Vložena koleraba

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. okt 2009 23:22

Čebulo se lahko tudi nareže in v tankih plasteh hitro zamrzne na papriju za peko. Ko zamrzne, se da v vrečko ali v škatlo in se hrani v zamrzovalniku. Vzamemo je pač toliko kot je potrebujemo, ker se ne sprime. Na tak način zamrznem ogromno svari, od zelišč do razne zelenjave. Ko potrebujem, samo vzamem toliko kot rabim in je kot sveže. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. okt 2009 6:25

Praženo čebulo lahko zamrznemo.

rimljanka - zasebno mnenje

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

8. okt 2009 11:42

japaja je napisal/a:
Sem vse od začetka prebrala, VilmaS, bom pa komentirala čebulo.Sama se jo tudi scvrla, fino odcedila in fino popivnala s papirnatimi brisačani, vložila v kozarce, hermetično zaprla, toda NUJNO mora biti na hladnem hlednem. Jaz sem dala v hladilnik in mi je krasno zdržala. Domači so jo grickali kar tako, meni je bila dobrodošla pri kuhi, skratka, fajn se obnese, mislim pa, da v kleti ne bi bilo tako. japaja

Jaz sem čebulo sicer spražila na maščobi, me pa mika tale ocvrta. Mogoče kakšen namig, kako naj se lotim- vroče olje, čebulo vržem not, s penovko poberem na papir...so kakšne posebne predpriprave (čebulo narežeš, naribaš, soliš, kakšno odcejanje soka ipd.)? Potrebujem kakšen namig, da ne bi preveč eksperimentirala v prazno...

LP, V.

neznan uporabnik

8. okt 2009 12:03

VilmaS, mogoče je bilo narobe, ker si čebulo pražila v masti (rada postane žarka, in splesni,če je zrak okrog nje?). No, jaz sem naredila takole: Na roke sem na tanko narezala čebulo. Nobenega soljenja, ribanja, odcejanja...nič. V manjših količinah sem jo v globokem olju scvrla do zlatorjave barve (mora biti raje bolj kot manj zapečena, da je potem hrustljava oz. da je prepečena skoz in skoz, ker sicer se ti lahko pokvari, ker je "v sredini" še vodena in surova). V manjših količinah sem jo cvrla zato, ker se ti lahko, če je dovolj hitro ne pobereš iz olja, zažge (vprašanje sekunde!) Potem sem jo pa res zelo zelo dobro popivnala (papirnate kuhinjske brisače, pa potem še ena kuhinjska krpa, oblikovana v culico in sem jo potem kar po domače "centrifugirala" v njej). Dala v kozarce za vlaganje (nič solila, soliš lahko potem, če jo grickaš kot čips recimo), ne preveč potlačila, toliko, kolikor gre, če s kozarcem potolčeš po pultu, da se sesede.. Zaprla s hermetičnim pokrovom. In v hladilnik. Taka čebula pride v poštev pri kuhanju, kadar ni in ni pravega okusa kakšnega paštafižola, krompirjeve enolončnice ali golaža, enostavno dodaš v jed, malo pokuhaš (se kar lepo razpusti) in to je to. Pri žgancih z ocvirki jo lahko uturiš zraven, seveda je ne smeš gret ampak saj so ocvirki vroči.. Ma ne vem, ko jo boš naredila, boš že še naprej eksperimentirala. Drugače pa: ko je meni hotela čebula zgniti, sem jo tudi enkrat spražila na masti (pravijo, da čebula na masti res da vse od sebe?), samo sem jo konzervirala kot ocvirke: spodaj čebula, brez zraka vmes, vse skupaj pa prekrito z mastjo, tako da nič ven iz masti ne gleda. japaja

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

8. okt 2009 13:48

Japaja, hvala. Bom eksperimentirala; če bom pa kaj zaj..., jo bom pa v golaž pokuhala.

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti