Krst

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

tema odprta - 26. sep 2008 20:17 | ogledi: 3.830 | odgovori: 25

živjo!

drugi teden ima moj bratec krst,star 7 mesecev.kaj mu kupiti za krst in nisem botra?

hvala

srcektorta

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. sep 2008 21:50

Mi smo dobili kar bone za Qlandio, pa smo sami izbrali trgovino. Dobili smo tudi nekaj kartonk - Svetih pisem (žal enakih). Všeč mi je bilo knjižno darilo - od Mohorjeve družbe ali nekaj takega - tam imajo kup pravljic in knjigic za otroke, ki so bolj versko obarvane oz. temeljijo na krščanskih vrednotah. Tudi založba Salve ima nekaj prikupnih knjigic za malčke. tulka

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

27. sep 2008 8:47

a moraš tud kej kupit,če nisi krstna botra? srcektorta

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

27. sep 2008 10:44

POnavadi se kupi darilo za krst.Vendar ,če nisi botra se ti ni treba preveč obremenjevati saj lahko kupiš karkoli.Ko smo imeli pri nas krst sem jaz ,ki sem bila botra sicer kupila od verižice naprej vse kar še zraven paše,vendar so ostali povabljeni kupili kakšne igrače pa bone oziroma kaj za oblečit.Meni osebno so še najbolj pri srcu boni in kakšen spominek primeren za otroka .Upam ,da ti kaj pomaga. kriznana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

27. sep 2008 11:19

Jaz tega vprašanja ne razumem! Srcektorta, koliko si ta ti stara, če imaš 7-mesečnega bratca? Če imaš svoj dohodek se bi prispodobilo kaj kupit, če ga pa nimaš potem pa nič. Drugače pa, če si povabljen na krst, halooo, menda se kaj prinese. Da ne govorim o krstni botrci. Če sem povabljena samo na kosilo, kar tako, nikdar ne pridem praznih rok, kaj šele - krst, birma, poroka, abraham, rojstni dan, kakšna obletnica... Pozdravček!

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

27. sep 2008 11:50

Dragička - moja prijateljica je od mame mlajša 18 let, od sestre pa starejša 20. Pa se mi zdi da to niti ni tako redek pojav. roža

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

27. sep 2008 11:58

Saj ne gre za to, koliko je stara. Seveda da ni redek pojav - jaz imam polbrata, ki je starejši od mojega sina dva meseca. Pozdravček!

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

27. sep 2008 12:58

Za krst lahko kupiš kaj za oblečt, kakšen foto album, didaktično igračko (lahko tudi za kasneje),... Skratka možnosti je ogromno, zate pa stvar verjetno ne bo pretežka, ker lahko vidiš doma kaj manjka ali pa vprašaš mamo. Seveda ni nujno, da je darilo zelo drago, važno je da se spomniš. Jaz običajno za krst kupim kar rabijo in vedno zraven kako sliko, še največkrat pa angelčka, da otroku ostane nekaj za spomin. špelči

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

27. sep 2008 19:50

stara sem 32 let in ima oči (52)mlajšo punco stara 29 let in imata sina 7 mesecev starga.to se pravi kupim približno,kot bi kupovala za rojstni dan.to je problem,ker še nikoli nisem bila na krstu. srcektorta

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. sep 2008 20:28

za krst se kupi simboliko,torej nekaj povezanega s tem obredom,.... ker pa je to tvoj polbrat,boš verjetno sama najbolje vedela,kaj mu podariti,saj verjetno sama najbolj poznaš njihove potrebe in želje ko sem bila botra sem že kar nekajkrat kupila malo boljši fotoaparat,saj si ga kot mlada družina niso mogli privoščiti če pa sem bila samo povabljena pa so bili to ponavadi kakšni manjši uhani,zapestnica,..... sem pa seveda na željo staršev tudi že naredila krstni prt,... sicer pa smo o tej temi že večkrat razglabljali in če boš pogledala malo nazaj,boš mogoče našla še kakšen namig ali idejo anaeva

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. sep 2008 23:15

Srcektorta, samo boter naj bi malo popazil, kaj kupi malcku (tu igra vlogo simbolika - krstne sveče, prti in podobno), tebi pa ni treba nič skrbeti. Kot si ugotovila že sama, kupiš nekaj takega kot ob rojstvu ali rojstnem dnevu. Če so starši zelo verni, jim veliko pomenijo darila, ki bodo pripomogla k krščanski vzgoji otroka. Če gre za le simbolično potezo, se pa ne obremenjuj. tulka Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 27. sep 2008 23:15:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti