itak pekače namastim, pa je. peki papir res reeeeeeedko uporabim. Sploh pa ne za piškote. bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti